Poradna nejen pro kosmetičky

 

Sponzorem poradny je francouzská přírodní kosmetika GERnétic.

 

 

Máte problém na pokožce? Zeptejte se v našich poradnách na www.gernetic.cz.

 

Téma: Denní krémy

Je nutné používat pravidelně denní krém?

Denní krém Tropo Plus dodává pleti jemnost, vláčnost a pevnost.

Denní krémy jsou důležitou součástí základní pravidelné péče. Očekáváme od nich ochranu před vnějším prostředím jako je vítr, mráz, znečištěné ovzduší. Nedílnou součástí účinných složek musí být samozřejmě i UV filtr. Výška UV filtru v denních krémech se pohybuje v rozmezí SPF 5-7. Je pro pokožku velmi důležitý, neboť omezuje výskyt volných radikálů, které vznikají kvůli slunečnímu záření. Jedná se o velmi agresivní molekuly, jež poškozují nebo zcela ničí zdravé buňky. Volné radikály jsou nositeli vzniku předčasných vrásek a pigmentových skvrn, proto je třeba s nimi bojovat. V běžném pracovním dni, kdy se na sluníčku příliš nepohybujeme, je UV filtr v denním krému dostačující, ale pokud se budeme vystavovat slunci delší dobu, pak již musíme sáhnout po přípravku s vyšším faktorem. Vyzkoušejte Melano 15 (SPF 15, střední ochrana), které chrání i před vznikem nepříjemných pigmentových skvrn, eliminuje volné radikály a vznik vrásek.

Od denních krémů očekáváme i sjednocení pokožky a její přípravu na nalíčení. Neměly by nás tudíž obtěžovat nepříjemnou konzistencí, měly by se dobře vstřebávat a vytvářet na pleti příjemný pocit. Proto se musíme při výběru denního krému vždy zabývat typem naší pleti. To znamená, že bychom měly vědět, zda jsme nositelkami mastné, suché nebo smíšené pokožky. Pro mastnější pleť vybíráme krém s lehkou konzistencí, suché pleti bude vyhovovat přípravek s hutnější texturou a vyšším množstvím lipidů, smíšená pokožka si zaslouží texturu polomastnou.

Je dobře si krém nejprve vyzkoušet prostřednictvím vzorečku a po aplikaci vnímat, jak je nám na pokožce příjemný. Ráda bych upozornila ještě na jednu věc. Mnohé ženy, které měly v mládí problém s velmi mastnou pletí se brání krémům s mastnější konzistencí. Je však třeba si uvědomit, že s postupujícím věkem se snižuje produkce kožního mazu, mazové žlázky díky hormonálním přeměnám tlumí svoji činnost a z mastné pleti se najednou stává suchá pokožka. Pak je třeba používat krém, který lipidovou složku doplní, musí být tedy o něco mastnější, než byla žena dříve zvyklá.

Většina denních krémů nese i přívlastek „hydratační“. Neznamená to však, že z krému proniká do pokožky voda a hydratuje ji, ale naopak. Krém obsahuje aktivní složky, které přitahují vodu z hlubších vrstev kůže a tím dochází k hydrataci jejího povrchu.

Zásobárnou vody pro povrch pokožky je střední vrstva kůže tzv. škára. Dostatek vody v této vrstvě je přímo závislý na dobře hydratovaném organismu. Proto, chceme-li mít dobře hydratovanou pokožku, je nezbytné dodržovat pitný režim. Vždyť naše tělo tvoří z 50-70 % voda. Všechny biochemické děje probíhají ve vodním prostředí. Z tohoto důvodu je doplňování vody do organismu zcela nezbytné. Pozor však na jednorázové doplňování tekutin. Je důležité pít průběžně celý den. Jinak tekutina tělem pouze proteče a zbytečně si přetížíme činnost ledvin.

Denní krémy mohou kromě ochrany a hydratace obsahovat i další účinné složky, které budou pokožce prospívat. Jedná se například o různé vitamíny, které dodají buňkám kůže stimulační impulzy a oživení. Aby si pokožka zachovala vitalitu a živost, jsou zásadní i výživné a regenerační složky.

Především u velmi zralé a stárnoucí pleti nestačí dodání těchto složek pouze v nočním regeneračním krému, ale pokožku je třeba vyživovat a regenerovat i během dne. Výborným krémem s regenerační složkou, která je získána z mořských surovin je například přípravek Base De Jour Marine. Krém je lehce parfemovaný svěží mořskou vůní, dobře se vstřebává, dodává pokožce potřebné minerály a zlepšuje celkovou strukturu pleti. Je vhodný pro suchou a smíšenou pleť.

Máte-li pocit, že je Vaše pokožka unavená a málo okysličená, jste-li silný kuřák nebo pracujete v hodně znečištěném prostředí, sáhněte po denním krému Ger Oxy. Pozitivní změny na pokožce budete vnímat velmi brzy, neboť krém zajišťuje lepší mikrocirkulaci krve a podporuje vazbu kyslíku v pokožce. V krátké době přináší příjemné oživení a vitalitu. Krém je vhodný pro všechny typy pleti. Regenerační bambucké máslo a vyživující mandlový olej naleznete v denním krému Tropo Plus.

Dokonale připraví Vaši pleť na nalíčení, působí proti případné alergizaci na líčidla a ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy. Je určený pro suchou a smíšenou pokožku. Chcete-li si zachovat dlouhodobě zdravou a krásnou pleť, pak by se denní ochranný krém měl stát pravidelnou součástí Vaší ranní péče. A nezapomeňte! I pokožka celého těla potřebuje pravidelně dodat hydrataci, regeneraci a ochranu. Vyzkoušejte hydratační emulzi tělového mléka Lait Corps Douceur.

Produkty GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech. Více informací zde: KOUPIT PRODUKTY.

Jste kosmetička a chcete pro své klientky to nejlepší? Staňte se kosmetičkou GERnétic. Více na https://www.gernetic.cz/nova-kosmeticka

Kosmetika GERnétic podporuje https://www.gernetic.cz/podporujeme