Hydratovat, hydratovat… a zase hydratovat!

Léto se svou pohodou, odpočinkem a dalšími radovánkami zpravidla milujeme. Naše kůže a vlasy už méně. Sluneční paprsky nám sice dodávají potřebný vitamin D, ale na druhou stranu z našeho těla vysávají vláhu, takže pomalu uvadá.

Jako květina bez vody – tak by se dalo popsat, jak na naši pokožku působí horké počasí a sluneční záření.

Vadne, a tím jak sesychá, začnou se na ní objevovat vrásky. Vlasy jsou suché, bez lesku…

A to přece nechceme! Proto musíme kůži těla důkladně zavodňovat. Správný pitný režim je samozřejmostí a k němu přidáme vhodné kosmetické prostředky.

 

Jako broskvička

Zůstaňme ještě chvíli v přírodě: všichni víme, jak se cvrkává jablko nebo broskev, když utržené leží dlouho v suchu. A teď se na sebe podívejte do zrcadla – nezačínáte také „křížalovitět“? Pak je nejvyšší čas zajít do parfumérie nebo drogérie. Jenže kdo se má v té záplavě tub a kelímků vyznat! Čím se řídit? Značkou? Cenou? Při tápání nám jistě pomůže prodavačka a poradí vhodné produkty podle vašeho věku nebo typu pokožky a kvality vlasů, ale ruku na srdce: opravdu dobře pozná naše potřeby?

Optimální pomoc nabízejí kosmetické a kadeřnické salony. Pokud chodíte pravidelně, jistě už vám vaše kosmetička poradila, jaké produkty v létě používat – odložit hutné krémy a nahradit je lehkými, nejlépe s UV faktorem (to se týká i make-upu), které pleť rozjasní, dodat jí séra obsahující kyselinu hyaluronovou a že zvýšenou péči speciálními krémy nebo toniky si vyžaduje i oční okolí s velmi jemnou kůži.

Chraňte vlasy před sluncem

Totéž se týká vlasů: kadeřnice zná jejich potřeby a ošetří je nejen při návštěvě v kadeřnictví, ale poradí i co si pořídit na doma.

V letním období je důležitá ochrana vlasů před škodlivými UV zářením. Klobouček nebo kšiltovka nám dobře poslouží i ve městě, ale u moře (ale i u rybníka) by pokrývka hlavy měla být samozřejmostí.

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2017…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *