Znak roztomilosti jste nezdědily?

Dolíčky ve tvářích jsou vnímány jako známka nevinnosti nebo smyslnosti. V asijské kultuře představují symbol štěstí a plodnosti. Vaši tvář nezdobí a je vám to líto? Žádný problém: vytvořte si je.

Je to paradox: dolíčky na těle nás trápí, ovšem na tvářích je to něco docela jiného. Tam by je mnohé ženy chtěly.

A je jim úplně jedno, že ve skutečnosti jde o vadu způsobenou mírnou deformací lícních svalů, která při protažení úst do strany způsobí lehké propadnutí kůže a pojivové tkáně.

Právě tyhle „propadlinky“ vypadají přece tak přitažlivě, roztomile a sexy. Jak je získat, když nám je příroda nenadělila?

Domácí výroba dolíčků

Nejběžnější a nejpřirozenější je samozřejmě zdědit je po rodičích. Pokud se tak nestalo, existují čtyři možné způsoby, jak se jimi zkrášlit.

Nejjednodušší je procvičovat svaly tak, aby se dolíčky vytvořily. Kdykoliv si vzpomenete, našpulte rty a vtáhněte tváře. Místa, kde se prohlubně vytvoří, přitlačte prsty a držte je tam tak dlouho, jak vás to bude bavit (alespoň třicet minut). V minulosti údajně existovaly mechanické přístroje, kterými si lidé tlačili na tváře, aby se jim dolíčky udělaly. Tato „domácí“ metoda ovšem funguje bez záruky, a také je potřeba upozornit, že byste si při výrobě dolíčků mohla vyrobit vrásky nad horním rtem kvůli jeho neustálému stahování.

Druhou možností je vymalovat si je make-upem. Postup je jednoduchý: usmějte se na sebe do zrcadla. Vedle úst se vám udělají přirozené vrásky. Dolíčky by se měly nacházet na jejich vnějších stranách, kousek nad rty. Na vytipované místo si hnědou tužkou na obočí nakreslete bod a kolem něho vykružte malý půlměsíc. Malbu trochu rozmažte.  Tato metoda se ale hodí spíš jen na focení, když si vás někdo bude prohlížet zblízka, podvod lehce odhalí.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *