Pečujte o zdraví a žijte v rovnováze

Kniha Ájurvéda – Život v rovnováze představuje základní návod, jak díky vyladění stravy a každodenních rituálů dosáhnout fyzické, emocionální a duševní rovnováhy. Klíčovou roli v udržení zdraví hraje individuální jídelníček podle ročního období, pohyb a denní režim.

Ájurvéda je prastaré indické učení, forma medicíny i prevence, praktikovaná v Indii přes více než pět tisíc let. Vychází z rozpoznání vhodného jídla a bylinek pro daný typ člověka a jeho momentální stav. Pomáhá udržovat, případně obnovit přirozenou rovnováhu organismu. Ájurvéda věří, že pokud se nám podaří se o sebe starat vhodným způsobem, probudíme tzv. ahamkáru, tedy vědomí toho, kým doopravdy jsme. Jde o učení zahrnující  mnoho oblastí lidského života a vedoucí k lepšímu souladu sám se sebou, dalšími lidmi i přírodou.

Čtenář se seznámí se sedmi základními tělesnými typy a vhodné stravě pro každý z nich. Kniha se věnuje i osobnostní charakteristice a duševním atributům jednotlivých typů. Obsahuje tabulky s potravinami, menu vhodné pro jednotlivá roční období i doporučené denní rituály pro každý typ.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *