Cherchez la femme

Známé francouzské úsloví „Za vším hledej ženu“ by mohlo fungovat i v případě problému velmi intimního: erektilní dysfunkce.

Neohrožuje muže přímo na zdraví, ale může výrazně zhoršit kvalitu života nejen jeho, ale i partnerky. Proto by se měly i ženy zajímat o možnosti léčby a na muže působit, aby navštívili lékaře.Nejčastější příčinou tohoto problému v intimním životě bývá cévní porucha, obvykle z důvodu dlouhodobě působícího vysokého krevního tlaku, cukrovky nebo vysoké hladiny krevních tuků.

Rizikovým faktorem je také kouření: vede k negativním změnám hlavně cévní stěny a rozvoji aterosklerózy působící poškození cév.

Dobrou zprávou pro muže a jejich partnerky je, že erektilní dysfunkce se dá léčit. Možností je několik: perorálně podávané léky, injekce do těla penisu, podtlakové pumpy pro dosažení erekce a zejména penilní implantát, který je zdravotnickou pomůckou pro dokonalé dosažení erekce.

„Léčba pomocí penilního implantátu je určena všem pacientům, kteří trpí poruchou erekce s takzvanou organickou příčinou a na které konvenční terapie tabletami nebo injekcí do topořivých těles nezabírá,“ konstatuje  MUDr. Lukáš Bittner, lékař klinického centra ISCARE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *