Fialové září

Září je celosvětově označováno jako měsíc boje proti gynekologickým nádorům, tedy zhoubným onemocněním děložního čípku, vaječníků, dělohy a vulvy. Zároveň je podpořeno akcí World GO Day, která upozorňuje na důležitost prevence zhoubných gynekologických onemocnění. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) na prevenci těchto onemocnění přispívá svým klientkám z Fondu prevence.

Den osvětové akce World GO Day, tedy Světového dne onkogynekologických diagnóz, letos připadá na pondělí 20. září. Provází jej fialová barva a symbol stužky, která označuje všechny onkologické diagnózy. V ČR bude mít akce podobu cyklojízdy napříč hlavním městem, jíž se účastní lékaři, pacienti, veřejně známé osobnosti i široká veřejnost. Hlavní myšlenkou celé akce je vyjádřit solidaritu ženám, které s onkogynekologickými nemocemi bojují a zejména pak upozornit na důležitost prevence.

„Bohužel stále existuje řada žen, které pravidelné preventivní gynekologické prohlídky zanedbávají. Na tyto klientky se zaměřujeme a zasíláme jim výzvu, aby si zašly na gynekologii. Cílem je dosáhnout co nejvyšší účasti žen na screeningu,“ říká Denisa Kalousková, ředitelka obchodně-organizačního úseku ZP MV ČR (na obr.).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *