Chemický peeling je účinný, ale poměrně drastický zásah do pokožky, který většinou vyžaduje pár dní se vyhýbat společnosti. Jeho nově vyvinutá obdoba je stejně efektivní, ale přitom velmi šetrná k pleti.
Česká kosmetická značka Essenté představila na jarním kosmetickém veletrhu World of Beauty & Spa unikátní metodu omlazení pleti: korneoterapeutický peeling. Na rozdíl od klasického chemického peelingu pracuje s nižším procentem AHA kyselin, které se do kůže uvolňují postupně a pomalu.
Nehrozí tak případné problémy s popáleninami nebo záněty. Díky tomu lze tuto proceduru navíc absolvovat i v létě, což u podobných metod dosud nebylo možné.
Klidně jděte mezi lidi!
Korneoterapeutický peeling pomáhá odstranit odumřelé vrstvy pokožky, která je už po prvním sezení na první pohled krásně vyhlazená, barevně sjednocená a rozjasněná. Zároveň se revitalizují buňky v hloubce kůže a probíhá novotvorba vláken kolagenu a elastinu. Oproti jiným metodám po ošetření neodcházíte s podrážděnou a začervenalou pokožkou, která vás nutí zapomenout na pár dní na společenský život.
„Dnešní vývoj moderní kosmetiky je ve znamení úzkého propojování kosmetologie a dermatologie. Ošetření se čím dál častěji inspirují estetickou medicínou, ale zůstávají i nadále neinvazivní. Proto jsou omlazující ošetření, jako je například právě chemický peeling, stále oblíbenější. Vedou totiž k radikální a viditelné obnově stavu pleti. My jsme se ale snažili vyvinout kosmetickou proceduru, která bude stejně efektivní a přitom pokožku tolik nepoškodí,“ vysvětluje Denisa Jasinská, majitelka české kosmetické značky Essenté, jejíž tým Peel-Therapy Concept vyvinul.
Účinnost a šetrnost se tu nevylučují
Tím, že je tato terapie tak šetrná, nestačí jen dvě nebo tři ošetření jako u klasického chemického peelingu. Působením AHA kyselin se kůže obnovuje průběžně po celou dobu korneoterapeutické kúry, která trvá 8 až 12 týdnů.
Postupné uvolňování účinných látek není v kosmetice zcela novou záležitostí, tento mechanismus dnes už nalezneme v řadě kvalitních kosmetických přípravků. Nové je naopak jeho využití v rámci peelingu.
„Problémem, se kterým jsme se museli vypořádat, bylo zachování dostatečné účinnosti procedury při postupném uvolňování účinných látek. Účinnost a šetrnost jsou totiž vždy dvě strany stejné mince: čím má být přípravek účinnější, tím méně bývá šetrný. Naší hlavní výzvou proto bylo nalézt optimální rovnováhu mezi těmito dvěma požadavky,“ vysvětluje Denisa Jasinská.
Při pravidelném odborném ošetřování tímto peelingem se navíc zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit různé typy problémů, jako je povadlá a unavená pleť, pigmentové skvrny, zesílená pokožka, jizvy po akné a povrchové vrásky.