Co nám dala karanténa

Koronavirová pandemie nám kromě řady nepříjemností, omezení a zákazů přinesla i nové dovednosti, a to i v oblasti zkrášlování. Ženy se tak mohly naučit, jak se ideálně nalíčit pro videokonferenci či jak pečovat o pleť zatíženou nošením roušky. A řada z nich se vrhla i na odvážnější líčení očí, aby se jejich obličej v roušce zcela neztratil.

Podle nedávného průzkumu dm drogerie markt o sebe svépomocí v uplynulých dvou měsících pečovalo celých 57 procent žen. Jaké praktické zkrášlovací triky si ženy díky koronaviru osvojily?

Pandemie vrhla velkou část pracujících do režimu práce z domova a novou téměř každodenní pracovní rutinou se staly online videohovory, videoporady a videokonference. „I když pracujete z domova, je dobré udržet si co nejvíce každodenních rituálů, na které si pleť bude zvykat a pozitivně reagovat. Pro dámy to znamená hlavně ranní úpravu pleti a také vlasů. Budete se cítit sebevědomě a svěže. Nejlépe a nejrychleji dosáhnete hezkého vzhledu zaměřením se na sjednocenou pleť pomocí make-upu nebo BB krému a také na upravené zvýrazněné obočí, které dodá základní rám vašemu obličeji,“ radí kosmetička a vizážistka Adéla Komárková.

Je ovšem samozřejmé, že některé dny kompletní make-up a účes zkrátka stíhat nepůjde. Jak se tedy alespoň rychle zkrášlit, třeba před nenadálou videoporadou? „V prvé řadě se zaměřte na rozjasnění očí, aby nepůsobily unaveně. K tomu pomůže správný oční krém a korektor. Jemnými poklepy jej aplikujte a následně můžete lehce zapudrovat. Máte-li oči po ránu opuchlé a oteklé, mám pro vás skvělý tip: dejte si přes noc do lednice dvě lžíce a ráno je přiložte na oči. Tím je ochladíte, podpoříte cirkulaci krve a opuchnutí zmizí,“ radí odbornice. „Můžete též použít jasnější oční stíny do vnějšího koutku očí. Na rty použijte lesk nebo balzám, který vaše rty udělá ´šťavnatější´, takže přitáhnou více pozornosti od zbytku případných nedokonalostí.

Rychlou úpravu zakončete kvalitní řasenkou pro výraznější pohled. Pro ještě hustější a delší řasy naneste před aplikací samotné řasenky bezbarvou podkladovou bázi, která je obalí, oddělí, a navíc také vyživí.

Pokud máte před videokonferencí dostatek času, s make-upem si pohrajte. Video přenos, byť v HD standardu, totiž často působí vybledleji než realita. Při líčení se tak můžete víc odvázat a vsadit na sytější barvy, výraznější kontury a víc lesku. Nebojte se ani větší vrstvy rozjasňujících pudrů a tvářenek. Co se týče vlasů, zaměřte se hlavně na prameny kolem obličeje nebo ofinu, vlasy na týle stejně nebudou vidět. Při volbě oblečení pamatujte, že pro kameru není vhodná červená, černá a bílá barva ani výrazné vzory. Před začátkem přenosu je nejlepší sama sebe přes kameru na svém počítači zkontrolovat a použít jako zrcadlo, abyste svůj vzhled mohla zhodnotit a případně poupravit.

Povinné nošení roušek pro ženy a dívky znamenalo dát vale plnému make-upu, rtěnkám a leskům na rty a zaměřit svou pozornost na to, co zbývá: oči. V dané situaci je totiž ideální čas s jejich líčením víc experimentovat.

Svůj pohled můžete rozzářit vhodnými očními stíny a můžete je například sladit s lakem na nehty.

Při výběru barvy očních stínů se hodí zohlednit barvu vašich očí. „Pro modré oči volte hnědé či měděné odstíny s oranžovými podtóny, které podtrhnou hloubku modré barvy. Pro světle modré oči můžete zvolit i tmavě modrou. K očím zeleným se nejlépe hodí odstíny červené a růžové s podtóny do fialové, vínové či kaštanové. Pro hnědé oči můžete volit téměř jakýkoliv odstín, ale chcete-li jim dodat hloubku, vsaďte na chladné tóny. Na léto jsou ovšem krásné i pastelové barvy. A pokud máte oči spíše oříškové, vsaďte na zlatavé a fialové tóny,“ doporučuje Adéla Komárková s tím, že pro celodenní nošení je u očních stínů důležité nanést nejprve podkladovou bázi, aby se nerozmazávaly.

Po nalíčení očí věnujte náležitou pozornost i obočí. Jelikož je nyní v kurzu obočí hustší, nepřehánějte to s vytrháváním. Obočí pročešte a následně dotvarujte či dobarvěte tužkou.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *