Tvář skrytá pod rouškou, omezené kontakty i pohyb, málo optimistických zpráv – to vše se na naší tváři nepěkně podepsalo. Jak to rychle napravit?
Zimní období nikdy nedělá naší pleti moc dobře. Tahle zima byla ale opravdu zlá. A nemluvíme o počasí. Nouzový stav je na mnohých z nás dost vidět: šedá a povadlá pokožka, kruhy pod očima… Teď ale není čas na paniku, naopak se musíme honem pustit do údržby.
Jak vyrovnat vrásky
Běžná péče o pleť a užívání kosmetiky je samozřejmostí pro každou ženu, ale delší pobyt doma se mohl projevit i vznikem nových vrásek a viditelným zestárnutím pleti. Chcete-li začít své první jarní dny v běžném režimu s vypnutou tváří a mladistvým vzhledem, ideální volbou je aplikace botulotoxinu a dermálních výplní, které se využívají pro hlubší vrásky a tvarování obličeje. Zatímco botulotoxin dokáže vypnout pleť během okamžiku a vrátit obličeji mladistvý vzhled, výplně zase umí obnovit strukturu kůže, což ubere vrásky, zaplní propadliny a dodá souměrnost obličeji, který potom působí mladistvým dojmem. Po aplikaci botulotoxinu dochází postupně – během hodin až dnů – k nástupu efektu: zmírní se mimika ošetřené partie, takže se omezí vznik mimických vrásek.
Vitaminová bomba
„Pokud se botulotoxinem ošetřuje čelo, bývá druhotným prospěchem výkonu omezení či plné vymizení určitých typů bolestí hlavy – ze soustředění nebo z kontrakce svalů u kořene nosu, a to po dobu efektu botulotoxinu, tedy zhruba tři až šest měsíců. Zároveň se jedná o účinnou prevenci. Bez předchozího ošetřování botulotoxinem vznikají vlivem stárnutí takové vrásky, které později už nejdou tak snadno vyrovnat,“ vysvětluje MUDr. Jana Eftimovská z kliniky GHC. Celkový dojem pak lze vylepšit aplikací dermálních výplní na bázi kyseliny hyaluronové.
Zářivý vzhled našemu obličeji může dodat také plazmaterapie, tedy aplikace vlastní krevní plazmy obohacené o krevní destičky. Ty obsahují řadu důležitých růstových látek, které napomáhají regeneraci. Nastartuje se tak obnova všeho důležitého v pokožce a zpomalí se proces stárnutí. Metodu lze použít nejen na obličej, ale také na krk, dekolt, hřbety rukou i na kůži na hlavě pro zkvalitnění vlasů. Tímto způsobem je možné řešit i řadu kožních problémů. Vzhledem k tomu, že se jedná o vlastní plazmu, nehrozí odmítavá reakce organismu ani riziko přenosu infekce. Díky znecitlivujícímu krému, který se na ošetřovanou oblast předem nanese, není zákrok nepříjemný.
Občerstvení pro buňky
Kdo nemá v oblibě jehly, může vsadit na biostimulační laser, který obličej také dokáže omladit, a to zcela bezbolestně. „Nejměkčí“ ze všech typů – takzvaný soft laser – lze s úspěchem využít k široké škále kosmetických ošetření, která mají protizánětlivý efekt bez vedlejších nežádoucích účinků. Terapie fungují jako vitaminová bomba pro unavené buňky.
„Občerstvit“ kožní buňky můžete ale i při domácí péči. Ideální je dát jim napít kyseliny hyaluronové. Zajistí jim hydrataci i objem, pokožka bude pružná. „Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského organismu, hlavně buněčných stěn, a její nedostatek má mnoho negativních důsledků na stav kůže, sliznic, chrupavek, očí, ale i plic, ledvin, svalů a dokonce i mozku. Proto se její aplikování ve vhodné formě a vhodném množství využívá nejen v estetické medicíně, ale i v dalších medicínských oborech,“ konstatuje MUDr. Ivana Húšťová. Kromě injekční aplikace ji lze tělu dodat v podobě séra nebo nápoje.