Krásně „slepené“ nožky

Odstranění křečových žil často dlouho odkládáme: ze strachu z operace, bolesti a následného omezení. Nic z toho už dneska neplatí, pokud si necháte nohy vylepšit lepením, což je v současnosti nejšetrnější řešení.

Křečové žíly postihují každou třetí ženu a každého čtvrtého muže.

Z osmdesáti procent za to „vděčíme“ svým rodičům.  Svou roli hraje ovšem i životní styl, nadváha a zaměstnání. Nejdříve nám „pletence“ na nohách vadí z estetických důvodů.

Když nad tím přivíráme oči, koledujeme si o závažné zdravotní komplikace. Ale důvody, kvůli nimž lidé řešení varixů odkládali, už patří minulosti. Na světě je nová revoluční metoda s trochu složitým názvem, ale jednoduchým použitím.

Jen z rukou odborníka

Metoda VenaSeal/TM Closure System si dokáže bezbolestně a bez následného omezení poradit se všemi stádii onemocnění − od estetických vad po pokročilá stádia, včetně bércového vředu. „Jedná se o úplné uzavření nefungující žíly dolní končetiny, která způsobuje křečové žíly, a to s pomocí speciálního lepidla: cyano-akrylátového polymeru,“ vysvětluje primář pražské Žilní kliniky MUDr. Ota Schütz. „Takto ošetřená žíla potom přestane být původcem křečových žil. Jejím bezbolestným uzavřením lepidlem se problémy odstraní. Jde o velmi bezpečnou a efektivní metodu ověřenou mnoha klinickými studiemi v zahraničí,“ dodává pan primář.

Nový způsob odstranění křečových žil patří do rukou lékařů, kteří už mají bohaté zkušenosti s katetrizačními metodami laserovými a radiofrekvenčními a můžou se prokázat příslušnou certifikací (požaduje ji firma, která metodu nabízí a zastupuje). Před samotným zákrokem a během něho je bezpodmínečně nutná také výborná znalost vyšetření barevným ultrazvukem, sledujícím průtok krve.

Lepidlo to jistí

Doktor Schütz přibližuje samotný průběh operace: „Jedná se o nitrožilní katetrizační metodu, kdy je pod kontrolou ultrazvuku do hlavní nedostatečné povrchní žíly zaveden katetr a poté je aplikováno speciální lepidlo, které po nepatrné chvilce slepí stěny poškozené a nefunkční žíly, takže se kompletně uzavře. Tím se odstraní hlavní příčina rozšíření žil pod místem uzávěru.“, Metoda je zela bezbolestná, takže pacient není v narkóze a lékař s ním během celého výkonu může komunikovat.

Vzhledem k šetrnosti zákroku, hrozí u operovaného jen minimální rizika. Další výhodou metody VenaSeal je to, že člověk po zákroku nemusí nosit kompresní punčochy a ihned může jít sportovat. Nemá žádná omezení běžná u jiných metod, jen mu chirurg doporučí preventivní opatření odpovídající běžným zásadám lidem s vrozenou dispozicí křečových žil.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *