Jaké plavky vaší postavě lichotí?

S nadcházející letní sezonou se vždy objevuje hodně zpráv o tom, v jakém koupacím úboru letos budete hvězdou pláže nebo koupaliště. Vy ale asi už dávno víte, co vám nejlépe padne. Jestli jste ale zatím nepřišla na to, jak upozornit na své přednosti a skrýt případné nedostatky, přečtěte si naše rady.

Dvoudílné plavky jsou velmi praktické, protože na těle rychle uschnou.

Jenže ne každá žena má odvahu vystavit v nich své tělo slunečním paprskům a dává přednost těm vcelku.

V takovém případě je dobré se po koupeli převléknout, abyste se cítily komfortně. A kromě toho si příjemné rozšíříte plavkový „park“. Jde jen o to vybrat si správný typ, podle toho, co chcete vyzdvihnout a co „zakamuflovat“.

Co budeme skrývat?  Širší ramena

V tomto případě je nejdůležitější odvést pozornost od širší partie směrem dolů, tedy zdůraznit

spodní díl plavek. Ideální jsou dvoudílné plavky s barevnými kalhotkami se vzorem. Na tvaru tolik nezáleží, vybrat si můžete bikiny, bokovky i kalhotky s nohavičkou.

Co budeme skrývat? Větší bříško

Ideální budou plavky s volně překříženou látkou na břiše, které vypadají trochu jako top. S klidem můžete sáhnout také po plavkách hodně vykrojených od podpaží k bokům. Řešením jsou i dvoudílné tankiny, které zakryjí břicho a při opalování ho pak můžeme odkrýt. Jestli vás kromě toho trápí i minimální pas, odveďte od něho pozornost hodně vykrojenými plavkami − opticky zúží a protáhnou postavu.  Vhodný je rovněž koupací úbor s velkým výstřihem do „véčka“. Dobrou službu této postavě prokážou šátky, letní tuniky či parea. Jednak jsou skvělým doplňkem a kromě toho zakryjí to, co chceme, aby bylo neviditelné.

Co budeme skrývat? Širší boky

Jestli se na to cítíte, zvolte plavky dvoudílné, zejména jsou-li vaším problémem širší boky, menší prsa a úzká ramena. Důležité je upoutat pozornost na horní část postavy: nejlépe nápaditě řešenou a barevnou podprsenkou vázanou na mašli za krkem. Spodek by měl být naopak jednobarevný, bokový a rozhodně bez nohaviček.

Co budeme skrývat? Silnější stehna

Zapovězeny jsou šortkové nohavičky, plavky by měly být spíš vykrojené

Co budeme skrývat? Absenci pasu

Jestliže je vaše postava spíš chlapecká a rovná bez nápadného pasu, musíte si ho „vytvořit“. Docílíte toho zajímavě tvarovanými typy dvoudílných plavek s podprsenkou s netradičními ramínky (např. s mašlí uvázanou na straně) a bokovými kalhotkami také s mašlemi nebo plavkami vcelku s výrazným vzorem a barvami, které neexistující pas vytvoří.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *