Vstupte do světa uzdravujících dotyků

Masáže patří k nejstarším léčebným metodám. Mají výrazný pozitivní účinek na celý organismus, uvolňují a harmonizují tělo i duši… Musíte si ale umět správně vybrat.

Správně prováděné masáže přispívají k fyzické i psychické regeneraci, uvolňují svalové napětí a namožené klouby, pomáhají odplavit škodlivé látky uložené v lymfatickém systému a prospívají kůži.

Ve zvýšené míře se při nich vylučuje pot a zlepšuje se prokrvení, čímž se zrychluje proces odstraňování nahromaděných toxinů. Stejně pozitivně působí masáže na podkožní vazivo, dýchací cesty, šlachy, klouby a kosterní svalstvo.

Tu „svou“ si ze široké a pestré nabídky na trhu může vybrat opravdu každý.

Thajská masáž nohou

Procedura inspirovaná tradiční východní medicínou údajně dokáže předcházet některým nemocem. Pokud totiž některé vaše orgány nejsou v harmonii, pozná se to právě na vašich chodidlech, na jejich reakci na stimulování konkrétních reflexních zón a bodů. Masáž (nasucho nebo s olejem) se dělá dřevěným kolíčkem nebo dlaněmi stlačováním reflexních bodů a masáží holenní části nohy, včetně prstů, nártů a bérců. Stimulace reflexních bodů a zón působí na vaše vnitřní orgány, zbavuje stresu a ovlivňuje tok energie tělem.

Bambusová masáž

Potřebujete se zklidnit po hektickém pracovním dni? Cítíte se bez energie nebo trpíte nespavostí? Pomůže vám tato příjemná procedura s uvolňujícími, zklidňujícími, reflexními a lymfatickými vlastnostmi. Masér používá přírodní bylinné biooleje a nahřáté bambusové tyče různých velikostí, které jsou určeny pro jednotlivé části těla. Masáž odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Je vhodná pro sportovce i pro ženy, a to zejména díky blahodárným účinkům při celulitidě a otocích.

Infinit masáž

Při této relaxační masáži se terapeut vždy zaměřuje individuálně na problémové partie a specifické potíže každého klienta, hlavně se ale snaží najít jejich příčinu, aby se problémy už nevracely. Pod názvem Infinit se skrývá komplexní a propracovaný postup a techniky, které se zaměřují na individuální potřeby klientů. Pokud přijdete se zablokovanou krční páteří, čeká vás zcela jiná procedura, než když vás trápí například bolavá bedra. Masér vám namíchá techniky tak, aby vám co nejúčinněji ulevil od bolesti a napětí.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v KOSMETIKA&Wellness 03-04.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *