Poradna nejen pro kosmetičky

 

Sponzorem poradny je francouzská přírodní kosmetika GERnétic.

 

 

Máte problém na pokožce? Zeptejte se v našich poradnách na www.gernetic.cz.

 

Téma: předcházení vzniku pigmentových skvrn

Je mi 65 let a mám velké obavy před vznikem pigmentových skvrn. Jak mám o pokožku pečovat?

S postupujícím věkem se buněčné funkce pleti zpomalují a ztrácí na své vyváženosti. Nebezpečí vzniku pigmentových skvrn se tak samozřejmě zvyšuje, proto je třeba zabezpečit pleti odpovídající péči.

S velkým úspěchem doporučuji svým klientkám, které překročí 50 let věku (v rámci prevence) přípravek Crème Éclaircissante. Aktivní látky v přípravku působí na vyváženou činnost melanocytů (buňky produkující kožní barvivo), zabraňují nepravidelnému množení a lokální kumulaci pigmentů. Krém má navíc výborný hydratační efekt. V rámci prevence proti vzniku pigmentových skvrn je třeba tento přípravek nanášet obden, pokud se již skvrny na pokožce objevují, pak je nutná aplikace denní. Krém je lehký, dobře se vstřebává a je vhodné ho aplikovat buď ráno pod denní ochranný krém (v zimě doporučuji krém Symbiose), nebo večer pod regenerační noční krém. Vyzkoušejte přípravek krém Cytobi. Ten, díky obsahu důležitých aminokyselin, ušlechtilých olejů, peptidů a vitamínů A,C,E,H Vaši pokožku projasní a omladí a hlavně zabezpečí její harmonické funkce.

Velmi důležitá je i ochrana pokožky před vnějším prostředím a před nadměrným působením slunečního záření. V jarních a letních měsících používejte pravidelně, jako denní krém, přípravek Melano 15 (SPF 15, střední ochrana). Krém Melano 15 je přímo koncipovaný na ochranu proti vzniku pigmentových skvrn, nezatěžuje pokožku příliš vysokým ochranným faktorem, a proto je možné používat ho denně. Dobře se vstřebává, lze ho aplikovat na dekolt, krk a obličej včetně očního okolí. Nedráždí oči ani jemnou pokožku kolem očí. Pokud se budete pohybovat na slunci delší dobu nebo navštívíte slunné destinace, či pojedete na hory, je důležité překrýt pokožku vyšším faktorem – Melano 30 (SPF 30), popř. Melano 50 (SPF 50) s vysokou ochranou. Aplikaci těchto přípravků je nutné pravidelně po 3-4 hodinách opakovat, aby se v pokožce zachovala správná výška ochranného faktoru.

Pro zachování přirozené buněčné aktivity pleti je samozřejmě vhodné zařadit speciální přípravky pro dobrou regeneraci a zpevnění pokožky a pravidelné salonní ošetření. Péči o pokožku je možné ještě podpořit doplňkem stravy Natur Diet Jeunesse. Vyvážený komplex vitamínů, minerálů a stopových prvků pomůže pokožce zachovat si vitalitu a svěžest.

Produkty GERnétic zakoupíte v kosmetických salonech. Seznam na www.gernetic.cz

Kosmetika GERnétic podporuje https://www.gernetic.cz/podporujeme

Termín do diáře:

Navštivte nás na mezinárodním kosmetickém veletrhu „WORLD OF BEAUTY“
15. a 16. března 2019 v Praze na výstavišti PVA EXPO PRAHA – Letňany.
V pátek 15. března od 12.55 hod. SHOW na hlavním pódiu „Gurmánské kosmetické menu á la GERnétic podle kuchaře Ondřeje Slaniny a kosmetičky Aleny Kimlové“