K létu patří mléko!

Kvalita kůže je z valné většina daná geneticky. Za její momentální stav ale neseme poloviční zodpovědnost, protože až 50 procent změn na pokožce je ovlivněno nesprávným životním stylem. Speciální péči bychom pleti měli věnovat především v létě.

O tu se nám může postarat „mléčná kosmetika“: tedy konzumace mléka a mléčných výrobků.

A co když to se sluníčkem přeženeme a spálíme si obličej? Můžeme vyzkoušet osvědčený recept jižanských zemí – bílý jogurt bohatý na probiotika. Nejenže chladí, ale posiluje i lokální imunitu kůže a urychluje hojení. Na spáleniny pomáhají také obklady z mléka či potření postiženého místa tvarohem.

Mléko a mléčné výrobky jsou tedy skvělé nejen k využití zevnitř organismu, ale i zvnějšku. Celý příspěvek

Praha versus Brno: Jak voní Česko?

Vůně jsou velmi intimním doplňkem, který hraje důležitou roli v každodenním životě. Jak jsou na tom Pražané, Brňané a obyvatelé dalších českých měst? Kdo nakupuje nejvíce a kolik za parfémy utratí?

I když by se mohlo zdát, že kupní síla v různých regionech České republiky způsobí jiné preference ve výběru parfémů, opak je pravdou. Bez ohledu na region mají čeští zákazníci zájem o cenově podobné produkty. Liší se spíše typem vůně. Marketingový ředitel parfums.cz Radek Ondrášík prozradil: „V absolutních číslech nakupují nejvíce Pražané, nicméně pokud zohledníme relativní čísla, tedy ve vztahu k počtu obyvatel, tak nejvíce se voní Ostravané, za kterými následuje Praha v těsném závěsu za ni je Brno a Celý příspěvek

Jak se rychle vrátit ke sportování

Dlouhé letní dny jsou jako stvořené pro pohybové aktivity. A také je třeba před dovolenou nějaké to deko shodit. Jenže s bolavým kolenem se nikomu moc do běhání nechce. Sportovci občasní i celoroční proto jistě uvítají novou metodu léčby kolena pomocí vnitřní ortézy.

Metoda spočívá v ošetření předního zkříženého vazu či vnitřního postranního vazu páskem z pleteného vlákna FiberTape. Jedná se o minimálně invazivní artroskopický výkon, který je velice šetrný oproti používané plastice vazů. Nová metoda, která k nám přišla ze zahraničí, odpovídá současnému lékařskému trendu (tzv. regenerativní medicína), kdy se lékaři snaží obnovit a ponechat pacientovi co nejvíce jeho tělesných tkání.

Vnitřní ortéza působí jako materiál, který kolenní kloub Celý příspěvek

Soutěžíme o krásnou pleť

Příloha bez názvu_ 00013

Základem zdravé a svěží pokožky je její dokonalé čištění. V naší soutěži můžete vyhrát intenzivní hloubkovou čisticí pěnu na tvář, krk a dekolt Fytofontana Pureceutical, která je efektivním povrchovým peelingem a čističem pórů. Celý příspěvek

Nezkazte si léto!

Teplé počasí láká k vodě, k cestování a k dalším letním aktivitám. Jenže tyto měsíce jsou i plné nástrah v podobě rozličných gynekologických zánětů. Vaginální mykózu prodělá za svůj život snad každá žena. A nic nedokáže dovolenou tak zkazit jako právě gynekologické potíže.

Přinášíme vám pár rad, jak těmto potížím předcházet.

Původcem vaginální mykózy jsou některé kvasinky druhu Candida, které se v pochvě přirozeně vyskytují a souvisí s hladinou estrogenu v organismu ženy. Někdy se však přemnoží a začnou dělat potíže. Šťastná žena, která nezažila nepříjemný svědivý pocit patřící k příznakům vaginální mykózy, ale i bakteriální vaginózy! Takových však opravdu není mnoho.

Co vše může vaginální mykózy způsobit?
Nošení nevhodného oblečení (mokré plavky, neprodyšné kalhoty či punčocháče), dietní chyby (nedostatečný pitný režim, nadměrná konzumace cukrů), stres či poranění poševní sliznice. Náchylnější k vaginálním mykózám jsou Celý příspěvek

Jak si užívat sluníčka bez rizika

UV záření je okem neviditelná část slunečního spektra, která ovšem může napáchat hodně škod. Jeho působení má negativní vliv nejen na stav pokožky, ale zásadně ovlivňuje také oči. Lidé se snaží o kůži pečovat a chránit ji, na zrak se ale často zapomíná.

I to má za následek, že se podle posledních dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR výskyt onemocnění zraku u registrovaných mladistvých od roku 2010 zvýšil o více než 10 procent.

Největšímu riziku je vystavena kůže a oči, protože UV záření proniká velmi málo do hloubky tkání. Nejvíc trpí oční spojivka, rohovka a v případě UVA záření také oční čočka. Nechráněným očím tak může UV záření působit velké nepříjemnosti a je navíc velmi zrádné. Dlouhou dobu se nic neděje a Celý příspěvek

Máte na letošní sezónu ty správné plavky?

Sexy, barevné a dvoudílné bodují. Muži i ženy se shodují v barvách i ve vzorech, ale muži by radši viděli na ženách plavky menší velikosti, zatímco ženy by chtěly zakrýt některé nelichotivé části svého těla. 

Jednoznačně platí, že čím barevnější, tím lepší. Z dotazovaných v České republice se takto vyjádřilo 86 % žen a 74 % mužů. Muži více než ženy upřednostňují i klasické jednobarevné plavky (18 %). Křiklavé neonové barvy jsou u obou pohlaví až na 3. místě.

Sexy plavky i s geometrickým vzorem
Čeští muži (75 % dotazovaných) zůstávají úplně lhostejní, co se týká vzoru plavek, Celý příspěvek

Příjem poruchy potravin může postihnout každého

Poruchy příjmu potravy patří mezi závažná psychiatrická onemocnění, která můžou postihnout kohokoliv bez ohledu na věk nebo pohlaví.

I přesto, že se o nich ve společnosti hodně mluví a odborníci před nezdravým stravováním varují, počet postižených stále roste, za rok až o 20 procent. Nejvyšší mírou se na tomto čísle podílí mentální anorexie. Nejhorší je, že lidé nevnímají tento problém jako nemoc, kterou je nutno léčit u lékaře. Navštěvují ho často tak pozdě, že už jim není pomoci. Proto narůstá i úmrtnost spojená s touto chorobou. Odborníci na celém světě ji berou vážně, proto se 2. června 2016 bude konat 1. celosvětový den poruch příjmu potravy. Celý příspěvek

Nejúčinnější přírodní stimulanty

Jarní únava je sice již za námi, ale i velké pracovní nasazení vás bude stát trochu těch těžce nasbíraných sil. Jak „dobít baterky“ a být ke svému tělu co nejšetrnější? Nejpřirozenější je stimulovat tělo a mysl přírodními látkami. Které jsou nejpoužívanější a které pomohou posílit imunitu? Celý příspěvek