Kosmetika z nejčistší přírody

Pevonia Botanica přináší jedinečné pojetí péče o pokožku obličeje a těla. Jde o aktivní firmu, která na trh přináší stále něco nového. O nabídce péče o pokožku jsme si povídali s majitelkou společnosti Pavlínou Kučerovou.

Máte krásnou pleť, jaké rady byste dala našim čtenářkám, aby získaly také takovou?

Kvalita pleti je jistě dána dobrými geny, které jsem zdědila po své mamince a ta zase po své babičce. Ale i genům se musí pomáhat − správnou volbou přípravku, důkladným čištěním pleti nejen večer před spaním, ale take ráno. A hlavně dodržovat pitný režim a správné stravování.

Jaké konkrétní výrobky by měly ženy používat v boji proti vráskám?

Stárnutí kůže ovlivňuje mnoho fakturů, genetika, jak jsem se již zmínila, metabolismus, povětrnoství vlivy, působení UV záření, nedostatečná hydratace a živostní styl. Správně zvolená péče podle typu pleti a věku dokáže stárnutí pokožky oddálit.  Osobně preferuji přípravky, které obsahují přirozené složky pokožky. Základem je kyselina hyaluronová, která přirozeně zvláční kožní tkáně. Je také výborné zařadit do užívání preparáty s retionolem (čistý vitamin A), který působí na hluboké kožní vsrtvy, podporuje regeneraci buněk a tvorbu kolegenu.

A váš Pevonia the best výrobek?

Sama za sebe můžu jmenovat RS2 cream z řady RS2. Jedná se o speciálně vyvinutou řadu Pevonia Botanica na rozšířené žilky nebo rosaceu. Obsahuje všechny krásné přírodní ingredience, jako je esenciální olej z galské růže, heřmánek, extrakt z kořene lékořice esenciální olej z lískových oríšků  a vitaminy A, B, C a E. A a nádherně voní. Ještě bych zapomněla na výrobek Dry oil, který pomohl mojí dceři s atopickym ekzémem.

Jak byste zhodnotila vývoj kosmetického průmyslu?

Myslím, že vývoj udává spotřebitel sám. Stále častěji se setkáváme s informovaným a uvědomělým spotřebitelem, který ví, co chce a nechce. Tím, že se zvyšuje uvědomělost a zodpovědnost spotřebitele, mohu říci, že kosmetický průmysl se stává více a více “green”.  Lidé se víc zajímají o kosmetiku, která je složena z ingrediencí pocházejících z rostlin nebo minerálů. Jde zejména o rostlinné složky, které obsahují velké množství přírodních vitaminů, antioxidantů a hydratačních látek. Velkým trendem poslední doby je také veganská kosmetika, tedy kosmetika neživočišného původu.

V současné době je trendy používat přírodní kosmetiku, v čem vidíte její účinky?

Kosmetika z přírodních zdrojů mívá sice trochu pomalejší nástup účinků, ale ty zase bývají trvalejšího rázu, než je tomu u klasické kosmetiky. Navíc přípravky Pevonia Botanica jsou tvořeny z nejčistších ingrediencí. Ne každý přípravek je vhodný úplně pro každého – může se vyskytnout přecitlivělost u člověka na určitou rostlinu, z níž je produkt vyráběn. Nejlepším řešením je kosmetiku vyzkoušet v malém množství a vybrat si ty nejvhodnější přípravky.

Myslíte si, že české ženy pečují o pleť dobře?

Určitě by mohly lépe. I právě proto, že se životní prostředí zhoršuje a přibývá smogu.

Hlavní problem vidím v podceňování odličování a nepoužívání kvalitních odličovacích prostředků.  Perfektní odlíčení je základem péče o pokožku, nejenže odstraní nečistoty a líčidla, ale normalizuje PH pokožky, zvlhčuje a připraví pro následnou péči.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *