Kosmetická péče: Neinvazivní metody omlazení pleti

S přibývajícími roky se objevují první viditelné známky stárnutí v podobě ztráty pevnosti kůže, povolených kontur obličeje, prohlubujících se vrásek a postupující sešlosti pokožky. Snad každý postupem času pozoruje na tváři tyto změny, které nejsou vždy příjemné.

Krása obličeje spočívá v symetrických rysech tváře a ve zdravé a mladé pokožce. Na první pohled působí krásný obličej dokonale. Symetrie způsobuje pravidelné proporce, zdraví zajišťuje bezproblémovou pleť a mládí brání prvním projevům stárnutí. Není tedy divu, že estetickým salónům přibývá zákazníků, kteří si přejí vypadat mladě, odpočatě a bez vrásek. Zároveň však nemají čas ani touhu se vrhat do plastické operace s náročnou rekonvalescencí. Právě z těchto důvodů se hitem posledních let staly takzvané neinvazivní metody omlazení pleti. „Výhody neinvazivních ošetření jsou rychlost provedení a okamžitě viditelný výsledek. Oblíbenost těchto metod charakterizuje trend dnešní uspěchané doby s vysokým pracovním nasazením. Jen málokdo si může dovolit zdlouhavou a nepříjemnou pooperační rekonvalescenti.“ říká MUDr. Monika Kavková z Yes Visage a dodává „mladistvý vzhled navíc dnes již nespočívá v odstranění jednotlivých vrásek, celosvětovým trendem estetické medicíny posledních let je omlazení celého obličeje“. Odborníci kladou důraz na to, aby jejich pacient po absolvování jednoho či série několika ošetření vypadal přirozeně svěže a mladistvěji. K tomu jim slouží právě neinvazivní metody omlazení pleti. Tato ošetření jsou oproti zákrokům plastické chirurgie přirozená a po jejich absolvování se pacient může okamžitě vrátit do každodenního života sebevědomější a spokojenější sám se sebou.

Neinvazivní metody omlazení pleti

Mezi neinvazivní metody omlazení pleti patří veškerá nechirurgická ošetření, která působí na povrchu kůže. Nejoblíbenější jsou v současné době ošetření nejrůznějšími typy laserů a tepelných zdrojů, výplně kyselinou hyaluronovou, aplikace botulotoxinu, mezoterapie, dermabraze a mnoho dalších. Díky kombinaci těchto metod zákazník získá během chvíle svůj požadovaný vzhled a odchází domů spokojen. „Neustálý vývoj nových přístrojů a technologií posouvá celý obor estetické medicíny dopředu a neinvazivní ošetření jsou tak stále účinnější, nikdy však nemohou být považovány za náhradu invazivních tedy operativních zákroků“ říká doktorka Monika Kavková.

Novinka Pellevé vrací pleti svěžest a mládí

Úplnou novinkou mezi neinvazivními metodami omlazení pleti je Pellevé. Toto ošetření je určeno pro vyhlazení jemných až středně hlubokých obličejových vrásek a celkovému omlazení pokožky. Pellevé využívá energii ve formě elektromagnetických vln a jeho hlavní výhodou je bezbolestnost ošetření. Postupné zahřívání pokožky způsobuje denaturaci kolagenu a mikrojizvení v dermis, které vyvolává produkci fibroblastů vedoucí k tvorbě nového kolagenu. Vrstvy nového kolagenu se později zpevní a zesílí a výsledkem je povrchové vypnutí pokožky, výrazné zjemnění vrásek a zpevnění pleti. Účinky jsou znatelné již po prvním ošetření a pacient se téměř okamžitě po zákroku může vrátit do běžného života.

Jak Pellevé funguje?

Při ošetření přístrojem je hlavička Pellevé přiložena na pokožku obličeje a začíná vysílat energii ve formě elektromagnetických vln o frekvenci 4Mhz. Energie prostupuje kůží až do spodní vrstvy dermis. Zatímco na povrchu pokožky se postupně vytváří teplota ve výši 40 – 42°C, ve spodní vrstvě díky velké koncentraci vody vzniká odpor, který způsobí nárůst teploty v dané oblasti na 60 – 65°C. Při této teplotě probíhá denaturace kolagenu, jednotlivé polypeptidy se začínají oddělovat a krystalická struktura kolagenu se začíná rozplétat. Poté následuje stažení neboli kontrakce. Zároveň jsou stimulovány fibroplasty, které utvářejí produkci kolagenu v dermis a jeho nové vrstvy jsou zpevněny a zesíleny. Všechny tyto procesy vedou k povrchovému vypnutí pokožky, k výraznému zjemnění vrásek a zpevnění pleti. Dalším efektem ošetření je viditelné zlepšení jak kvality pokožky, tak její textury.
Video znázorňující aktivitu uvnitř pokožky: http://pelleve.com/ex1/how-pelleve-works.html

Výsledky jsou znatelné již po prvním ošetření. Pacienti zaznamenávají vypnutí pleti, zmírnění vrásek a popisují znovu získanou svěžest. Ke skutečnému efektu však dochází až po jednom měsíci, době potřebné ke zpevnění kolagenních vláken i k jejich novotvorbě. Odborníci doporučují dvě, nejlépe tři ošetření v rozmezí jednoho měsíce. Výsledky jsou zaručeny certifikací FDA. Nespornou výhodou Pellevé je téměř úplná bezbolestnost ošetření, díky postupnému zahřívání pokožky je dokonce přirovnáváno k teplé masáži. Speciální velikost hlaviček navíc dovoluje i ošetření oblasti kolem očí, kam se většina přístrojů nedostane.

red

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *