Jsou vaše vlasy slabé, křehké, poničené nebo vám vypadávají? Vyzkoušeli jste už různé kosmetické prostředky, ale výsledek vás neuspokojil? Řešení nabízejí moderní stimulační terapie, které regenerují kožní buňky a vlasové folikuly. Výsledkem je bohatá hříva.
Příčin vypadávání a řídnutí může být hned několik: genetické predispozice, věk, stres nebo špatná péče. Vlasy často slábnou a chřadnou jen proto, že se jim nedostává potřebná výživa. Je mnoho šamponů a přípravků pro lepší kvalitu vlasů, ale všechny fungují pouze povrchově. Moderním ošetřením vlastní plazmou nebo kmenovými buňkami se vlasové folikuly opětovně aktivují a vlasy začínají znovu růst, protože se vlasy skutečně posílí od „kořínku“. Terapie zastaví padání vlasů a podpoří obnovu jejich růstu i z poškozených vlasových folikul.
Z vlastních zdrojů
PRP vlasová terapie využívá k léčbě vlastní krevní plazmu bohatou na krevní destičky, které obsahují velké množství proteinů a růstových faktorů. Plazma PRP, tedy v odstředivce upravená vlastní krev, se následně tenkou jehličkou nebo dermaperem vpraví do vlasové pokožky, kde stimuluje obnovu a růst buněk kůže a vlasů a podporuje aktivitu kmenových buněk. Po aplikaci získají vlasové folikuly dokonalou výživu, posílí se a revitalizují. Nejprve se zastaví padání vlasů a potom se začnou postupně zahušťovat. První výsledky jsou pozorovatelné po dvou až třech ošetřeních.
Biorevitalizace kmenovými buňkami
Dalším moderním trendem nabízejícím zlepšení kvality vlasů je léčba kmenovými buňkami. Technologie se nazývá micrografting a funguje na bázi biorevitalizace s pomocí látek, které dokáží nastartovat masivní proces regenerace. „Jde o transplantaci takzvaných autologních buněk, které jsou vlastní tělu pacienta. Ošetření následně spouští procesy regenerace, aktivuje růstové faktory a obnovu tkání. Terapeutická suspenze je vyrobena patentovaným postupem a následně po zředění fyziologickým roztokem se aplikuje injekčně do pokožky. Jde o zcela přirozené řešení bez jakýchkoliv přídatných látek či chemických aktivátorů,“ popisuje MUDr. Athanasios Stefanis, tricholog a dermatolog z pražské kliniky Mediestetik.
Při zákroku se nejdříve odeberou malé kousky tkáně (cca 3 mm) z oblasti vlasové části zátylku hlavy, která je nejméně náchylná k vypadávání vlasového porostu. Odběr tkáňového štěpu probíhá v lokální anestezii, takže je bezbolestný a jeho malá velikost zajišťuje rychlé zhojení. Odebrané vzorky tkáně se následně upraví za pomoci patentovaného systému, který připraví roztok bohatý na růstové faktory. Ten se pacientovi ihned aplikuje zpět do ošetřované oblasti. Jednoduchost a efektivita zákroku pacienta nikterak neomezuje v jeho každodenních aktivitách. Výsledky se dostaví během 8 až 15 dní, kdy je možné pozorovat první viditelné změny. Vlasy dále narůstají dalších šest měsíců od ošetření.
V zimě vlasy hýčkejte
Vlasy – ať jsou dlouhé nebo krátké – v zimním období velmi trpí. Chlad, vítr a suchý vzduch v místnostech si na kadeřích i pokožce hlavy vybírá svou daň. Vlasy bývají suché a krepaté, pokožka citlivá, často svědí a tvoří se na ní lupy. Tomu je možné zabránit, pokud dopřejete vlasům důkladnou péči.
- Stejně jako podporujete svou imunitu vitaminy a minerály, dopřejte také vlasům potřebnou dávku zdraví. Důležité jsou pro ně vitaminy A, B6 a B12, E a C. Mezi minerály, které jsou pro krásu vlasů nepostradatelné, a to nejen na podzim, patří železo, vápník a také zinek. V jídelníčku by nemělo chybět čerstvé ovoce, zelenina a bílkoviny. Zařadit je vhodné rovněž antioxidanty (např. chia semínka).
- Hydratace je důležitá pro celý lidský organismus a vlasy nejsou výjimkou. Zvláště v období, kdy nosíte čepice nebo naopak nenosíte čepice a vlasy jsou vystaveny na pospas větru a dešti či suchému vzduchu v přetopených místnostech, potřebují dostatek hloubkové hydratace. Základem je samozřejmě pitný režim. Kromě toho svůj běžný šampon vyměňte za ten, který obsahuje keratin a přírodní oleje. Naopak se vyhýbejte šamponům určeným pro mastné vlasy, takové produkty zbytečně zbavují vlasovou pokožku ochranného filmu a stává se pak náchylnější k poškození a celkově citlivější. Platí také, že v chladném období není dobré mýt si vlasy příliš často a vyvarovat byste se měli i používání horké vody, díky níž by byly vlasy zbytečně vysušené.
- Nejen výběr šamponu je v tomto ročním období důležitější víc než jindy. V péči o vlasy by neměl chybět vhodný kondicionér, který vlasy uzavře, díky tomu se snáze rozčesávají, nezacuchávají se a lépe odolávají nepříznivému počasí. Nenanášejte jej až ke kořínkům, vlasy by se zbytečně rychle mastily, ale až od středu ke konečkům. Dále by v péči o kadeře neměly chybět regenerační a hloubkově vyživující masky a séra, která zabraňují nadměrnému vypadávání vlasů.
- Nikdy nechoďte ven s mokrými nebo vlhkými vlasy. Vlivem chladného počasí by mohly popraskat a začít nadměrně vypadávat. Po umytí je proto nechte buď proschnout na vzduchu, nebo je vyfénujte. Horký vzduch by ale měl být tabu, fénování studeným vzduchem sice trvá déle, ale rozhodně je šetrnější. Opatrně také s žehlením a kulmováním vlasů. Také při rozčesávání buďte opatrní. Hrubé zacházení s hřebenem dokáže vlasy polámat a způsobuje statickou elektřinu.
- Konečky vlasů jsou náchylné k lámání a třepení, proto jim dělá dobře, když jsou schované celé pod pokrývkou hlavy.