Poradna nejen pro kosmetičky

Alena Kimlová z Kosmetického studia GERnétic

 

 

 

Sponzorem poradny je francouzská přírodní kosmetika GERnétic.

 

 

Máte problém na pokožce? Zeptejte se v našich poradnách na www.gernetic.cz.

 

 

 

 

Téma: solární keratóza

 

Na pokožce se mi po létě objevily vystouplé plošky, které se olupují a jsou trošku tmavší než okolní kůže. Na omak jsou drsné. Kosmetička mi diagnostikovala solární keratózu. Co mohu pro zlepšení pleti udělat?

Sérum Lotion Aux Acides De Fleurs od kosmetiky GERnétic obsahuje vyrovnané složení esencí z květů mandlovníku, frézií a lilií. Urychlí vyloučení odumřelých kožních buněk a pročištění pleti, zajistí lepší hydrataci, regeneraci a revitalizaci. Výsledkem je vláčná, vyhlazená a prosvětlená pleť.

Solární keratóza je poškození kůže dlouhodobým slunečním zářením, nedodržováním zásad bezpečného opalování, nepoužíváním ochranných přípravků při pobytu na slunci. Imunitní systém již nestačí neustálé poškozování kůže opravovat. Nejdříve vznikají malé pupínky bledě až tmavě červené barvy, vytváří se ohraničené ložisko, které postupně tmavne, lehce vystupuje nad úroveň kůže a začíná se olupovat. Postihuje pokožku zejména na nekrytých částech těla (obličej, krk, hřbety rukou). Postižená kůže je drsná, suchá, loupe se, může i svědit.

Protože jde o opravdu hluboké poškození pokožky, je třeba o pleť dokonale pečovat. Pro její zlepšení zabezpečit kvalitní výživu, regeneraci, hydrataci a ochranu před slunečním zářením. Přípravky je nutné používat pravidelně a dlouhodobě, aby došlo k vyrovnání fyziologických funkcí kůže. Jednotlivá ložiska pak můžete lokálně ošetřovat přípravkem Lotion Aux Acides De Fleurs od francouzské kosmetiky GERnétic. Jedná se o sérum, které rozvolňuje soudržnost povrchových odumřelých buněk a umožňuje jejich rychlejší odstranění, podporuje rychlejší buněčnou obnovu.

Ložiska se postupně zmenšují, zlepšuje se jejich vzhled. Podaří-li se Vám zachytit ložiska, která se teprve tvoří, většinou se je podaří zcela odstranit. Sérum aplikujte lokálně v malém množství dvakrát denně – ráno a večer. K intenzivní regeneraci pokožky doporučuji produkty ze sofistikované kosmetiky GERnétic. K večerní regeneraci pleti používejte krém Synchro. Již z názvu tohoto přípravku slyšíme, že synchronizuje fyziologické funkce kůže a doplňuje optimální buněčnou výživu.

K hydrataci pleti aplikujte jedenkrát týdně masku Hydra Ger, která posílí kožní bariéru, vyváží buněčnou osmózu a urychlí transport vody ze střední vrstvy kůže k povrchu. Ochranu pokožky před slunečním zářením používejte vždy při pobytu venku. Při běžném pobytu aplikujte Melano 15 – ochranný krém SPF 15 (střední ochrana), který Vám umožní bezproblémové nalíčení. Pokud se budete pohybovat ve slunných destinacích či na horách, doporučuji přípravek Melano 50 (SPF 50, vysoká ochrana).

Kvalitní filtry nové generace umožní dokonalou ochranu bez zatížení pokožky. Vzhledem k tomu, že poškození pokožky solární keratózou je závažný problém, doporučuji používat kosmetické přípravky z jedné řady a nezatěžovat pleť chemickým koktejlem různých konzervačních látek. Pokožce jistě prospěje i pravidelné ošetření v kosmetickém salonu GERnétic, kde má kosmetička možnost aplikovat ještě intenzivnější produkty.

Kosmetický trh nabízí na odstranění solární keratózy i další zákroky, které Vás sice zbaví problému na nějaký čas, ale neřeší jeho příčinu. Proto se ložiska solární keratózy opět vrací.

Ještě bych ráda upozornila na jednu věc, pokud budete pozorovat nějaké změny (tmavnutí, krvácení, rychlé zvětšování) na jednotlivých ložiscích, je třeba vyhledat kožního lékaře, který vyhodnotí, zda není znaménko nebezpečné!

Produkty GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech. Seznam na www.gernetic.cz

Kosmetika GERnétic podporuje projekt na získávání dárců krve „Smrt nemá šanci, když budeme dárci“. Více na https://www.facebook.com/smrtnemasanci/

Časopis Kosmetika & Wellness je mediálním partnerem soutěže kosmetiček „Hvězda GERnétic Česko 2017“.

Zveme Vás na atraktívní program kosmetiky GERnétic „Doteky GERnétic“ na 3. Odborně-prezentačním kosmetickém kongresu LNE v sobotu 14. 10. 2017 v hotelu Double Tree Hilton v Bratislavě.

  • Ukázky ošetření – salónní masky GERnétic – komentuje hlavni firemní kosmetička a školitelka GERnétic Alena Kimlová

Odborný workshop Dr. Loreny Ajenjo „Filozofie výživy GERnétic“ v sále CONRAD

  • 1.workshop od 10:00 do 10:45 hod.
  • 2.workshop od 14:00 do 14:45 hod.

http://www.kozmetickykongres.sk/iii-rocnik/prednasajuci/60-dr-lorena-ajenjo