Roche umí hospodařit s vodou

Nezisková globální platforma pro zveřejňování informací o životním prostředí (CDP), jejímž cílem je snížit spotřebu vody na zaměstnance, zařadila společnost Roche na letošní Water A-List. Jsou zde uvedeny společnosti, které tento cíl plní.

„Jsme nesmírně rádi, že jsme získali uznání za naše snahy v oblasti udržitelného hospodaření s vodou,“ uvedl generální ředitel společnosti Roche Severin Schwan. „Jedná se o velký úspěch, který ukazuje, že vývoj inovativní léčby a diagnostiky a ochrana životního prostředí jdou u společnosti Roche ruku v ruce.“

Všechny pobočky společnosti Roche vyvíjejí nebo již realizují programy, které mají za cíl zvýšit efektivitu využívání vody. Udržitelnost je totiž nedílnou součástí obchodní strategie této společnosti. Opatření na ochranu vodních zdrojů a snížení spotřeby vody jsou zaváděna zejména v oblastech s nedostatkem vody. Aktivity na tomto poli zahrnují například zavedení procesů méně náročných na vodu, zpětné získávání vody a opětovné využití vody ke snížení nebo eliminaci závlahové vody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *