Devět měsíců naplněných očekáváním, malými obavami, velkou radostí, přípravou výbavičky, vybíráním jména a nejkrásnějšího kočárku… Myslí při tom těhotné ženy také na sebe, na svůj vzhled? Nebo je v tom kolotoči nic takového ani nenapadne?
Tereza jde do finiše: za necelé dva měsíce porodí. Jako zodpovědná budoucí matka dělá všechno pro to, aby její těhotenství probíhalo tak, jak má, ale zároveň myslí na to, aby její tělo nepříznivě nepoznamenalo. Proto se stravuje podle doporučení odborníků, tělo na příchod miminka připravuje těhotenským cvičením, bojuje preventivně proti striím. A přiznává, že trošku zapomněla na obličej. Ráda proto využila nabídku salonu Istituto Ganassini nejen proto, že se těšila na proměnu, ale chtěla si také užít příjemnou relaxaci. Tak trochu tuší, že brzy bude mít jiné – ale také příjemné – starosti…
První rada: Hlavně hydratovat!
Hned po přivítání v salonu se Terezy ujímá kosmetička Karolína. Naše čtenářka dostává čelenku a odbornice si její pleť důkladně prohlíží, aby zvolila optimální ošetření. Konstatuje, že má hodně suchou pokožku, což může být dáno i genetickými dispozicemi, což Tereza potvrzuje, a doporučuje jí, aby nezapomínala na důkladnou hydrataci. A pokud nemá čas chodit pravidelně na kosmetické ošetření, aby si alespoň pravidelně dávala doma masku. Káji se vyptávám, jestli existuje něco, čemu by se těhotná žena měla při ošetření vyhnout. „Určitě by neměla absolvovat mezoterapii a radiofrekvenci, což jsou zákroky založené na tepelné bázi.“
Tereze poskytne ošetření zcela relaxační. Po vyčištění pleti se věnuje úpravě obočí, barví ho a zdůrazňuje při tom, jak jsou jeho tvar a barva důležité pro výraz obličeje. Potom bere do ruky ultrazvukovou špachtličku a čistí s ní celý obličej. Následuje peeling, kterým se odstraní odumřelé kožní buňky. Při každém novém kroku se starostlivě Terezy ptá, zda se cítí dobře a je všechno v pořádku. Po ujištění, že ano, přistupuje k aplikaci séra. Nanáší kombinaci dvou – jedno obsahuje 3% kyselinu hyaluronovou na hydrataci, druhé zelený čaj na zklidnění.
Po masáži přichází na řadu hydratační maska, opět s kyselinou hyaluronovou, která má skvělé vlastnosti: dokáže nasát až tisícinásobek vlastní hmotnosti, takže perfektně hydratuje pleť. Bonusem je krásná vůně masky, kterou si Tereza moc pochvaluje. Kosmetička při aplikaci nezapomíná ani na krk a dekolt. Po patnácti minutách masku smývá, aplikuje krém a naše proměna pokračuje u kadeřnice Jany.
Druhá rada: Jak správně mýt vlasy
Proč se říká, že by se v těhotenství neměly barvit vlasy – to nás zajímá jako první. „Těhotné ženy mají strach, aby jim něco škodlivého nešlo do těla,“ vysvětluje kadeřnice Jana. „Vůbec se toho ale nemusí obávat. Jediný důvod, proč by se to nemělo dělat, je to, že hůř a jinak chytá barva, jinak na zdraví to nemá vůbec žádný vliv.“
Pro Terezu Jana vybírá trochu tmavší, studenější přeliv, po němž budou její vlasy zářivější, a až se barva vymyje, zůstane jí stejná, jakou má teď. A ptá se, jak hodně může do vlasů „sáhnout“. Dohodnou se na takové délce, aby si i nadále mohla česat culík. Vlasy kadeřnice střihne tak, aby Tereza mohla mít pěšinku, nebo mít účes i bez ní.
Během barvení se dámy dostanou do debaty o psech a kočkách, protože jsou obě vášnivé chovatelky. Řeč přijde i na cvičení v těhotenství. A po patnácti minutách už se jde na mytí vlasů. Při tom dostává naše čtenářka informaci, kterou dosud nevěděla, a totiž, že zatímco šampon se smývá teplou vodou, na kondicionér nebo masku se má použít voda chladnější.