Bezpečnější a šetrnější

Jednou z hlavních zbraní proti šíření COVID-19 je používání dezinfekčních prostředků na bázi alkoholu a časté mytí rukou.  Až 86 % Čechů si dezinfikuje ruce minimálně 3x denně, pětina z nich dokonce více než 10x za den. Vyplývá to ze studie Nielsen Omnibus, která byla realizována na reprezentativním vzorku 513 respondentů v lednu 2021. Opakovaná a častá dezinfekce sice přispívá k prevenci proti šíření viru, přináší ale také nežádoucí dermatologické problémy či nemoci rukou.

Problém jsou dostupné dezinfekce

MUDr. Lucie Jarešová, zkušená dermatoložka říká: „V dnešní době se setkáváme s nutností používání dezinfekce několikrát denně. Alkoholová dezinfekce ničí viry i bakterie, ale také může oslabovat přirozenou kožní bariéru rozpouštěním lipidových částic. Může to vést k vysušování kůže a ke vzniku ekzémů. Nový produkt Biphase Lipo alcoolique značky BIODERMA kompenzuje snížení obsahu lipidů v kůži díky speciálním biomimetickým lipidům. Během dezinfekce kůže dochází k odstranění mikroorganismů a zároveň je kůže chráněna před vysušením.“

Společnost NAOS prostřednictvím své značky BIODERMA tak našla bezpečnější a šetrnější alternativu k dezinfekci pokožky. Jde o vůbec první ochranu pokožky rukou s dvojitým účinkem – eliminace virů, bakterií, kvasinek a zároveň relipidační účinek v jednom kroku. Patent byl zaregistrován pro celosvětové použití. NAOS dokonce 100 % zisku z prodeje produktu Biphase Lipo alcoolique věnuje nadacím, sdružením a nevládním organizacím, které se podílejí na boji s epidemiemi.

Biphase Lipo alcoolique je kombinace dvou složek: alkoholové složky (90 %), která dokonale eliminuje nežádoucí viry či jiné mikroby a lipidické složky (10 %) doplňující epidermální lipidy přirozeně se vyskytující v hydrolipidickém filmu. To znamená, že funguje jako spolehlivá dezinfekce a zároveň jako vhodná výživa a ošetření pokožky rukou. Biphase Lipo alcoolique během 30 sekund ničí více než 99,9 % virů, bakterií a kvasinek. Ihned po nanesení se projeví výživné účinky v podobě filmu na pokožce, který významně snižuje ztráty transepidermální vody již po 14 dnech používání, což má za následný efekt zlepšení funkce bariéry před dehydratací pokožky rukou.

Společnost NAOS tak vyřešila obavy z narušení kožní bariéry, ke které často dochází v důsledku používání dezinfekce na bázi alkoholu. Například ve Francii 97 % zdravotníků potvrzuje vznik onemocnění kůže a 76 % zdravotníků uvedlo, že se u nich objevila dermatitida. V průzkumech se často objevují i ​​problémy jako svědění či praskání kůže.

Jak často si Češi v současnosti v průměru během dne myjí / dezinfikují ruce:

  • více než 3x denně – 86 %
  • více než 10x denně – 17,3 %
  • více než 6x denně – 31 %

Až 52 % Čechů uvádí, že pociťují zhoršení kvality pokožky rukou v souvislosti s nadměrným používáním mýdla či dezinfekce nyní během epidemie. Mezi nejčastější problémy patří:

  • suchost rukou: 38,9 %
  • svědění: 8,9 %
  • praskliny: 9,0 %
  • loupání pokožky: 4,5 %
  • dermatitida kůže: 2,4 %

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *