Silent Spa vsadilo na klid

V těsné blízkosti českých hranic najdete Therme Laa, místo, které je mnohým z vás dobře známé. Od prosince minulého roku zde pro své hosty připravili příjemnou novinku s názvem Silent Spa. Oceňujete-li vynikající služby, kvalitní materiály a božský klid, pak je to místo právě pro vás!

Čas a klid patří k nejcennějším hodnotám naší doby. Jako reakci na neustálý pracovní shon  je hledáme na místech, která nám umožní na chvíli zapomenout na náš každodenní život.

Od prosince minulého roku je takovým místem pro dokonalou relaxaci i Silent Spa weinviertelských termálních lázní Laa, resortu VAMED Vitality World.

Místo, kde se i jeden den stane dovolenou

Zatímco Therme Laa jsou známé a oblíbené pro rodinnou rekreaci, v novém Silent Spa děti nenajdete. Jak už název vypovídá, jedním z benefitů, které spa nabízí, je ticho a klid. I to je důvodem, proč není otevřeno pro malé děti, vstup je sem povolen až od 16 let.

Silent Spa se zaměřuje na individuální servis. Hosté si můžou předem rezervovat i přes internet své osobní místo na ležení a naplánovat si svůj relaxační volný den. Samozřejmostí jsou individuální služby − osobní pozdrav, padnoucí župan, čisté osušky v případě potřeby, drobné pozornosti, různorodá nabídka masáží a kosmetiky, snadná rezervace a objednávání přímo k lehátku přes tablet, který zde má každý host k dispozici.

Kromě toho nabízejí tablety možnost číst noviny on-line, hrát hry nebo sledovat filmy. Pro návštěvníky, kteří nejsou fanoušci digitálních médií, jsou zde k dispozici hry a knihovna.

Architektura vytváří prostor pro klid  

Za nezaměnitelné prostředí vděčí Silent Spa jedinečné architektuře i mnoha téměř neviditelným detailům a „scénám“, které dotvářejí celkový zážitek a umožňují zažívat a pochopit vodu a ticho. Patří k nim harmonické osvětlení, příslušenství, použití speciálně vyvinutých vůní, ušlechtilé materiály a celkově velmi kvalitní vybavení.

Architekt Wolfgang Vanek z kanceláře Holzbauer & Partner použil prvky sakrální architektury k vytvoření prostoru s inspirující atmosférou. Centru spa, skládajícího se ze čtyř elips, dominuje osmihranná věž uprostřed průchozího vodního světa, v němž se o výjimečnou atmosféru stará třípatrová kaskádová fontána.

Elipsy jsou odlišně vybaveny a nabízejí vedle pohodlných lehátek pro zklidnění a relaxaci také bazén se slanou vodou, solnou prožitkovou místnost, místnosti pro procedury ve dvou (Spa-suiten) a parní lázeň. Jedinečnou architekturu doplňuje saunovací část s výjimečnými nálevovými ceremoniály, tělocvična, malá restaurace a bar určené výlučně pro návštěvníky spa. Svačinový bar bezplatně nabízí k zahnání malého hladu oříšky, jádra a malé svačinky, osvěžující vodu a hřejivý čaj.

Celková koncepce, kombinace prostorového uspořádání, použití velmi kvalitních materiálů a jejich harmonická inscenace obohacují stávající Therme Laa – Hotel & Silent Spa o výjimečné místo klidu. Ke vstupu do spa lze využít přímo samostatnou vstupní část nebo vstup z termálních lázní.

Zajímavosti ze Silent Spa

  • 3 600 m² celkové plochy
  • 500 m² vodní plochy (vč. reflexních bazénů)
  • 400 m² saunovací části
  • 100 m² pro léčebné procedury
  • propojení s termálními lázněmi
  • vyhrazené a ohraničené parkoviště s cca 80 parkovacími místy
  • vstup pouze pro dospělé od 16 let
  • bezbariérový prostor
  • celková kapacita: asi 160 hostů najednou

V Therme Laa vystačíte s češtinou

Silent Spa tak představuje další krok v relaxaci, kterou Therme Laa nabízejí, až dosud byly lázně populární díky svým termálním pramenům a vodnímu světu, který láká malé i velké návštěvníky. Návštěvníci z Česka určitě ocení také velké množství česky hovořícího personálu a informační materiály v češtině.

Termální pramen „Laa Thermal Nord I“ obsahuje sodík, chlorid, jód a minerály a napájí všechny bazény Lázní Laa. Termální voda má výstupní teplotu 42 °C a kůži příjemnou hodnotu pH 7,36. Zdraví prospěšná pramenitá voda odpovídá všem hygienickým požadavkům na koupaliště stejně jako hygienickým požadavkům na pitnou vodu. Vodní svět se rozpíná na ploše 7800 m2.

Termální voda pomáhá při nemocech kardiovaskulárního systému: poruchy prokrvování, hypertonie, mozková mrtvice, trombóza a posttrombotický syndrom, venózní poruchy cirkulace při varikozitě; onemocnění pohybového aparátu: degenerativní a chronicky zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, artrózy a spondylózy, Bechtěrevova nemoc, posttraumatická onemocnění kloubů, stavy po výhřezu ploténky, lumbago; neurologických onemocněních: cerebrální poruchy prokrvování, stavy po mozkové mrtvici, chronické záněty nervů a některých onemocněních očí: cévní onemocnění očí, degenerativní, senilní nebo zánětlivá makulární degenerace, syndrom suchého oka, sklivcové zákaly.

Vnitřní termální bazén s divokou řekou a masážními hlavicemi má teplotu vody 34 °C. Stejnou teplotu vody má venkovní masážní bazén se vzduchovými masážními lehátky, vodopády, masážními stěnami a gejzírem. Nejteplejší (36 °C) je slaný venkovní bazén s relaxační vodní hudbou. Voda v aktivním venkovním bazénu má v zimě 28-30 °C a v létě 24-26 °C.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *