Financování operací

Matka příroda nám ne vždy nadělí vše podle našich představ. Ať už jde o poprsí, nadměrné pocení nebo křivý nos. Dnešní pokročilá medicína a výborní lékaři dokážou toto a mnohem víc napravit, či poupravit podle vašich představ.

Jsou různé typy pacientů, kteří podstupují estetickou operaci: Některé může postihnout vážná nemoc. Rakovina prsu je bohužel častým příkladem toho, že při léčbě musí být ženám prs odoperován.

Pro ně je velmi těžké žít s takovým handicapem, a proto i pro část z nich je plastická operace řešením, jak znovu naplno žít. Takové zákroky hradí pojišťovna, stejně jako „přišití“ uší u dětí do deseti let nebo úpravu nosu, který způsobuje psychické problémy a máte na ně razítko od příslušného odborníka, pak jsou ale takové, pro jejichž realizaci musíte sáhnout do vlastní kapsy. A zvažovat, kde si necháte zákrok provést, abyste nesplakali nad výdělkem. Jak tedy postupovat před finálním podpisem všech dokumentů pro operatéra?

Při výběru kliniky i plastického chirurga buďte velmi obezřetní. Lékař či lékařka by měli být prověření, členy nějaké odborné společnosti (např. Společnosti estetické chirurgie), a také by měli mít jen kladné recenze. Nemusíte kývnout na první nabídku, konzultaci můžete absolvovat na několika klinikách a nakonec se rozhodnout pocitově. Dát na intuici.

Při rozhodování jsou důležité i další faktory. Jedním z nich jsou finance na operaci. Většinu zákroků totiž neplatí pojišťovna, ale ten, kdo operaci podstupuje. Tady může pro někoho nastat problém, protože cena těchto zákroků bývá v řádech desetitisíců korun i vyšší.

Co za to, doktore?

Ceny se liší nejen zákrok od zákroku, ale také kliniku od kliniky. Pro přesné ceny a pro ceny všech zákroků je třeba se podívat na webové stránky kliniky nebo se zeptat přímo na místě.

Pro představu přinášíme přibližné ceny několika zákroků

  • Za zvětšení prsou dáte min. 50 000 korun (podle kvality implantátů).
  • Za liposukci boků, hýždí, paží, stehen nebo zad je to kolem 15 000 korun.
  • Lifting obličeje, krku a čela vás vyjde okolo 30 000 korun.
  • Plastika nosu stojí 14 000 až 30 000 korun.
  • Operace horních víček cca 9 000, dolních cca 11 000 korun.
  • Přenos vlastního tuku stojí od 15 000 korun.

Ceny se také odvíjejí od toho, jestli se operace provádí v lokální nebo celkové anestezii.

Podle cen si možná někdo operaci rozmyslí. Nejde o malé částky. Pokud ale na zákroku trvají a vědí, že jim zvedne sebevědomí, můžou si na něj peníze vypůjčit a estetický zákrok splácet postupně.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v KOSMETIKA&Wellness 03-04.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *