Pozvánka do světa krásy a harmonie

Nezapomeňte si poznamenat v kalendáři! Termín konání 22. kosmetického veletrhu World of Beauty & Spa 2016 podzim v poprázdninovém týdnu 9. a 10. září  se blíží. 

Pro očekávaných dvacet tisíc návštěvníků nabídne své novinky i tradiční výrobky téměř 350 vystavovatelů zastupujících několik set známých a prestižních značek. Zastoupena bude především kosmetika, přístroje a vybavení pro salony, péče o vlasy, péče o nehty, jejich modeláž a zdobení, přípravky pro wellness a spa (třeba také „domácí lázně“) i mnoho dalšího. Celý příspěvek

Účes nanečisto

Všichni to známe: rádi bychom vyzkoušeli nový účes nebo novou barvu vlasů, ale bojíme se udělat velkou změnu. Co když náš nový účes nebude vypadat tak, jak jsme si představovali? Pomocníkem se může stát aplikace Schwarzkopf, s jejíž pomocí můžete vyzkoušet, co vám bude slušet.

Nová stylingová aplikace umožní vyzkoušet moderní účesy a řadu barev vlasů v reálném čase s virtuálním živým zrcadlem. Pak vám ukáže, jak snadno vybraný účes vytvořit. S příslušnými produkty ho pak vytvořit bude hračka. Celý příspěvek

Kouření může zvyšovat příznaky deprese

Mezi typické mýty o kouření patří informace, že pomáhá ve stresu, při depresi nebo obecně zlepšuje psychický stav. Velké množství studií, které proběhly po celém světě, i analýza výsledků téměř čtyř tisíc pacientů Centra pro závislé na tabáku III. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. LF UK však prokázala opak: zmírnění depresivních příznaků, když pacient přestal kouřit.

Závislost na tabáku, která byla uznána jako chronické onemocnění (diagnóza F17), způsobuje podle Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace (WHO) celou řadu dalších diagnóz zejména v onkologii, kardiologii a v psychiatrii. Po cigaretě se totiž kuřákovi zvýší hladina stresových hormonů. Vyplavení dopaminu znamená krátký příjemný pocit uvolnění, ale pak se nálada opět zhoršuje. Přes 50 % kuřáků, kteří jsou zároveň psychiatrickými pacienty, by proto raději žilo bez cigaret.

Přestat kouřit ale není snadné. Pokus bez pomoci má asi čtyřprocentní úspěšnost Celý příspěvek

Urologové radí, jak se vyvarovat zánětu močových cest

Močové infekce provázejí člověka během celého života. Jde o druhé nejčastější infekční onemocnění. Pozor by si na ně měly dát především ženy.

S uroinfekcemi se alespoň jednou za život setká více než polovina dívek a žen, často jde o opakované potíže. Základem, jak se nepříjemným zánětům vyvarovat, je prevence. Přinášíme proto ve spolupráci s Českou urologickou společností osmero užitečných rad.

1. Dodržujte pitný režim
Obecně spočívá prevence v dostatečném pitném režimu tak, aby člověk vymočil 2 litry moče za 24 hod. “Koncentrovaná moč dráždí močové cesty, má obvykle kyselé pH, a je tak dobrým médiem pro rozvoj bakteriální infekce,” říká as. MUDr. Michaela Matoušková z pražského Urocentra a dále dodává: Celý příspěvek

World of Beauty & Spa – výlet do světa krásy, pohody i zážitků

Stejně jako dvě desítky tisíc pravidelných návštěvníků ani Vy si nenechte ujít návštěvu veletrhu World of Beauty & Spa v pátek 9. a sobotu 10. září v areálu PVA EXPO Praha – Letňany.

V nabídce bude několik stovek prestižních značek z oborů profesionální kosmetika, přístroje a vybavení pro kosmetické, kadeřnické a nehtové salony, wellness, spa, hotelovou péči i výrobky pro finální spotřebitele. Jedním z „hitů” bude opět přírodní péče. Odborníci na stáncích se budu věnovat anti-aging metodám, aromaterapii, péči o nohy, masážím, relaxaci, regeneraci i alternativním metodám péče o tělesné a duševní zdraví. Partnery i účastníky veletrhu jsou největší oborová sdružení: Unie kosmetiček, Asociace pracovníků v regeneraci, Česká asociace wellness, Asociace Českých aromaterapeutů, Česká aromaterapeutická společnost, Dexter Academy, Česká podiatrická společnost, sdružení PROKOS, aj.

Veletrh budou provázet semináře věnované Celý příspěvek

I zastánci štíhlé linie si mohou dopřát víno

Léto je obdobím, kdy obzvláště ženy myslí na to, jak vypadat co nejlépe. K létu však patří i drinky. Jejich konzumace přitom linii neprospívá. Výjimkou mohou být suché druhy vín.

Dvě deci vína totiž obsahují asi 150 kcal, což je u žen zhruba 8 % doporučené denní dávky kalorií a u mužů jen 6,5 %. Na co by si měli dát zastánci zdravé životosprávy při výběru vína pozor?

Prázdné kalorie vadí zejména ve velkém množství

Pití alkoholu obecně je při hubnutí nevhodné především kvůli tomu, že obsahuje prázdné kalorie. Ty tělu nic nedají, naopak ho zatíží a brání organismu ve spalování tuků a cukrů z jídla. Vzhledem k tomu, že jeden gram čistého alkoholu obsahuje asi 7,1 kcal, je větší popíjení alkoholu pro tělo obrovskou zátěží.

Víno však patří na rozdíl od tvrdého alkoholu k méně kalorickým nápojům. V lahvi vína obsahující 13 % alkoholu ale přesto najdeme 78 gramů alkoholu, její vypití tak tělu dodá až 500 kalorií. Pro zastánce zdravého životního stylu je Celý příspěvek

Desatero pro výběr kvalitních mléčných výrobků

Sýry, jogurty, zákysy a další výrobky z mléka jsou nejen zdravé, ale mají vliv i na naši postavu a kvalitu pleti.

Ale i mléčné výrobky se od sebe liší kvalitou. Sledujte jejich obaly a pokud chcete, můžete se přes prázdniny zapojit do velké letní soutěže s mléčnými výrobky na webu akademiekvality.cz, kde jsou hlavní výhrou 3 ledničky plné kvalitních produktů z mléka.

Podle čeho byste je tedy měli vybírat, aby byly co nejkvalitnější a získali jste maximum z jejich benefitů?

Ve složení výrobku se zaměřte na pořadí Celý příspěvek

Vyhrajte „antistresové“ tablety!

MG_Duopack s lahvi.HR

Novinku Vitar Hořčík ocení nejen sportovci. Limitovaná edice navíc nabízí kromě dvou balení šumivých tablet s obsahem hořčíku jako dárek ještě sportovní lahev z tritanu.

Každá tableta obsahuje 375 mg hořčíku, což pokrývá denní dávku potřebnou pro dospělého člověka. Hořčík je pro lidské tělo nepostradatelný a jeho přísun se stravou mnohdy nestačí. Celý příspěvek