Jak napravit letní škody

Letošní horké léto jen málokdo mohl přežít bez nějakých ztrát na kráse.  Dopřejte proto svému tělu účinnou nápravu a udržte si to hezké, co jste získali, s pomocí chytrých pomocníků.

Letní měsíce jsou pro zdraví asi nejlepší roční období. Krmíme se syrovou zeleninou a ovocem, takže vitaminy v přírodní formě nám nechybí. Sportujeme na vzduchu a sluníčko prospívá kostem i pokožce. Jenže UV záření, mořská nebo chlorovaná voda, ale i znečištěné ovzduší zanechávají na kráse stopy, které objevujeme právě v době, kdy se vracíme do práce nebo do školy.

Pleť: Zpátky do rovnováhy

Hned pod povrchem pleti se nachází hustá síť nervových zakončení. To je důvod, pro máme tak blízko k rudnutí, když na nás působí horko, ať už vlivem klimatických změn nebo pálivou stravou a při stresu. Náhlé zčervenání, pnutí, pocity horka a flíčky nejsou nikomu příjemné. Můžou i dlouhodobě setrvávat na tvářích, krku nebo v dekoltu. Většinou postihují hypersenzitivní pleť, která potřebuje speciální péči. Další nepříjemností po létě jsou pigmentové skvrny. Nejméně přijatelné jsou ty známé jako melasma. Objevují se nejčastěji na spáncích, čele, tváři a okolo úst. Poznáte je podle hnědého až šedohnědého zbarvení. Dobrá zpráva je, že můžou spontánně vyblednout a vymizet, když se zmírní síla UV záření.

Co udělat:

Chce to klid. Doslova. Vynechejte aspoň na měsíc razantní kosmetické zkrášlování s pomocí ovocných kyselin nebo retinolu. Nechte buňky odpočinout, aby mohly v klidu regenerovat. Samy můžete pomáhat dráždivé pleti přiložením hydratační masky, pleťovým sérem s obsahem lékořice, zinku a bylinek. Červenání přibrzdíte také posilováním pleti termální vodou. Tenhle poklad s koncentrací minerálů a stopových prvků z hlubin vulkánů zpevňuje kůži a brání únikům vody. Vynechejte přípravky s obsahem alkoholu, barviv a emulgátorů, parabenů a parafinu.

Tipy K&W

1. Hydratační textilní maska Hydra Bomb, Granátové jablko přináší dehydratované a podvyživené pleti maximální množství séra, které plní hluboké vrstvy pokožky a vrací jí vitalitu, Garnier, 60 Kč

2. Intenzivní hydratační booster obsahující aktivní látky hydractin, kyselinu hyaluronovou a další aktivní látky v maximální možné koncentraci, které hydratují i silně vysušenou pleť, Essenté, 735 Kč

3. Termální voda – sprška obnovuje rovnováhu, zklidňuje a posiluje pokožku, Vichy, 249 Kč

Vlasy: Podpořte kořínky

I když odborníci doporučují, abychom věnovali vlasům stejnou pozornost jako pokožce těla, u moře nebo na horách na to většinou málokdo dbá. Jakou kvalitu pramínků máme na konci léta, záleží na tom, jak jsme se věnovaly jejich ochraně. Většinou také záleží na barvě. „Odbarvené a barvené vlasy reagují na vodu sladkovodní i mořskou citlivěji než nebarvené. U blondýnek dredovatí a cuchají se rychleji než u tmavovlásek. Ty ale zase mají větší problém s výrazným ´šisováním´ barvy,“ říká tricholožka Lenka Kaspříková. Takže problémům se nevyhne téměř nikdo.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *