Poradna nejen pro kosmetičky

Alena Kimlová z Kosmetického studia GERnétic

 

 

 

Sponzorem poradny je francouzská přírodní kosmetika GERnétic.

 

 

Máte problém na pokožce? Zeptejte se v našich poradnách na www.gernetic.cz.

 

 

 

 

Téma: péče o suchou dehydrovanou pokožku

 

Jak se mám správně starat o suchou dehydrovanou pokožku?

 

Hydratační maska Hydra Ger s novým složením přinese pleti v letních měsících báječné osvěžení

Suchá pokožka se projevuje nedostatečnou produkcí lipidů. Pokožka je matná, hrubá, šupinatá, vyskytuje se pocit diskomfortu. Příčinou může být genetická predispozice, nedostatečná péče a ochrana, postupující věk.

Dehydrovaná pokožka se projevuje nepříjemným pnutím, někdy i pálením, zvýšenou citlivostí. Příčinou je rychlý únik vody z povrchových vrstev pokožky a nedostatečná kompenzace vody ze střední vrstvy kůže – škáry. Oba problémy spolu často těsně souvisí. Jestliže není díky nedostatečné produkci lipidů zabezpečena kvalitní kožní bariéra, dochází k rychlým ztrátám vody z pokožky a pleť se dehydratuje. Zároveň se nevytváří kvalitní přirozený ochranný film na povrchu pokožky a pokožka je suchá. Taková pleť je pak velmi náchylná ke vzniku různých ekzémů, zánětů, ale i nepravidelné pigmentaci, neboť díky dehydrataci jsou narušeny fyziologické funkce.

O pokožku je třeba pečovat komplexně. Základem je dobrý pitný režim během celého dne, neboť hydratace probíhá z vnitřku našeho těla. Vodu nelze do pokožky transportovat z vnějšku, protože má příliš velkou molekulu. Druhým krokem bude obnovení dostatečné lipidové vrstvy a zlepšení buněčné soudržnosti prostřednictvím kvalitních kosmetických produktů. Doporučuji vám večer používat regenerační krém Synchro a hydratační sérum Cells Life. Oba přípravky zabezpečí vytvoření kvalitního ochranného filmu, zamezí dehydrataci, doplní potřebné výživné látky do buněk a pokožku příjemně zvláční. Přes den by měla být pokožka chráněna kvalitním denním krémem, který posílí kožní bariéru. Vyzkoušejte přípravky Tropo Plus, Symbiose nebo Base de Jour Marine.

Pokožce prospěje i pravidelná aplikace krémové masky Hydra Ger. Nová hydratační maska Hydra Ger  zajišťuje optimální hydrataci povrchové vrstvy kůže, posiluje kožní bariéru, vyvažuje osmózu. Doplňuje do pokožky minerální látky a podporuje tvorbu NMF. Zlepšuje celkovou kvalitu pokožky, zklidňuje, zjemňuje, vyhlazuje a osvěžuje pleť. Má intenzivní zjasňující a vitalizační účinek. Masku aplikujeme jedenkrát týdně pro udržení optimální hydratace pleti, v případě potřeby i častěji.

Vyzkoušejte hydratační salonní kúru, kterou nabízejí kosmetické salony pracující s kosmetikou GERnétic. Budete překvapena dlouhodobou vláčností a hebkostí pleti.

Produkty GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech. Seznam na www.gernetic.cz

Kosmetika GERnétic podporuje projekt na získávání dárců krve „Smrt nemá šanci, když budeme dárci“. Více na https://www.facebook.com/smrtnemasanci/

Časopis Kosmetika & Wellness je mediálním partnerem soutěže kosmetiček „Hvězda GERnétic Česko 2017“.

Srdečně Vás zveme na stánek GERnétic na výstavě World of Beauty ve dnech 8.-9.září 2017 v pražských Letňanech. V pátek 8. září 14-15 hod. autogramiáda herečky Michaely Dolinové a Sandry Pogodové, dvou náruživých múz z divadelní šou „Už zase miluju!“.