Narození tisícího dítěte z IVF CUBE

Půvabná modelka a televizní moderátorka Iveta Vítová se dnes zúčastnila slavnostního dopoledne na renomované pražské klinice asistované reprodukce IVF CUBE. Zlatým hřebem programu bylo předání daru malé Nikolce, která se stala tisícím dítětem narozeným za pomoci lékařů kliniky.Podle vedoucí lékařky kliniky MUDr. Hany Višňové, Ph.D. se jedná o stěžejní okamžik v existenci kliniky. „Když jsme roku 2011 zahajovali provoz IVF CUBE, nenapadlo by nás, že už po 2 letech budeme slavit tisíc novorozenců, kteří přišli na svět s naší pomocí,“ říká Višňová. „Není to jen důkaz efektivity našich služeb, ale zejména důvěry pacientů – doporučení je vždy nejlepší reklamou,“ dodává lékařka.
Novopečená maminka Pavla H. se ve svých 39 letech stala podruhé maminkou, tentokráte za pomoci kliniky asistované reprodukce IVF CUBE. Pavla se o druhé miminko snažila s manželem poslední tři roky. První holčička se jí narodila spontánně před sedmi lety, ale potom se jí bohužel nedařilo otěhotnět i přes snahy o umělé oplodnění na jiné klinice. V centru asistované reprodukce IVF CUBE to také nešlo hned na poprvé, ale nakonec se vše podařilo a prvního září letošního roku se narodila Nikolka. „Chtěli bychom poděkovat paní doktorce Višňové a celému kolektivu v IVF CUBE za naši milovanou Nikolku,“ dodává šťastná maminka.
Krásná nastávající maminka Iveta Vítová už má po prvním termínu porodu a tedy čeká, že to přijde každou minutou a i přesto neodmítla popřát novopečené šťastné mamince. „Já měla to štěstí, že miminko se podařilo zplodit přirozenou cestou, ale pokud by to nešlo, určitě bych vyhledala pomoc IVF. O asistované reprodukci jsem slyšela jen samé kladné informace,“ říká krásná televizní moderátorka Iveta Vítová. 

IVF CUBE: DOTEK NOVÉHO ŽIVOTA

Klinika asistované reprodukce IVF CUBE se věnuje problematice léčby neplodnosti v České republice od roku 2011. Zajišťujeme komplexní péči v oblasti diagnostiky a terapie poruch plodnosti. Jsme klinikou pevně stojící na tradici, zkušenostech a specializovaném vzdělávání v oboru reprodukční medicíny vtisknutých do letité praxe našeho odborného personálu. Každý z vedoucích pracovníků má mnohaleté zkušenosti v oblasti asistované reprodukce, zkušenosti čerpané v nejvýznamnějších centrech tohoto druhu v České republice i zahraničí. Díky této plné odborné vybavenosti jsme mohli postavit moderní centrum disponující precizním technickým vybavením, promyšlenou logistikou a efektivně školeným personálem. Tyto pevné základy spolu s naším přívětivým přístupem nám umožňují poskytnout všem našim klientům pohodlí, jistotu i vstřícné a empatické propojení s každým z našich zaměstnanců.

Klinika IVF CUBE využívá všech nejmodernějších metod i posledních vědeckých poznatků a vytváří tak komplexní přístup k léčbě neplodnosti. Snažíme se umožnit všem našim pacientkám a pacientům podrobně sledovat průběh jejich terapie, nahlédnout do útrob naší moderně vybavené laboratoře a plně se spolupodílet na každém kroku a rozhodnutí v rámci jejich cesty k vytouženému cíli. Vybavení kliniky IVF CUBE jsme koncipovali tak, aby bylo možné vizuálně sledovat každý moment na této cestě – přes odběr oocytů, jejich kvalitu až po kultivaci do stádia embrya. Na tomto základě se snažíme pacientovi v rámci léčby neplodnosti předat maximum informací potřebných k jeho rozhodování, klidu a spokojenosti.

V současné době nabízí klinika následující služby:

• Vyšetření příčin
Pro stanovení správné diagnózy a doporučení nejvhodnějšího způsobu léčby neplodnosti daného páru je nejprve nutné zjištění anamnézy. Informace o zdravotním stavu pacienta a stejně tak jeho rodiny pomáhají odhalit nebo přinejmenším nasměrovat pátrání po příčinách neplodnosti. Následuje základní ultrazvukové a gynekologické vyšetření, v jejichž rámci se provádí kontrola vaječníků, dělohy, průchodnosti děložního hrdla a přesné ověření délky děložní dutiny. Pomocí těchto vyšetření je nutné vyloučit závažné cysty na vaječníku, endometriózu, vrozené vady vnitřních rodidel či polypy děložní sliznice. Dále jsou u ženy vyšetřeny hormonální hladiny vzhledem k fázi menstruačního cyklu. U obou partnerů jsou provedeny povinné serologické testy na infekční choroby (HIV 1 a 2, HBV, HCV, syfilis).

• Vyšetření andrologické
Zpracování vzorků spermií – ejakulátu – je jednou ze základních metodik asistované reprodukce. Při zpracování ejakulátu je udán počet a kvalita spermií pacienta – spermiogram. Podle celkové anamnézy je pak možné určit strategii léčby páru při infertilitě či sterilitě.

• Metody léčby
K metodám léčby, které v IVF CUBE provádíme, patří indukce ovulace, inseminace (IUI, AID), in vitro fertilizace (IVF), injekce spermie (ICSI), prodloužená kultivace, monitoring embryí, asistovaný hatching (AH), výběr spermie (IMSI, PICSI)

• Genetická diagnostika (PGD)
Preimplantační genetická diagnostika představuje vysoce specializovanou techniku určenou k identifikaci chromozomálních odchylek či monogenních dědičných chorob ještě před transferem embrya do dělohy. Při studiu chromozomální stavby embryí bylo zjištěno, že výskyt aneuploidií (odchylek v počtu chromozómů) je jednou z nejčastějiších příčin způsobujících neplodnost. Vyšetření chromozómů embrya proto může zvýšit úspěch umělého oplodnění.

• Dárcovství oocytů, spermií a embryí
Umělé oplodnění s využitím anonymních dárců je vhodné zejména pro pacienty, které z různých důvodů neprodukují vajíčka/spermie schopné oplození nebo pro ženy, jejichž vlastní vajíčka disponují zvýšeným rizikem geneticky vrozené vady. Na základě platných zákonů České republiky je dárcovství zárodečných buněk dobrovolné a anonymní jak pro dárce, tak pro příjemce a děti počaté pomocí této metody. Klinika IVF CUBE disponuje systémem vyhledávání vhodných dárců, který umožňuje minimalizovat čekací dobu. Výběr provádí lékař na základě dotazníku vyplněného pacienty se snahou o co nejvyšší shodu ve fenotypických parametrech.

• Zamražení buněk a tkání
Zamražení (kryokonzervace) spermií, oocytů a embryí je procedura umožňující jejich dlouhodobé uchování pro budoucí použití.

• Prenatální diagnostika
Prenatální diagnostika umožňuje rozpoznání řady chorob a patologií u plodu v období těhotenství. Cílem prenatální diagnostiky je co nejčasnější stanovení těchto patologických stavů.

• 4D ultrazvuk
Umožňuje pohyblivé trojrozměrné zobrazení miminka v reálném čase v děloze. V ranějších stádiích těhotenství jde o projekci celého miminka, v pozdějších stádiích jde zejména prostorové zobrazení jednotlivých částí, především obličeje. V naší klinice IVF CUBE dostanete k ultrazvukovému vyšetření nahraný záznam na flash disku zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>