Šest superpotravin pro zdraví

Blíží se pošmourné podzimní dny, které s sebou přinášejí různé zdravotní problémy. Postavte se jim čelem a do svého jídelníčku zařaďte šest potravin dodávajících energii. Jsou ze všech potravin nejbohatší na živiny a obsahují vysoké množství vitaminů, minerálních látek, antioxidantů, vlákniny, zdravých tuků, proteinů a enzymů.

Avokádo – pomáhá proti depresím, nervozitě a stresu. Díky bohatému množství mononenasycených tuků pracuje na zvýšení hladiny dobrého cholesterolu v těle.

Hlíva ústřičná  – je výborným antioxidantem a chrání před působením negativních vlivů vnějšího prostředí.

Chia semínka – pomáhají udržet srdce zdravé; kombinaci s vodou vytvářejí emulzi, která přispívá k hydrataci těla zevnitř a udrží nás svěží po celý den.

Goji – kustovnice čínská má příznivý dopad na náš kardiovaskulární systém; díky vysokému obsahu vitaminu C účinně podporuje obranyschopnost lidského organismu; je účinným pomocníkem při hubnutí a dokáže zpomalovat proces stárnutí.

Brokolice – obsahuje velké množství rozpustné vlákniny, která na sebe váže volný cholesterol a vyvádí ho z těla; pozitivně působí při snižování vysokého krevního tlaku a udržuje zdraví našich kostí.

Česnek –  je přírodní podporou pro náš imunitní systém a pomáhá udržet přirozenou hladinu cholesterolu, tím podporuje zdraví cév a srdce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *