Antivráskové desatero

Že jste už o vráskách četla všechno, a hydrataci, kvalitní spánek, pečlivé odličování a ochranu proti UV záření vyjmenujete i ze spaní? Prozradíme vám dalších deset účinných chvatů, které se v boji s útočícím zubem času budou hodit.

Vráska je označení pro záhyb v kůži, který vzniká stahováním pokožky, je to vlastně zlomená kůže. Nejčastěji se objeví na obličeji a na krku a je jedním z typických projevů stárnutí. S tím se ale vůbec nemusíme smířit. Tady je pár tipů pro účinný boj s kožními „zlomeninami“.

1. Gymnastika nejen pro tělo!

Významným malířem vrásek je hmotnostní jo-jo efekt. S nadváhou proto zatočte včas a hubněte s pestrým jídelníčkem, pravidelným pitným režimem a maximálně po půl kile týdně. A hýbejte se!

2. Pružná kůže stárne pomaleji

Nechcete-li vsadit na aerobní cvičení, zkuste jógu. Ta totiž pomáhá proti projevům stárnutí na všech frontách, udržuje pružné klouby, svaly a šlachy a podporuje i žlázy s vnitřní sekrecí (o józe proti vráskám jsme přinesli článek v minulém čísle Kosmetiky&Wellness). Osvědčeným hitem poslední doby je také hormonální jóga, která vám pomůže nejen s pletí. Většině lidí ovládajících alespoň základní ásany nebo pravidelně cvičících 5 Tibeťanů byste díky mladistvým pohybům a dobré kondici jistě hádali o několik let méně.

3. Zhluboka dýchat…

…vykročit rázně, břicho zastrčit – pokračuje známá píseň V&W. Okysličený organismus se lépe popere nejen se stresem, ale také se známkami stárnutí (oba jevy spolu úzce souvisejí). Většinu dne dýcháme povrchově, ale zaměříte-li se na prohloubení dechu, případně ovládnete jógová dechová cvičení, pomůže vám to dokonce i zhubnout.

4. O čem se moc nemluví

Málokdy se hovoří o významné souvislosti mezi stavem pokožky a tlustým střevem. Nemusíte hned absolvovat kolonhydroterapii (mechanický výplach tlustého střeva), což je alternativní metoda, která podle svých příznivců přináší zdravější střevní flóru i zářivější pleť, ale lékaři se na ni netváří vůbec nadšeně. Úplně stačí, když budete dbát úpravou stravy na pravidelné vyměšování, přiměřený pitný režim a vhodný jídelníček s dostatkem vlákniny.

5. Vráskobijec Céčko

Kyselý životabudič, jako je citron (šípek, jahody a paprika mají také mnoho vitaminu C), se pije hlavně kvůli neutralizaci žaludku při překyselení. Ranní šálek teplé vody se šťávou z půlky citronu nalačno nastartuje metabolismus a dodá tělu potřebný vitamin C, což je jeden z nejstatečnějších vráskobijců. Řada lidí nedá dopustit na vlažnou vodu se lžičkou kvalitního jablečného octa a pro velký úspěch ji pijí i před spaním. Ostatně octový roztok používaly už naše babičky jako osvědčený přírodní elixír nejen na oplachování vlasů pro jejich větší lesk, ale i k detoxikaci a omlazení pleti.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2017…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *