Záběr činnosti Veroniky Nicoletty Fleišerové je opravdu široký. Je majitelkou studia Paris v Mostě, zabývá se rekvalifikacemi, organizuje kurzy zaměřené na práci s kosmetickými přístroji… Zeptali jsme se jí, jak to všechno stíhá a čemu se nejvíc věnuje v současnosti.
Jaké kurzy pořádáte a pro koho jsou určené?
Kurzů máme v nabídce opravdu hodně, ale ráda bych zmínila zejména ty pro permanentní make-up. Náš nejoblíbenější kurz je NPM MASTERCLASS – 5denní školení a velmi intenzivní trénink, kde školíme pokročilé techniky PMU jako pudrové obočí, několik technik stínovaných rtů, stínované oční linky a odstranění permanentního make-upu. V neposlední řadě je součástí seminář barevné teorie a pigmentologie.
Tato přednáška je nesmírně důležitá a nikdo v ČR ji neposkytuje v takovém rozsahu. Věnovala jsem velké úsilí studiu zahraničních publikací a přednášek od lékařů, abych tuto přednášku dala dohromady, a jsem na ni opravdu hrdá. Unikátní je v tom, že probíráme detailní rozbory pigmentů, určujeme intenzitu a teplotu hnědé barvy, zdravotní komplikace související s tetováním, připraveny jsou také náhledy biopsie kůže z mikroskopu nebo mikroskopický pohled na jednotlivé částice pigmentu…
Tento kurz je určen po stylistky PMU, které již mají za sebou základní rekvalifikaci, a je možnost na tyto kurzy čerpat dotace z EU. Pro kosmetičky, které se chtějí rekvalifikovat na permanentní make-up, máme samozřejmě také připraveny kurzy pro začátečníky s možností dotace.
Čemu právě teď věnujete největší pozornost?
Naší akademii pro permanentní make-up Fleiš Academy. Těší se velké pozornosti, za což jsem nesmírně šťastná. Myslím, že vizitkou jsou výsledky, kterých naše studentky ihned po školení dosahují, a také fakt, že nás hodně doporučují dalším budoucím studentkám.
Můžete Fleiš Academy představit?
Je to zejména škola permanentního make-upu. Vychováváme budoucí odbornice na permanentní make-up jednak v základních kurzech, a dále také v pokročilých technikách. Dbáme na dostatečnou praxi, ale nechybí ani velmi detailní teorie.
Permanentní make-up není úplně jednoduchý obor, pracujeme s živým orgánem a nejde jen o estetickou stránku. Učíme také části dermatologické, technologické, chemické i fyziologické. Opravdu je to věda a velmi si zakládám na tom, že studentkám předám vše, co sama umím, co mám podloženo a vyzkoušeno v praxi. Kurzy děláme opravdu poctivě, tak aby se nikdo nebál po kurzu pracovat sám.
Zakládáme si na tom, aby studentky dokázaly pracovat na zralé kůži klasických zákaznic, nejen na bezproblémové mladé kůži. Pro ty, které na sobě pracují a jejich práce dosahuje vynikajících výsledků, máme připravené ocenění – udělení loga a titulu, společně s garancí kvality. Naším cílem je, aby klientky, které chtějí podstoupit PMU, hledaly svou stylistku právě v řadách prověřených Fleiš Academy Artist.
Tituly udělujeme ARTIST, SILVER ARTIST, GOLD ARTIST nebo MASTER ASISTANT či MASTER (školitelé). Snažíme se tedy dát našim studentkám možnost kariérně růst a zároveň je marketingově podpořit díky reklamě v médiích. Pořádáme teambuildingy a společné akce.
S našimi studentkami udržujeme vztahy i po skončení školení, společně se radíme a podporujeme. Čerstvé absolventky povzbuzujeme a je moc hezké, že i ostřílené stylistky z naší akademie jim dokáží poradit. Řekla bych, že jsme všechny kamarádky a skoro taková PMU rodina. Není den, abychom nebyly ve spojení.
Jak vnímáte prostředí permanentního make-upu v ČR a ve světě?
Myslím, že za poslední roky se úroveň PMU v ČR velmi zvedla, je to zásluhou některých kolegyň, které investovaly do svého vzdělání v zahraničí a předávaly ho dál. Zde byla úroveň opravdu velmi špatná a chyběly nám základní informace. V neposlední řadě je tu také stále běžný prodej certifikátů bez absolvování kurzu.
Následky jsou pak opravdu tristní a aktivně spolu s Unií kosmetiček bojuji proti takovému kupčení, podílím se na legislativních změnách a jiných státních či evropských projektech. Z vlastní iniciativy se snažím o pozitivní změny a jsem ráda, že mě podobně smýšlející kolegyně kosmetičky při takových akcí oslovují.
Jaký je pro vás tento rok a jaké novinky chystáte?
Naše firma se za poslední rok velmi posunula. Za vše mohu poděkovat svým studentkám, které do mě vkládají důvěru, a za krásné komentáře, které mě vždy ženou dál. To ony daly podnět na vznik akademie, vše ostatní se mi vždy tak nějak zjeví samo. Hodně mě také motivují kolegové ze zahraničí, se kterými mám dobré vztahy a beru si z nich příklad. Uvedením našeho autorského strojku na trh to jen začalo. Nyní uvádíme na trh také naše autorské jehly, pigmenty pro permanentní make-up a pracujeme na vývoji dalších přidružených produktů.
Jste autorkou vlastního tetovacího strojku; znamená to, že vás kromě kosmetické praxe, pokud se jí ještě osobně věnujete, zajímá i vývojová činnost?
Ano, momentálně se hodně zajímám o vývoj produktů, absolvovala jsem i kurz na výrobu kosmetiky, abych pochopila výrobní procesy a zejména složky kosmetiky. Nerada jsem za blbce a chci být aspoň v obraze, když jednáme s výrobci a chemiky. Hodně dám na instinkt a vycházím vždy z praxe. Tedy i náš strojek byl takovým skoro ročním projektem.
Vždy jsem měla prototyp, který jsem zkoušela v praxi a dle toho přizpůsobovala další vývoj. Po skoro roce testování pěti rozdílných prototypů jsem konečně měla jasno. Stejně to bylo teď s našimi autorskými jehlami a pigmenty. Naše produkty nejsou cizí výrobky, na které bychom dali vlastní logo a prodávali to dál. Jsou to námi vyvinuté a otestované autentické přístroje či produkty.
V čem je váš strojek výjimečný?
Oproti konkurenci má poměrně silný motor, ostřejší a tvrdší jehly a samozřejmě výhodnou cenu. Ergonomické pero není příliš lehké, ale ani těžké, krásně sedne do ruky a nezatěžuje tak karpální tunely při dlouhodobé práci. Díky těmto vlastnostem je zapravování pigmentu opravdu v porovnání s konkurenčními strojky rychlejší. A navíc jsme snížili náklad na jehlu a pro PMU stylistky je zde značná úspora nákladů. Velmi mě těší, že na strojek máme vynikající zpětnou vazbu, na které si zakládáme. Momentálně pracujeme na vývoji ještě jednoho modelu.
Letos v září budete organizovat PMU kongres: můžete přiblížit, co všechno bude tato akce obsahovat?
Kongres jsme bohužel museli přesunout na únor 2021, díky korona krizi po celém světě není stále jasné, zda by zahraniční hosté mohli v září přiletět. Čekají nás dva dny nabitých přednášek českých, slovenských i zahraničních hostů. Jedná se o nejzvučnější jména v oblasti PMU. Součástí bude také šampionát PMU stylistek a také gala večer s občerstvením a zábavou.
Myslím, že podobná akce takových rozměrů zde v ČR ještě nebyla a velmi se na to těším. Největším lákadlem jsou samozřejmě zahraniční hosté jako Moshe Alul a Verica Blaško. Vzhledem k tomu, že nám korona krize dala tímto i delší čas na přípravu, jsme v jednání ještě s dalšími zahraničními hosty. Vše ale záleží na tom, kdy se situace po celém světě uklidní.