S čím jdete do nového roku?

Průzkumy ukazují, že novoroční předsevzetí si dává 52 procent Čechů. Častěji jsou to ženy − 56 % − než muži (48 %). Kdybychom to vzali geograficky, tak nejvíce lidí se „zavazuje“ v Olomouckém (72 %) a Ústeckém kraji  (71 %). Naopak nejméně lidé žijící v Jihočeském (38 %) a Pardubickém kraji (41 %).

K tomu, něco ve svém životě změnit nebo vylepšit, mají sklony spíše lidé s vyšším vzděláním, a také bývají nižšího věku: nejčastěji do 26 let. Tendence stanovit si předsevzetí s přibývajícím věkem klesá. A jak dlouho nám vydrží? Ačkoliv čtvrtina Čechů si věří, že dokáží plnit svá předsevzetí po celý rok, ve skutečnosti dvě pětiny z nás to vydrží maximálně jeden měsíc, 59 procent s nimi skončí v závěru března.

„Důležité je, abychom si nekladli nedosažitelné cíle, na kterých naše přání často ztroskotávají,“ radí Zuzana Procházková ze společnosti KiK, která výzkum provedla, a dodává: „U téměř čtvrtiny Čechů převládá přání začít v novém roce hubnout a jíst zdravě.  Zhruba desetina by chtěla začít s aktivním životem a pravidelně sportovat.“

Mezi další předsevzetí, ke kterým by se Češi na rok 2017 rádi zavázali, patří i šetření (18 %). Desetina pak chce trávit více času s rodinou, což je přání spíše mužů než žen. Rozdíly se mírně projevují i v jiných přáních. Téměř o čtyři procenty více žen chce víc dbát na svůj zevnějšek nebo získat lepší práci. Muži si oproti ženám přejí víc myslet na druhé.

 

Jaké předsevzetí si plánujete na rok 2017?

Začít hubnout a žít zdravě                     24 %

Více šetřit                                              18 %

Trávit víc času s rodinou a blízkými     10 %

Chodit pravidelně sportovat                   9 %

Získat lepší práci                                    8 %

Přestat kouřit                                          7 %

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *