Třpytky a dokonalý rozcuch

V sobotu 2. června v pražském Kaiserštejnském paláci proběhla Soutěž líčení Unie kosmetiček na téma RETRO – 80. léta. Akce se zúčastnilo 11 kosmetiček se svými modelkami.

Jakmile tajemnice Unie kosmetiček Anna Menzelová oznámila, že na své dílo mají 35 minut, ihned se pustily do práce. A na svých modelech se opravdu vyřádily: nápadné obočí vedoucí až ke spánkům, výrazné rty, pestrobarevná víčka, třpytky na obličeji a samozřejmě umělé řasy.  Použily snad všechny barvičky ze své kosmetické palety.

Až ze všech těch barev oči přecházely! Soutěžící opravdu dokonale uplatnily svůj osobní cit a kreativitu.

Zatímco se účastnice soutěže věnovaly líčení, procházeli mezi nimi členové poroty a zapisovali si své dojmy. Jakmile uplynul vymezený čas, ještě vizážistky párkrát hrábly do vlasů svých modelek – a dokonalý rozcuch byl na světě! Pak modelky shodily pláštěnky a ukázaly se v plné parádě.

K vidění byl hvězdný třpyt, kraťoučké šortky, síťované punčochy, pestrobarevná trička, motorkářské bundy, lesklé lodičky, třpytivé doplňky, minisukně v neonových barvách, křivák, conversky, lodičky… Ano, „osmdesátky“ měly opravdu svůj osobitý styl! Jako by heslem té doby bylo dělat všechno obráceně. Do té doby elegantně uhlazené účesy se změnily, nejlepší bylo mít pořádný rozcuch, vlasy natupírovat a co nejvíc nalakovat, aby jediný vlásek nepoletoval. Heslo znělo: čím více, tím lépe.

Potom se do práce pustila porota, a i když bylo hodnocení dost nesnadné, shodla se vzácně na výherkyni. Stala se jí Adéla Anděla Bursová z Hrádku nad Nisou. Na druhém místě skončila Světlana Benedíková z Moravského Písku, jako třetí se umístila Jana Gábová z Kroměříže.

Pro prvních sedm byla účast v soutěži vstupenkou do finále soutěže líčení „Česká mistrovská soutěž“ na veletrhu World of Beauty & Spa v Praze na podzim 2017, z něhož vítěz postupuje na Mezinárodní mistrovství do německého Düsseldorfu a dalších zemí. Tři výherkyně si kromě diplomu odnesly hodnotné dárky od hlavních partnerů, jimiž byly společnosti Janssen Cosmetics, Malu Wilz a Sothys, a také roční předplatné časopisu Kosmetika&Wellness, jakožto mediálního partnera soutěže líčení.

www.uniek.cz a Facebooku Unie kosmetiček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *