Srdíčko (nejen) pro Honzíka

V pondělí 18. září startují Podzimní Srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem se bude jejich prostřednictvím opět snažit získat peníze na pomoc vážně nemocným dětem odkázaným na domácí péči svých rodičů. Tváří letošního ročníku se stal roční Honzík s Hirschprungovou nemocí postihující  střeva, která výrazně omezuje život celé rodiny s chlapeček s ní bojuje od narození. Sbírka potrvá do pátku 22. září.  Přispět tak můžete nejen na potřebnou přestavbu Honzíkova dětského pokoje a nezbytné zdravotní pomůcky. Výtěžek poputuje na pomoc dalším vážně nemocným dětem v celé České republice.

Včelí produkty si poradí s opary i záněty močových cest a tlumí příznaky menopauzy

V podzimních měsících většina z nás hojně využívá vlastností medu při nachlazení a bolestech v krku. Známý je také jeho pozitivní vliv na trávení či využití propolisu v kosmetice. Med a další včelí produkty si však umějí poradit s daleko závažnějšími a nepříjemnějšími zdravotními problémy, jakými jsou například opary, záněty močových cest, bolestivá menstruace nebo menopauza. Podívejte se na tipy, s jakými dalšími zdravotními neduhy vám mohou včelí produkty pomoci. Celý příspěvek

S defibrilátorem i na MRI

Kardiostimulátory a defibrilátory zachraňují život tím, že napomáhají srdečnímu svalu pumpovat do těla krev a chrání tak před výkyvy srdečního rytmu ohrožujícími život. Dosud však s nimi nebylo možné absolvovat vyšetření magnetickou rezonancí (MRI), protože se při něm přístroje mohly poškodit. Celý příspěvek

Setkání dětí „ze zkumavky“

Počet partnerů, kteří řeší komplikace při početí dítěte, se zvyšuje. V dnešní době se jedná už o každý pátý pár. Klinika ISCARE pořádá pravidelně setkání rodičů a dětí, které přišly na svět díky umělému oplodnění. V minulosti se dokonce podařilo překonat světový rekord, jenž do té doby držela Čína. Celý příspěvek

Všechno v jedné krabičce

Minerální produkty jsou skvělá volba pro všechny, co mají citlivou pleť, chtějí přesně znát složení svého make-upu nebo vyzkoušet něco nového. Jak nejlépe začít? Testovací sadou GET SET, která obsahuje šestnáct nejprodávanějších produktů značky Annabelle Minerals (tvářenky, korektory, pudry, stíny, podkladové báze).

 

 

Objevte léčivou sílu vody

Kneippovy chodníky, v nichž se střídá horká a ledová voda, dnes najdeme téměř v každých lázních. Víte, proč je  vodoléčba tak účinná?

Střídání studené a teplé vody napomáhá prokrvení organismu, zrychluje metabolismus, posiluje také imunitu i nervový systém a pomáhá při únavě a problémech s usínáním.

To vše díky rychlému roztahování a stahování cév, které způsobuje střídavý pobyt v teplé a studené vodě.

Mléko pro štíhlou linii

Přestože je velmi moderní vyvracet pozitivní vliv mléčného vápníku např. v prevenci proti osteoporóze, vědecká fakta hovoří jasně ve prospěch kalcia z mléka a mléčných výrobků. Jaké jsou ale další benefity takto získaného vápníku? Mléčný vápník ovlivňuje nejen kosti a tlak, ale i hmotnost. Prokázaly to studie potvrzující, že vápník má regulační úlohu na energetický metabolismus buněk. Shrnuto: po mléce se určitě netloustne.

Brýle jako květiny

Současné trendy brýlových obrouček jsou poplatné 30. až 50. rokům minulého století. Návratu se dočkala i 70. léta se svými třpytkami. Mezi barvami vládne hnědá a tyrkysová, návrháři se nechali inspirovat také barevností květin. „Skutečností zůstává, že klasické tvary se stále opakují s drobnými změnami. A čím masivnější velikosti, tím víc trendy,“ říká optik Blahoslav Žilka a radí stejnou pozornost jako brýlím věnovat také zraku a nechat si ho preventivně vyšetřit. Značka OPTIK Žilka je pro tento účel vybavena nejmodernějšími přístroji, které odhalí případné zrakové vady a odborník pak navrhne jejich řešení.