Nohy do trávy či na pláž

Léto se nám blíží a je to perfektní čas na letní střevíce a sandálky a k nim také šortky nebo sukně. V této době jim musíme věnovat nadstandardní péči. Abyste se mohla pochlubit lehkou chůzí.

Většina žen v zimě v péči o nohy poleví. Což je škoda a je na místě okamžitě napravit, co jsme dlouhodobě zanedbávaly. Prvním znamením, že se blíží jaro, by měla být luxusní pedikúra (pokud na ni nechodíte pravidelně, co lze jen doporučit).  Následně byste se měla zaměřit i na další procedury, abyste mohla nožky beze studu odhalit.

Pedikúra

Možností máte hned několik. Vybrat si z pedikúry v salonu, domácí, nebo třeba té u kamarádky. Pojďme společně probrat dvě varianty nejčastější. Co vám nabízejí a jaký výsledek přinesou?

1.Kosmetický salón

Pokud si zvolíte návštěvu kosmetického salónu, odejdete s „novýma“ nohama bez práce a celé ošetření bude trvat maximálně hodinu a půl. Benefit pro vás? Dokonalá relaxace.

2.Domácí pedikúra

Pokud zvolíte druhou variantu tedy udělat si pedikúru doma, máme pro vás několik rad, aby vše proběhlo, co nejlépe a s profesionálním výsledkem.

  1. Pokud máte zbytky laku na nehtech, šetrně ho odlakujete.
  2. Nohy dejte na 15-20 minut do horké vody. Přidejte sůl, můžete použít koupelovou, nebo i kuchyňskou. Pro zpříjemnění přidejte pár kapek esenciálního oleje. Pokud potřebujete, aby kůže dost změkla, přidejte citrón.
  3. Osušené nohy opilujte skleněným nebo elektrickým pilníkem.
  4. Pro vetší hebkost vyzkoušejte na svoje chodidla pravidelný peeling. Prodávají ho v drogeriích, ale můžete vyzkoušet i domácí. Například z medu a cukru nebo z olivového oleje a mořské soli.
  5. Dřívkem z manikúry zatlačte kůžičky u nehtu a nehty také zapilujte.
  6. Mezi letošní letní trendy v barvách na nehty patří zlatá nebo odstíny růžové.
  7. Trápí vás popraskané paty? Namažte je nejlépe přes noc silnou vrstvou krému na nohy nebo vazelínou. Navlékněte ponožky a ráno budou vaše nohy sametově hebké.

Peeling

Blahodárné účinky peelingu jsou všeobecně známé, jen je potřeba ho používat pravidelně, a to asi 2krát do týdne, nejlépe před holením. Odstraní se tím odumřelé buňky a pokožka se prokrví. Na nohy nemusí být peeling tak jemný jako na obličej. A můžete si ho vyrobit i doma. Stačí pár surovin, které máte v kuchyni.
– Cukr krystal nebo sůl můžete přimíchat do pár lžic svého oblíbeného sprchového gelu. V poměru 50:50. Peeling však vždy spotřebujte ihned, jinak se vám cukr nebo sůl rozpustí. A funkce by tedy byla zcela nulová.
– Do krému na tělo můžete také přidat najemno namleté ořechy. Ty mají spoustu vyživujících látek a vitaminů – a rozemletím se uvolní oleje, které vaší pokožce prospějí.

Hydratace

Hydratace celého těla je nutná po celý rok. Před létem však aplikujte krém hlavně na holeních, kde je kůže nejvíc popraskaná a tvoří se zde šupinky. Toto opakujte klidně 2-3 krát denně. Pokožka se rychle zhojí a vy můžete bezstarostně nosit krátké šortky a šaty. Pokud máte citlivou pokožku, noste s sebou neustále termální vodu ve spreji, zkuste ji používat vždy, když na pokožce cítíte pnutí. Uvidíte, jak skvěle tento systém zafunguje.

Odstranění chloupků

Právě v létě, kdy nohy ukazujete nejvíce, je důležité, aby byly hladké. Ať už zvolíte jakoukoliv metodu, snažte se, aby byla k vaší pokožce šetrná. Při holení žiletkou vždy používejte gel na holení a především kvalitní břity. Zabráníte tak podráždění, pálení a svědění pokožky. Pokud i tak vždy po holení bývá vaše pokožka zarudlá, použijte antiseptický pudr. Jestliže patříte mezi ženy, které trápí zarůstání chloupků, v obchodě seženete krém s výtažkem z hroznů, který tomuto problému zabraňuje. Pro opravdu viditelné výsledky ho používejte každý den.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *