Pěkná prsa se stále nosí

Zvětšení poprsí patří mezi nejžádanější zákroky plastické chirurgie. Není divu: na tuto operaci chodí ženy všech věkových kategorií − od plnoletosti až po zralý věk.

Zatímco k omlazující plastické operaci musí žena „dozrát“ věkem, po větších prsou touží většinou od okamžiku, kdy pozná, že větší už jí nenarostou. Na operační stůl proto uléhají nejen dívky sotva zletilé, ale i dámy po padesátce, které se rozhodnou handicap odstranit a jejich zdravotní stav jim to umožňuje.

Zvětšení prsou (augmentaci) je možné absolvovat už před plánovaným těhotenstvím, ale lékaři varují, že po porodu a kojení prsa poněkud poklesnou. Podle nich je optimální s operací počkat až po dětech. Ale slečna, která chce řešit problém malých prsou hned, se nemusí bát, že by prsní implantáty měly negativní vliv na těhotenství nebo kojení.

Před zákrokem je velmi důležitá konzultace, kdy lékař zhodnotí stav prsů pacientky, vyslechne si její žádost na tvar a velikost prsů a doporučí možné varianty operačního výkonu, velikost a tvar implantátu. „V našich podmínkách nejčastěji používáme texturované silikonové implantáty, které jsou hrubé na povrchu, a proto vykazují nejmenší riziko opouzdření,“ objasňuje MUDr. Libor Kment z pražské kliniky Esthé. „Klientka si může vybrat z velkého množství tvarů a profilů − od různě vysokých kulatých implantátů po různě tvarované implantáty anatomické – a ve všech velikostech.“

Plastičtí chirurgové zpravidla doporučují cca 350 ml, protože tak prsa působí přirozeně a je menší riziko, že kvůli své váze poklesnou. Touží-li žena po výrazném zvětšení, nabídne chirurg implantáty kulaté. Druhá možnost, implantáty anatomické, mají tvar kapky a nejvíc se blíží přirozenému vzhledu prsu. Podle tvaru a velikosti poprsí se pak implantáty vkládají pod prsní žlázu nad prsní sval anebo pod sval. Nejčastější operační přístup je v dolní části prvního dvorce, takže v pigmentaci se jizva ztratí.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2017…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *