Svou pleťovou rutinu v zimě posilněte

Jestli je nějaké roční období obzvláště náročné pro naši pleť, je jím bezesporu zima. Výkyvy teplot způsobené přechodem z mrazivého venkovního vzduchu do vytopených místností, povětšinou studený, ostrý vítr a studený vzduch. To jsou faktory, které dokážou potrápit každou pleť. Jak se jim bránit a úspěšně proti nim bojovat?

Docílit spokojené a vyživené pleti i v době mrazů, nepříjemného větru a neustálých teplotních výkyvů, si žádá víc času i péče. Vzdejte se ale iluze, že obměníte všechny pečující přípravky, a pleť se rozzáří. Razantně měnit péči o pleť na základě ročních období raději ani nezkoušejte. I v zimním období spíš stavějte na tom, co vaší pleti dlouhodobě svědčí a do své rutiny zařaďte především více hydratace.

  1. Bez čištění ani krok

Odlíčená a vyčištěná pleť je něco, bez čeho se zkrátka neobejdete. V zimě pak není špatné zaměřit se na hydratační nebo olejové odličovací přípravky, které vaši pleť odlíčí, ale zároveň ji zanechají vyživenou a hydratovanou. Párkrát do týdne dopřejte své pleti i jemný peeling, který vám pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a suché šupinky.

  1. Dopřejte si ještě více výživy

Udělejte si alespoň jednou týdně hodinu času jen na péči o svou pokožku. Sáhněte po kvalitní pleťové masce, která hloubkově vyživí pleť. Skvělou chvilkou pro nanesení masky je třeba čas strávený v horké koupeli. Doporučujeme přírodní pleťové masky, ať už koupené nebo ty, které si vyrobíte doma. Pro výživu pleti skvěle funguje banán nebo avokádo s medem.

  1. Zavolejte na pomoc sílu rostlin

Když už je řeč o hydrataci, skvělým pomocníkem jsou květinové vody. Mezi nejznámější patří růžová a levandulová, méně známá, ale neméně účinná, je potom heřmánková voda, která je určená pro velmi citlivou a suchou pleť. Ta konec konců čas od času, vlivem mrazivého vzduchu a výkyvů teplot, potrápí nás všechny.

  1. Hydratační oleje

Pleť máme vyčištěnou, hydratovanou a odpočatou. Posledním krokem by měl být (hydratační) pleťový krém. Ideální je také už zmíněná květinová voda, která pleť nevysušuje a krásně ji po čištění či odličování zklidní a připraví na nanesení závěrečného kroku hydratační péče, tedy krému nebo oleje.

  1. Nezapomínejte na SPF

Přestože si slunečních paprsků neužijeme zdaleka tolik jako v letním období, škodlivé UV záření k naší pokožce stále proniká. Velkým nedostatkem v zimní péči o pleť proto bývá absence SPF ochrany. Ještě důležitější je v případě, že si rozhodnete užít krásné dny na horách, které jsou ve vyšší nadmořské výšce, a slunce zde má o to větší sílu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *