Poradna nejen pro kosmetičky

Alena Kimlová z Kosmetického studia GERnétic

 

 

 

Sponzorem poradny je francouzská přírodní kosmetika GERnétic.

 

 

Máte problém na pokožce? Zeptejte se v našich poradnách na www.gernetic.cz.

 

 

 

Téma: letní akné

V letních měsících se mi vždy dělá akné, ucpávají se mi póry a tvoří se komedony. Nevím, jak mám s pletí zacházet.

Při pravidelné aplikaci regenerační a protizánětlivé masky Immuno od kosmetiky GERnétic se pokožka zklidňuje a problém akné ustupuje.

Během letních měsíců dochází vlivem slunečního záření nejen ke změně barvy pokožky, ale zároveň i k jejímu zesílení. Jedná se o přirozenou ochranu těla před UV zářením. Často se stává, především u jemných pletí s malými póry, že se díky zesílení pokožky uzavřou ústí pórů a kožní maz se jen obtížně dostává na povrch pokožky. Vznikají přeplněné cysty, které utlačují okolní tkáň.

Ta reaguje zvýšenou teplotou, která umožňuje rozmnožení bakterií a vzniká zánět. K zamezení tohoto problému je velmi důležité správné a hlavně pravidelné čištění pokožky, které umožní uvolnění ústí mazových žláz a snadnější vyprazdňování ucpaných cystiček.

Vyzkoušejte přípravek Nettoyant Gommant Marin – peelingový gel, který můžete denně používat i na tu nejjemnější pokožku. Jemná brusná složka odstraní dokonale líčidla, odumřelé buňky a uvolní póry. Dobrou volbou je i enzymatický peeling Lotion Aux Acides De Fleurs.

Účinná složka rozvolňuje na povrchu pokožky buněčnou soudržnost a umožní tak mnohem rychlejší odstranění buněk, které ucpávají ústí pórů. Sérum se používá maximálně dvakrát týdně. Přidanou hodnotou je i vyhlazená pokožka od jemných vrásek. Používejte pravidelně i pročišťující masky.

Hluboce čisticí maska Immuno velmi dobře a rychle uvolní mazové zátky, pročistí póry do hloubky a následně póry stáhne. Navíc má i značný protizánětlivý účinek, který pomáhá při odstraňování zánětů. Na pravidelnou aplikaci této masky si rychle zvyknete, neboť pleť je po jejím odstranění hebká, jemná a vitální. Masku aplikujte jednou až dvakrát týdně.

Produkty GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech. Seznam na www.gernetic.cz

Kosmetika GERnétic podporuje: