Ať jsou krásné a zdravé

Jen málokdo z nás se nemusí čas od času potýkat s nějakým problémem, který se týká vlasů. O jejich kvalitě rozhodují geny, ale hodně záleží i na vašem životním stylu, péči a zdravotním stavu. Ať už vás trápí cokoli, začněte hledat řešení co nejdříve.

Můžete mít tu nejšikovnější kadeřnici pod sluncem, ale pokud nebudou vaše vlasy v kondici, žádný účes ani dokonale zvolený barevný odstín na nich nevynikne podle vašich představ.

Za padáním vlasů, nadměrným maštěním nebo naopak suchostí, lupami a dalšími potížemi může stát celá řada příčin. Proto je vhodné vyhledat odbornou pomoc. Pokud vám nepomůže kadeřník, obraťte se na dermatologa, případně navštivte trichologa.

Problém: mastné vlasy

Příčinou tohoto problému je zvýšená produkce mazu v pokožce hlavy, kterou mají ve velké míře na svědomí hormony. Vlasy se můžou víc mastit v pubertě, těhotenství, ale i v období klimakteria. Důvodem bývá i používání nevhodného šamponu, časté česání nebo prohrabování pramenů rukama. Toho se proto snažte vyvarovat. Pro mytí si pak pořiďte pečující přípravky určené speciálně pro mastné vlasy, obecně jde o receptury s mentolem či Tea Tree. Při stylingu se vyvarujte foukání vlasů příliš horkým vzduchem, raději nechte prameny volně proschnout nebo nastavte studený vzduch.

Problém: suché vlasy

Připomíná vaše hříva hrubou a suchou slámu bez lesku a konečky vlasů se třepí? Je nejvyšší čas začít jednat. V první řadě se vyvarujte odbarvování a vystavování vlasů vysokým teplotám. Pramenům prospěje výživná pečující kosmetika a také pravidelné zastřihávání konečků.  Sáhněte po přípravcích s olejovými recepturami a do svého kosmetického repertoáru určitě zařaďte i výživné masky, které používejte minimálně jednou týdně. Dobrou službu prokážou vysušeným a poškozeným vlasům oleje. Můžete je aplikovat jen na spodní délku vlasů a na konečky.

Problém: vlasy padají

Za nadměrné vypadávání odborníci považují množství více než sto vlasů za den. Pokud se vám zdá, že vás jich denně opustí víc, než jste zvyklá, zpozorněte. Příčin existuje celá řada, od zdravotních problémů, jež souvisejí například s rozkolísanou hladinou hormonů, až po stres, drastické diety nebo třeba splétání vlasů do těsných culíků. Také je normální, že vlasy víc vypadávají v určitých obdobích, například na jaře a na podzim. V takových případech je na místě zvýšit příjem vitaminů a minerálů, zejména zinku, hořčíku, vitaminů A, C, D a B. Na místě je také konzultace s odborníkem.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2017…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *