Poradna nejen pro kosmetičky

 

Sponzorem poradny je francouzská přírodní kosmetika GERnétic.

 

 

Máte problém na pokožce? Zeptejte se v našich poradnách na www.gernetic.cz.

 

Téma: Pigmentové skvrny

Jak na pigmentové skvrny?

Přípravek GER PEEL je skvělým pomocníkem. Při jeho používání se nejedná pouze o mechanický peeling, ale i o celkovou péči o pokožku.

Na konci léta se problém pigmentových skvrn většinou prohloubí. I při opravdu zodpovědné ochraně pokožky před UV zářením během slunných měsíců dojde k hlubšímu propigmentování kůže v místech, která k tomu mají tendenci. Bohužel neexistuje přípravek, který ochrání pokožku na 100 %. Na druhé straně je třeba si uvědomit, že 100% ochrana by bránila syntetizaci vitamínu D, který je pro nás životně důležitý.

A jak nejrychleji pokožku prosvětlit a pigmentové skvrny a mapy odstranit, nebo alespoň zjemnit jejich výraznost? V prvé řadě se musíme snažit, aby pokožka měla dostatek všeho, co potřebuje k vyváženým fyziologickým procesům. Kvalitní regenerační krém je zcela nezbytný, taktéž dobrá hydratace a ochrana pokožky. A k rychlejšímu odstranění nadbytečných pigmentů pak doporučuji několik kroků s použitím přípravků, se kterými mám velmi dobrou zkušenost.

1. Prvním krokem bude použití peelingů. Je vhodné kombinovat mechanický peeling s peelingem enzymatickým.

Pravidelně jednou týdně provádějte peeling pokožky přípravkem Ger Peel. Jemnými krouživými pohyby pracujte na celé ošetřované ploše se zaměřením na nejvíce pigmentovaná místa, pak peeling opláchněte vodou. Na osušenou pokožku dále aplikujte enzymatický peeling Lotion Aux Acides De Fleurs. Sérum na bázi květinových kyselin naruší do určité míry soudržnost buněk v povrchové vrstvě pokožky a urychlí další odstranění pigmentů. Oba přípravky pokožku hezky prosvětlí a usnadní rychlejší a hlubší průnik dalším aktivním látkám. Je nutné, aby následně aplikované aktivní látky pronikly až do bazální vrstvy, kde jsou uloženy melanocyty – buňky produkující kožní barvivo.

2. Po dokonalém vstřebání enzymatického peelingu Lotion Aux Acides De Fleurs aplikujte na nejtmavší pigmentovaná místa Sérum Dépigmentant a dobře zapracujte do úplného vstřebání séra. Aktivní látky tlumí tvorbu kožního barviva.

3. Na celou ošetřovanou plochu naneste přípravek Crème Éclaircissante. Účinné složky krému vyvažují produkci melaninu a postupně barevnost pleti vyladí. Krém má navíc intenzivní hydratační a regenerační schopnost, která napomáhá vyrovnávat další fyziologické funkce.

Sérum Dépigmentant a Crème Éclaircissante je třeba používat pravidelně každý den ráno, nebo večer. V případě velmi výrazných pigmentových skvrn je možné Crème Éclaircissante nanést ráno i večer. Peelingy provádíme pouze jedenkrát, maximálně dvakrát týdně.

Nepříjemné tmavé flíčky se často objevují i na hřbetech rukou a jsou určitě nepříjemnou záležitostí. Ruce jsou namáhány častým mytím, používáním různých dezinfekcí či jiných chemikálií, kůže je poškozena i slunečním zářením. Významnou roli hraje i postupující věk, neboť kůže mnohem pomaleji regeneruje. Chcete-li stav pokožky zlepšit, můžeme na tyto partie využít už zmíněného postupu. K denní péči po mytí rukou je vhodné použít krém Manno, který díky vysokému podílu výtažku ze zeleného citrónu pomáhá odstraňovat pigmentové skvrny. Budete-li dodržovat správný postup ošetření, během 2-3 týdnů začnete pozorovat příjemné změny.

K urychlení procesu barevného sjednocení pleti prospěje i speciální alginátová maska Peel Off Eclaircissant, o kterou můžete požádat kosmetičku v kosmetickém salonu GERnétic.

Produkty GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech. Více informací zde: KOUPIT PRODUKTY.

Jste kosmetička a chcete pro své klientky to nejlepší? Staňte se kosmetičkou GERnétic. Více na https://www.gernetic.cz/nova-kosmeticka

Kosmetika GERnétic podporuje https://www.gernetic.cz/podporujeme

Časopis KOSMETIKA&Wellness je mediálním partnerem Setkání Gerneticienne 2020.