Jako po návratu z dovolené

Lidstvo sice stárne, ale lidé chtějí vypadat čím dál tím mladistvěji, aby byli konkurenceschopní na trhu práce i vztahů. Estetická medicína jim v tom vychází vstříc.

Estetika byla vždy důležitou součástí našeho života, je proto přirozené, že zájem o metody vylepšující vzhled neustále roste.

Nejenže jimi lze korigovat drobné nedostatky a projevy stárnutí, ale při správném použití vhodných materiálů a techniky, lze z hezkého obličeje udělat obličej ještě hezčí.

Za tyto možnosti vděčíme především botulotoxinu a výplňovým materiálům. Jenom pro zajímavost: investice do těchto procedur ročně celosvětově dosahují 500 bilionů dolarů.

Mnohé ženy o nějakém vylepšení uvažují, ale zároveň se bojí ztráty přirozenosti. Jejich obavy pramení hlavně z fotografií celebrit se zcela změněným výrazem (Renée Zellweger) nebo s „kačeřími“ rty (za všechny – a není jich málo – zmiňme Donatellu Versace). Své o tom ví i MUDr. Lucie Kalinová: „Ve své praxi se často setkávám s tím, že dostupné materiály a metody byly použity neadekvátně, v nadměrné míře nebo nesprávnou technikou. V těchto případech může být výsledek opravdu pravým opakem kýžené atraktivity.“

Nikdo nic nepozná

Odbornice ví, že je důležité s klientkou probrat, jaké jsou její konkrétní představy a co od zlepšení vzhledu očekává. Potom jí navrhne, co pro ni může udělat a jak ji vylepší. „Podle mého názoru je správně provedené neinvazivní ošetření obličeje téměř neidentifikovatelné pro okolí,“ míní správně odbornice.

„Žena po zákroku by měla vypadat jako odpočatá, dobře vyspaná a dobře naladěná. Jsem přesvědčena o tom, že v dnešní době máme k dispozici metody, které tento požadavek splňují.“ Kdyby se všechny klientky touto radou řídily (a po odmítnutí ošetření, které není v souladu s estetickým cítěním lékaře, nešly ke konkurenci), nemusely by se mezi námi pohybovat osoby, u nichž je na první pohled vidět, že to s úpravami přehnaly.

Tím ani zdaleka nechceme naznačit, že by zákroky korektivní dermatologie nemohly dopadnout dobře. Opak je pravdou. Mezi námi žijí ženy (a možná i muži), které jsou vylepšeny tak, že si toho nevšimlo ani jejich nejbližší okolí. Obvykle slýchají otázku: „Vypadáš skvěle, byla jsi na dovolené?“

A přesně tak to má být. Je to možné i díky tomu, že většina těchto ošetření nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. „Pokud ale klientka očekává znatelnou změnu, je někdy na místě doporučit jí spíše chirurgický výkon, který její očekávání lépe naplní,“ radí doktorka Kalinová.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *