Lékařka radí

Je mi teprve 30 let a okolí mi neustále říká, že se mračím a vypadám přísně. Na čele, mezi obočím se mi objevily dvě vrásky. Jak se zbavit zamračeného výrazu? Je možné tyto vrásky nějak bezbolestně vyplnit a čím? Nejsem ještě příliš mladá na nějaké výplně?

Olga

Tyto vrásky na kořeni nosu se objevují častým používáním mimiky, důležitou roli zde hraje také genetika. Mohou se objevit kdykoliv během života, často, právě z důvodu genetického vybavení můžeme mít přísný a zamračený výraz už kolem dvacítky. Této vrásce se také právě proto říká mračivka.

Určitě doporučuji návštěvu lékaře, dermatologa, který vám nejlépe poradí, jak vrásky odstranit. Objednat se můžete například k nám na kliniku Gyncentrum, na telefonu 225 000 888 nebo na webu http://www.gyncentrum.cz/

Na kořen nosu, kolem očí nebo do čela se nejčastěji aplikuje botulotoxin. Je to látka, která omezuje nervosvalový přenos. Používá se právě k redukci vrásek v horní polovině obličeje. Zákrok je ambulantní, výkon se provádí tenkou jehlou a citlivost aplikace je minimální.  Přijde-li klient včas a tzv. mračivka není nijak hluboká a výrazná, obvykle stačí jedna aplikace botulotoxinu. Máme-li však tuto vrásku již několik let a stále se nám prohlubuje, doporučuje se aplikovat kombinaci botulotoxinu a kyseliny hyaluronové. Botulotoxin nám nedovolí se již dále mračit a výplň kyselinou hyaluronovou dokáže vrásku zcela vyplnit a vyhladit.

MUDr. Petra Samková, odbornice na korektivní dermatologii z pražské kliniky GynCentrum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *