Plavková sezona nás nezaskočí

Léto je tu a s ním sluníčko a velmi teplé počasí. Těšíme se na dovolenou, na koupání, na přírodu… Musíme ale na všechny letní radovánky připravit své tělo, aby nás nic nezaskočilo.

Jestli chcete u rybníka, na pláži či kdekoliv jinde předvést své výstavní tělo, teď je nejvyšší čas dostat ho do vrcholné formy. Týká se to zejména hubnutí: když se něho teď pustíte, do léta můžete mít o požadovaných pár kilo méně. Nepouštějte se ale bezhlavě do diet s následným jo-jo efektem.

Do svého programu raději vložte víc pohybu a najeďte na nové dietní trendy doporučované odborníky.

Vyjádřit se dají vzorcem 40:30:30.  Znamená to, že se snižuje příjem sacharidů, naopak se na 30 % zvyšuje denní příjem bílkovin a tuk je ponechán na původních třiceti procentech.

Probuďte vlasy!

Ať už se chystáte na dovolenou kamkoliv a sluníčko tam bude více či méně agresivní, musíme se na dny volna správně připravit. Začneme probuzením vlasů po zimě k životu. Po Na jaře bývají poškozené, proto jim před začátkem slunečných dnů pomůže, když se konce zastřihnou nebo se vlasy celkové zkrátí. Odlehčete své hlavě dokonalým střihem. Díky němu omládnete o několik let. Jenže střih není vše: před létem zařaďte do svého jídelníčku potraviny, jako je avokádo, ořechy, ryby, špenát nebo rajčata. Všechny tyto suroviny pomáhají vyživovat vlasy. Nejen jídlo, ale i správný pitný režim kštici napomáhá.

Pozor:  Na začátku léta je třeba vyměnit vlasové produkty. Hlavně pokud se chystáte na dovolenou k moři, kde mají paprsky větší sílu. Pořiďte si produkty, které před sluníčkem vlasy chrání a nezatěžují je. Také myslete na to, že až se budete koupat v moři, slaná voda vaši hřívu vysušuje. Proto, aby tomu tak nebylo, začněte již na jaře používat preventivně vlasové masky nebo olejíčky. Jeden z nejlepších typů je kokosový olej, který naneste na vlasy, ale ne až ke kořínkům. Nejlépe nechte působit přes noc v masce nebo v ručníku, ráno jen vlasy umyjte šamponem a budou zářit zdravím.

Jestli patříte mezi ženy, které si vlasy barví, pak před létem nebo dovolenou zvolte barvu o odstín nebo dva tmavší. Sluníčko pro vás vlasy zesvětlí samo. Pokud ovšem nechcete, aby se barva kvůli teplým dnům nějak měnila, je potřeba používat tzv. top coat na vlasy. Ochrana může mít podobu masky na vlasy nebo šamponu a fixuje vlasový pigment.

Jestli naopak toužíte po vzhledu vlasů, jako byste právě z vody vylezla, vyzkoušejte do vlhkých vlasů seasalt sprej. Aplikuje se po umytí, poté vlasy vyfénujte, během procesu sušení je promačkejte; po vyfénování vznikne efekt plážových vln.

Léto je obdobím jako stvořeným pro šaty, krátké sukně a šortky. Odhalujete nejvíc pokožky a je důležité se postarat, aby vypadala co nejlépe. Proto je na jaře zvlášť důležité používat pravidelně peeling, aby se odstranily odumřelé buňky. O tom ale později, pojďme se podívat na to, jakou péči potřebuje pokožka obličeje, kterou slunečním paprskům vystavujete neustále.

V tomto období je nesmírně důležitá hydratace (jako ostatně v každém období). Slunce pleť vysušuje, ale krémy je třeba vybírat lehčí, aby byly vhodné pro pobyt na slunci. Dávejte také pozor, aby obsahovaly ochranu UV. Nejlépe kolem 20 SPF, ta je ne běžné nošení optimální. Kromě toho se vám pro hydrataci vyplatí nosit v kabelce neustále termální vodu ve spreji, která vás vždy osvěží a pleti dodá potřebnou vláhu v okamžiku, kdy budete cítit, že je jakkoliv iritovaná.

Pro líčení v letních dnech si pořiďte make-up a pudr s UV ochranou. Pod něj samozřejmě primer nebo hydratační krém, který vaši pokožku ochrání před popálením či dalším poškozením. V teplých dnech je dobré na líčení používat fixátor, abyste vypadala stále svěže a make-up se vám nerozmazával. Samozřejmostí by také měla být výměna produktového parku. Tedy hutné make-upy nahradit BB krémy apod. Uvedené produkty mají lehčí konzistenci a pokožku tolik nezatěžují. To platí také v případě rtěnek, které můžeme vyměnit za lesky na rty. Odličování i volné dny pro pokožku na obličeji, tedy takové, kdy se nelíčíte vůbec, by měly být samozřejmostí.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *