Cesta za svůdnými řasami

Která z nás by netoužila po podmanivém kočičím pohledu, který dokáží vytvořit výrazné, dlouhé a husté řasy? Mně se toto přání splnilo díky klinice Yes Visage, která časopisu Kosmetika & Wellness umožnila otestovat zbrusu novou techniku prodlužování a zahušťování řas.

Dříve hojně používaná metoda prodlužování a zahušťování přírodních řas způsobem „řasa na řasu“ byla nahrazena doslova revoluční technikou „Volume“. O proceduře jsem již hodně slyšela, a navíc viděla výsledek u jedné z mých kamarádek, což mě definitivně utvrdilo v přesvědčení, že „to chci taky“. Právě mi skončila mateřská dovolená¨, a jak si asi každá maminka dokáže představit, posledních pár let jsem péči o sebe sama a snahám o vylepšování svého vzhledu moc energie nevěnovala. Jednoduše nebyl čas. Takže se s nadšením vrhám do „zkrášlovacího“ dobrodružství.

Velká očekávání

Na kliniku přicházím s obrovským očekáváním a jasnou představou – toužím sice po dramatických řasách, ale rozhodně nechci odcházet jako „mrkací panenka“ s kartáči dlouhými tak, že je moje víčka neunesou. Mým hlavním požadavkem je maximálně zachovat přirozený vzhled. Chci zkrátka zvýraznit a rozzářit oči, ovšem tak, aby nikdo na první pohled okamžitě nepoznal, že za tím vším stojí pečlivá práce profesionála. Navíc mě čeká dovolená u moře, takže jsem nadšená, že nebudu muset celou dobu řešit líčení očí, a přesto budu i na pláži vypadat pořád dobře. Asi jedinou malou vnitřní obavou je, aby mi během zákroku neslzely oči, což se mi občas stává při použití řasenek.

Individuální přístup

Na klinice mě srdečně vítá sympatická vizážistka Tereza a odvádí mě do místnosti, kde celá akce vypukne. Nejdříve si mě posadí proti sobě a podrobně zblízka zkoumá můj obličej, prohlíží si důkladně mé přírodní řasy, zjišťuje, jakým směrem rostou a v jaké jsou kondici. Vysvětluje mi, jak bude celá procedura probíhat, vyptává se, zda jsem zvyklá se líčit, jestli spíše výrazněji nebo naopak decentně, a nakonec se rozhoduje pro střední délku řas, obloukovitý vzhled a tmavě hnědý odstín, aby výsledek působil co nejpřirozeněji. Jelikož je takovýto zásah mojí premiérou, vysvětluje, že je důležité, aby nebyl kontrast napoprvé příliš razantní. Výborně, to přesně odpovídá mému přání.

Zázrak na počkání

Pak se již můžu uvelebit na pohodlné lehátko (s měkkou poduškou pod hlavou), Tereza si na mě „posvítí“, zavelí zavřít oči a může se začít. Prvním krokem, ještě před samotnou aplikací řas, je jejich důkladné odmaštění, což se dělá speciálním přípravkem s obsahem alkoholu. Následně Tereza podlepuje mé spodní řasy polštářky s obsahem regenerujícího kolagenu (úžasné, během celého zákroku vyživuje oční okolí), aby jí při práci nepřekážely („vylepšují“ se jen horní řasy) a doporučuje mi, že si klidně můžu zdřímnout. Směju se, ale dozvídám se, že to u klientek zažívá poměrně často. Prostě odpočinek, jak má být.

Pak už začíná s přesností a smyslem pro detail nalepovat řasy – vějířek po vějířku zručně zapracovává mezi mé vlastní. Řasy jsou ze syntetického materiálu, klientka si ale podle svého přání může vybrat třeba i přírodní norkové nebo hedvábné (ty jsou samozřejmě dražší). Použité lepidlo zůstává i po zaschnutí elastické a pružné. Přesně kopíruje tvar řasy, a proto ani při nechtěném velkém ohybu nebo skrčení se řasa neodlomí. Celá akce trvá dvě hodiny a musím říct, že Tereza má můj velký obdiv. Práce je to vskutku mravenčí a vyžaduje od ní pevnou ruku a obrovskou trpělivost.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *