Mládí přichází z moře

Oceány a moře nejsou jen velká letní koupaliště a vzdálené horizonty, na nichž pozorujeme zámořské lodě. Skrývají plno pokladů, které nabíjejí naše tělo energií, léčí a zkrášlují pokožku.

Už odpradávna je moři přičítaný léčivý účinek. Unikátní je moře Mrtvé, které se nachází 420 metrů pod hladinou světového oceánu, a to zajišťuje vodě jedinečné  vlastnosti. Lze ho považovat za jedinečné přírodní lázně, které jsou bohaté na minerální látky a nelze je vyrobit ani najít nikde jinde na světě. Zastoupeno je jich tu asi 35 druhů a mají různé zdravotní účinky. Hořčík, síra, vápník, bromid, zinek a draslík například můžou přispět ke stimulaci krevního oběhu, zklidnění těla a k obnově pokožky. Minerály obsažené ve vodě a v bahně Mrtvého moře zase pomáhají stimulovat krevní oběh a urychlit obnovu buněk a odplavování toxinů.

Sebeobrana řas

Silný příliv a odliv, spousta soli, rozdíly v intenzitě světla, to jsou podmínky, kvůli kterým musely řasy rozvíjet prostředky sebeobrany, zahrnující syntézu vitaminů, enzymů a polysacharidů. V kosmetice se nejčastěji využívají jako maceráty a výtažky z hnědých a červených řas, ale také z obdivuhodného mikroorganismu z Mrtvého moře, řasy s roztomilým názvem zelenivka (Dunaliella Salina). Bohatá je na hořčík, jód, vápník nebo draslík a zároveň je zásobárnou vysoce koncentrovaného beta-karotenu, který tělo přeměňuje na retinol (vitamin A).

Bahno – léčivé a čisticí

Přírodní bahno se na dně Mrtvého moře tvořilo tisíce let. V kosmetice se využívá k hloubkovému čištění pleti, ale také k zpevnění a proti celulitidě. Obsahuje 26 minerálů a stopových prvků obnovujících ochrannou bariéru pleti. K léčení a wellness účinkům je oblíbené v mnoha SPA zařízeních pro svůj vysoký obsah síry.

Minerály = zdravotní posila

Mořské minerály jsou elixírem při léčení pokožky. Nabízejí intenzivní obnovu a mají remineralizační efektu, který kůži vrací pevnost a odolnost.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *