Lékař v mobilu

 Nová mobilní aplikace uLékaře.cz propojuje pacienty s více než 300 lékaři a specialisty. Pomáhá lidem řešit zdravotní problémy odkudkoliv a bez zbytečného rizika nákazy Koronavirem, protože i během pandemie lidé řeší běžné zdravotní problémy. Osobní návštěva lékaře je však vzhledem k současné situaci riskantní a kvůli karanténám a přetížení zdravotníků často i nemožná.

Největší česká medicínská online poradna uLékaře.cz už déle než deset let nabízí možnost konzultovat zdravotní potíže s více než 300 lékaři a specialisty na dálku. Dříve pacientům pomáhala pomocí webové aplikace, nyní spustila i novou mobilní aplikaci, která je v České republice ojedinělá. Díky ní je komunikace s lékaři jednodušší a intuitivní. Na lékařskou prohlídku není potřeba chodit, stačí mít po ruce telefon. Lidé tak můžou řešit své problémy bezpečně, aniž by sebe a své blízké vystavovali riziku, které představují čekárny ordinací. Konzultace s lékařem online snižuje nebezpečí šíření nemoci a ulevuje vytíženému zdravotnickému systému. Nabízí navíc řešení pro desítky tisíc lidí, kteří nyní nemůžou opustit své domovy.

Co poradna nabízí

Pomocí aplikace se lidé můžou na odborníky obrátit s jakýmikoliv zdravotními problémy, včetně těch psychických. Lékaři a specialisté doporučí nejvhodnější léčbu, poradí, které léky lze či nelze kombinovat, nebo srozumitelně vysvětlí lékařské zprávy a výsledky laboratorních testů. Lidé v poradně také můžou získat druhý názor na postup doporučený jejich lékařem nebo se ujistit, že se léčí správně.

„Lidé se nejčastěji radí v souvislosti s kožními či gynekologickými problémy. Někdy potřebují vysvětlit laboratorní výsledky či lékařskou zprávu, ale v ordinaci se nestihli na vše potřebné zeptat. Často též váhají, zda s problémem je třeba navštívit lékaře nebo to není nutné. Pro všechny případy jsou tady naši lékaři, kteří jim vše ochotně a srozumitelně vysvětlí a nabídnou svůj odborný pohled. Šetříme tak čas pacientům i lékařům, “ objasňuje Martin Pospíšil, výkonný ředitel společnosti uLékaře.cz.

Jak poradna funguje

KROK 1: Pacient popíše svůj problém a přiloží fotografie, lékařské zprávy atd.

KROK 2: Do několika hodin se k problému vyjádří praktický lékař.

KROK 3: Pokud je třeba, vyjádří se následně specializovaný lékař.

KROK 4: V případě potřeby se ozve zdravotní sestra a objedná pacienta k osobní návštěvě vhodného lékaře.

Aplikace fungovala v testovacím módu od začátku roku 2020. Vzhledem k okolnostem se společnost rozhodla spustit ji v ostrém provozu, už nyní ale pracuje na dalším vývoji. Zaměřuje se především na téma prevence, které je často opomíjené, přestože mnohdy zachraňuje životy. Do budoucna by také chtěla umožnit konzultaci pacienta s lékařem v reálném čase, tedy bez čekání na lékařovu odpověď.

Aplikace je dostupná pro Android i iOS.

více: https://www.ulekare.cz/mobilni-aplikace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *