Equal Pay Day – Ženy sobě

Ve dnech 13. a 14 dubna 2018 probíhá 9. ročník legendární konference Equal Pay Day – Ženy sobě. Tato největší vzdělávací akce v České republice, kterou pořádá veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR, se tradičně uskuteční v Clarion Congress Hotel Prague. Hlavním tématem jsou letos ženy & peníze.

Učili nás, že se o penězích nemluví. To by se ale nemohlo mluvit ani o faktu nerovnosti platů. V České republice je rozdíl mezi platy mužů a žen druhý největší v EU – téměř 22 % a jsou to právě ženy a děti, koho nejčastěji ohrožuje nedostatek peněz, tedy chudoba. Věříme, že díky vzdělávání, sdílení zkušeností a ochotě rozvíjet se, mají ženy šanci zlepšovat svou ekonomickou situaci. Věříme, že naše aktivity přispívají ke vzájemnému pochopení a respektu mezi muži a ženami, protože společnost se na ně nedělí, ale společnost se z mužů a žen skládá,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Také proto jsou na páteční konferenci Equal Pay Day – Ženy sobě muži vřele vítání. “Chceme pomoci vzájemné komunikaci a pochopení. Boříme mýty, myšlenkové stereotypy a zažité předsudky. Chcete-li jako lídr rozumět svým kolegyním, je tohle pro vás přesně to správné místo, kde se spoustu věcí dozvíte a pochopíte. Není důležité, zda jste žena či muž,” dodává Lenka Šťastná.

Atmosféra konference, panelové diskuse, zajímaví hosté s rozsáhlými zkušenostmi – to už je nedílná součást této největší pracovně-zážitkové konference v Česku.

Součástí programu je také sobotní mentoringový den, který je postaven na unikátním principu speed mentoringu. Na 60 zkušených manažerek a podnikatelek se bude v hodinových blocích věnovat nejrůznějším tématům, především z oblast profesního a osobního rozvoje. Equal Pay Day – Ženy sobě mimo jiné i boří mýty o ženské rivalitě a neochotě podělit se o své zkušenosti. Dokazuje to těchto 60 mentorek, žen, které obstály v tvrdé konkurenci a z nichž řada stojí na samé špici svých oborů. Tyto ženy bez nároku na honorář poskytují svůj čas a znalosti a ztotožňují se tak s myšlenkou podpory žen

Více informací o akci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ získáte na www.mentorky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *