Na co láká Salcbursko?

Wellness znamená rovnováhu a klid, duševní pohodu i harmonii…to vše najdete v malebném zeleném kraji pod majestátními třítisícovými horskými štíty. Salcbursko, to jsou nekonečné možnosti ke sportovnímu vyžití, aktivnímu i pasivnímu odpočinku, koupání v průzračných jezerech nebo termálních bazénech i vynikající pochoutky místní kuchyně.

Salzburgerland neboli česky Salcbursko je jednou z devíti rakouských spolkových zemí. Regionu vévodí masiv Vysokých Taur a nespočet křišťálově průzračných jezer.

Kde jinde hledat odpočinek, zklidnění ale i dobití baterek a získání nové energie? Rakušané jsou proslulí svou pohostinností a přátelským přístupem k turistům, a můžu potvrdit, že ať už vstoupíte do jakékoli restaurace, obchůdku, penzionu či horské chaty na hřebeni hor, budete se cítit doslova jako doma.

A umíte si představit, že ráno si zaplavete v jezeře, dáte si kávu na sluneční terase, opalujete se nebo si zahrajete tenis v tričku a odpoledne se můžete klidně prohánět na lyžích na nedalekém ledovci Kitzsteinhorn? Ano, ve výšce 3203 metrů nad mořem se lyžuje téměř po celý rok.

Túry pro každého

Pestrobarevné koberce rozkvetlých luk, stáda krav a ovcí volně se pasoucí v zeleni, zasněžené vrcholky okolních štítů…To vše tam na vás čeká. V okolí Zell am See a Kaprunu je k dispozici nespočet značených turistických tras různé obtížnosti (celkem se uvádí 400 kilometrů), takže vydat do hor se nemusíte bát ani v případě, že neoplýváte zrovna ukázkovou fyzickou kondicí.

Všudypřítomné dechberoucí výhledy za trochu té námahy určitě stojí. Navíc můžete využít hned několika moderních kabinkových lanovek, které vás pohodlně během chvilky dopraví na vrchol, takže není problém nastoupit na hřebenovou túru bez náročného výstupu. Na vrchol Schmittenhöhe, který se zvedá přímo nad Zell am See do výšky 2000 metrů, se dostanete novou lanovkou v Porsche designu a už samotná jízda nahoru je jedinečným zážitkem.

Jóga pod širým nebem

Chcete zažít lekci jógy trochu jinak, než ji znáte z tělocvičen a fitcenter? Zde se cvičí podle motta „v rovnováze mezi vodou a horami“. Kombinace čerstvého vzduchu, pohybu a uvolnění dělá prý s organismem zázraky. Zacvičit si můžete přímo na břehu jezera, případně vyjet lanovkou na vrchol hory Schmittenhöhe, kde si protáhnete tělo na zelené louce, s výhledem na okolní alpské zasněžené velikány.

Užijte si radost z pohybu spojenou s požitkem pro své oči! Zájemci o jógu v přírodě se za příznivého počasí schází každé ráno u dolní stanice lanovky. Během chvilky se tak ocitnete mezi horskými štíty, rozložíte karimatku do trávy a dvě hodiny se můžete oddávat nerušenému relaxu a meditaci. Dokonale si pročistíte hlavu, posílíte a protáhnete tělo a navíc, obklopeni panenskou krajinou, poskytnete požitek i duši…

Termální svět pod Alpami

Prší, nechce se vám ven nebo si potřebujete odpočinout a prohřát tělo po náročné horské túře nebo vyjížďce na kole? Pak vyzkoušejte nové Tauernské lázně (Tauern Spa), které najdete v městečku Kaprun; jde o druhý největší lázeňský a vodní komplex v Rakousku.

Samozřejmostí jsou vnitřní a venkovní bazény s různými teplotami, nechybí bazén s tryskami a masážními lavicemi, vodopády, parní lázně a velký saunový svět, dále vyhřívaný relaxační whirlpool, solária, dětská herna a brouzdaliště se skluzavkami, pískoviště, fitness centrum a další.

Je libo masáž? Není problém, vybrat si můžete například omlazující masáž obličeje, relaxační bylinkovou, sportovní nebo masáž alpskými kameny.

Dopřát si můžete ale také bahenní zábal, ošetření proti celulitidě nebo vonnou olejovou či bylinkovou solnou koupel. Alpské termální lázně s léčebnou vodou najdete rovněž v Bad Hofgasteinu, v městečku Bad Gastein pak objevíte světově proslulé Skalní termální lázně.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v KOSMETIKA&Wellness 09-10.2016…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *