Vyspěte se do růžova

Toužíte po zářivé, hladké pleti bez vrásek, pupínků, ochablosti a pigmentových skvrn? Vsaďte na kvalitní spánek. Půvabu pomáhá spolehlivě, a když přidáte večer správnou péči, budete mít vyhráno.

Většinou nepochybujeme, že spánek je pro nás nejpříjemnější činností, ale co víc, patří k těm nejzdravějším.

Bohužel se většinou z mnoha různých důvodů o pobyt v posteli šidíme. Ráno nevypadáme odpočatě, spíš nás překvapí unavený obličej v zrcadle, pleť je šedá, ochablá a vrásky ještě hlubší než večer.

Ponocováním bereme šanci pleti k odpočinku regeneraci, která je v nočním režimu až osmkrát účinnější.

Noční směna

Nároky pleti jsou odlišné. Přes den se buňky dostávají do defenzivního režimu, kdy se připravují přirozené ochranné mechanismy proti vnějšímu prostředí. Naopak během spánku jsou aktivnější a pleť se přepne do režimu „oprav“ a zajišťuje lepší ochranu na den. V noci, když jsou buňky velmi aktivní, vyžadují obrovské množství energie k regeneraci. K tomu potřebují klid a čas. Bez ohledu, jak drahý krém používáte, čas nočního spánku nic nenahradí. Pro krásu spěte osm hodin, ty nejlepjší jsou mezi 23. a 4. hodinou ranní.

Při spánku se všechny obličejové svaly zcela uvolní a účinné látky se lépe vstřebávají a mohou působit intenzivněji. V noci pleť přirozeně ztrácí víc vody, protože často oddychujeme v nevětraných a příliš vyhřátých místnostech. To je pravý důvod, proč ráno vypadáme unaveně. Postavte do ložnice zvlhčovač vzduchu. Výběr kosmetických pomocníků na noc vybírejte podle typu pleti.  V noci se sice míra ztráty vody až čtyřnásobně zvyšuje, avšak dobrá zpráva je, že se zvětšuje zvyšuje schopnost absorbovat aktivní látky z přípravků, které jí poskytnete.

Opravy pod pláštěm noci

Zhoršování hydratace se dramaticky zrychluje kolem čtvrté hodiny ranní, nejvíc u suššího typu. I když se probudíte odpočatá, pleť může být suchá, šupinkovatá a napnutá. Pro tento typ pokožky si vyberte mastnější krémy a rostlinné oleje, například jojobový, které zadržují únik přirozené vlhkosti. Tuková složka zde slouží jako pevná přehrada bránící zkázonosnému odlivu. Mastnější konzistenci mají másla a oleje z ořechů a semínek, ale podobně přispěje i kyselina hyaluronová. Její gelová konzistence a různé velikosti molekul napravují hydrataci pokožky v jejích vrstvách a vhodná je pro všechny typy pleti. K regeneraci přispívá i vitamin E: můžete ho použít v kapslích a rozetřít na krk i dekolt. Nikdy nevynechejte odlíčení a vyčištění pleti.

Pro noční čas využijte přípravky, které si nesednou s denním světlem a UV zářením. Pomáhají při nápravě různých kožních potíží, jako je akné, pigmentové skvrny, jizvičky i vrásky. Jde o enzymatické fluidy a séra s ovocnými kyselinami (AHA) − kyselinou glykolovou nebo mléčnou. Hodiny spánku přispějí k uklidnění možného podráždění, které se někdy projeví důsledkem jejich silného účinku. S nočním pomocníkem vitaminem A, známým retinolem, zabojujte proti hlubším vráskám. Rozrušuje odumřelé buňky a pomáhá k jejich odloučení, když už nepracují ve správném rytmu. Vaše pleť díky němu bude den po dni hladší a také zářivější.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2017…

1 komentář u “Vyspěte se do růžova

  1. Jarka napsal/a (9.8.2017 10:08):

    Zvlhčovač vzduchu mohu jen doporučit. Vzduch v bytě není vůbec vysušený, hlavně to poznám v létě. Tady v tomto článku je spousta zajímavých nápadů jak také jinak zvlhčit vzduch v bytě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *