Při výběru barvy na vlasy se ženy většinou rozhodují podle několika důležitých kritérií. Požadují především dlouhotrvající barevný výsledek, lesk a perfektní krytí šedin.
Značka Syoss tyto požadavky dokonale splňuje. Nyní uvádí na trh novou řadu barev SYOSS Oleo Intense – jedná se o první olejové barvy této značky, obohacené o 100% čisté oleje. Receptura navíc neobsahuje žádný amoniak. Ženy si tak mohou dopřát syté a dlouhotrvající barevné odstíny jako z kadeřnického salonu v pohodlí domova, navíc za dostupnou cenu.
Nová řada barev na vlasy SYOSS Oleo Intense obsahuje oleje, které se stávají stále oblíbe-nější složkou přípravků vlasové, pleťové i tělové kosmetiky. Profesionální kadeřníci tak vyvi-nuli intenzivní olejovou barvu bez kompromisů, která nabízí maximální intenzitu barvy, inten-zivní péči a lesk, optimální péči o pokožku hlavy a profesionální krytí šedin – to vše bez amoniaku! „Syoss Oleo Intense je naše poslední novinka v oblasti barev na vlasy, která v sobě spojuje olej a krém a mezi barvami bez obsahu amoniaku nabízí ve všech směrech jen ty nejlepší výsledky,“ říká dr. Astrid Kleenová, vedoucí výzkumu a vývoje barev na vlasy z Henkel Beauty Care.
Barvy Syoss Oleo Intense byly vyvinuty a testovány ve spolupráci s kadeřníky. Receptura obsahuje 100% čisté oleje, jež zvyšují účinek barvení, protože více barevných pigmentů mů-že proniknout hlouběji do struktury vlasového vlákna. Výsledkem je maximální intenzita bar-vy, úchvatně sytý odstín a lesk. Intenzivní olejová barva rovněž zaručí profesionální krytí šedin.
SYOSS Oleo Intense zároveň vlasům dodává pečující vzpruhu, takže vypadají zdravé a sil-né. Výsledkem je nádherná intenzivní barva, která vydrží skutečně dlouho. Orientální květi-nová vůně barev SYOSS Oleo Intense bude během barvení hýčkat i vaše smysly. Ženy, kte-ré touží po intenzivní barvě a péči bez kompromisů, si SYOSS Oleo Intense Color určitě za-milují.
Osmnáct odstínů SYOSS Oleo Intense Color, počínaje intenzivní černou, přes jasně červenou a teple měděnou až po pískově plavou, nabízí široký výběr přirozených a módních tónů. Tyto barvy vaše vlasy doslova promění – dodají jim zářivou barvu, neuvěři-telnou hebkost a dokonale zakryjí šediny – a to vše bez amoniaku.
Oleje jako součást kosmetických přípravků pro vlasy
Prvotřídní oleje jsou nezbytnou součástí kosmetických přípravků pro péči
o tělo i pleť. Pronikají do vlasů, chrání je před ztrátou vlhkosti a maximalizují jejich lesk. To vše bez zatížení! Jde zkrátka o ideální pomocníky v péči o vlasy, obzvlášť pak pro nadcházející letní měsíce.
Olej pro kosmetické účely lidé využívali od nepaměti. Přesto se jako součást vlasové kosmetiky dostal na výsluní relativně nedávno. Dříve bylo nevýhodou používání regeneračních přípravků na bázi olejů nerovnoměrné nanášení na vlasy. Ty pak na pohled vypadaly zplihlé a obsahovaly zbytky mastnoty. Předností současných kvalitních přípravků jsou receptury, jež umožňují rovnoměrné nanášení a okamžité vstřebávání. Pečující látky tak mohou ihned začít působit, a proto vlasy vůbec nezatěžují. Není tedy důvod k obavám, že budou po použití přípravků s oleji vaše vlasy zplihlé, těžké a mastné.
Jak to funguje
Úkolem oleje je vlasy regenerovat a chránit.
Špičkové vlasové přípravky vesměs pracují s mikroskopickými kapkami oleje. Minimální velikost olejových kapek je zárukou toho, že na porézních místech povrchu vlasu zůstane pouze správné množství pečujícího oleje. Ani kapička navíc vlasy zbytečně nezatíží.
Kapky oleje v kombinaci s polymery povrch vlasů uhlazují a poskytují jim tak bohatý lesk a plnější vzhled.
Přípravky vlasové kosmetiky s oleji ocení nejen suché a poškozené vlasy avšak lze je použít pro všechny typy vlasů, zejména ty, které vyžadují více péče. Ať už jsou vlasy přirozeně suché, nebo byly poškozeny působením slunce, chemicky či nadměrným používáním fénů a žehliček, olejovou péči ocení.
Mnohostranné využití
Oleje jsou součástí kosmetických přípravků, jako jsou šampony, balzámy, barvy na vlasy a speciální regenerační masky či séra. Přípravky s obsahem olejů můžete použít nejen v případě, kdy potřebujete dodat vlasům potřebnou dávku regenerace. Kdy je ještě oceníte?
Při péči – Šampony s přídavkem oleje vlasy nejen čistí, ale zároveň o ně pečují. Pro vlasy je velmi důležité také to, aby se po umytí snadno rozčesávaly. Suché vlasy jsou velmi citlivé a hrubé rozčesávání by mohlo vést k jejich dalšímu poškození. Vhodné je proto používání kondicionéru s vydatným pečujícím olejem.
Při stříhání – Pokud vlasy umyjete přípravky s obsahem oleje, budou dokonale strukturované, uhlazený povrch pak umožní dokonale přesný a rovnoměrný střih.
Při barvení – Během procesu barvení se vlasové vlákno otevře a částečky oleje pomohou vstřebání většího množství pigmentu hlouběji do vlasového vlákna.
Při stylingu – Oleje zvýrazňují texturu vlasů a dodávají jim úchvatnou hebkost a oslnivý lesk. Přípravky s olejem navíc chrání vlasy před působením tepla při fénování, žehlení či kulmování.
Tipy pro suché a poškozené vlasy
Zejména během letních měsíců je třeba dopřát vlasům pořádnou porci regenerace a péče. Pokud máte suché a poškozené vlasy, jsou k negativnímu působení vnějších vlivů ještě náchylnější. Výsledkem pak bývají roztřepené konečky i poškozené vlasové vlákno. V takových případech sáhněte po speciálních olejových přípravcích.
Tyto oleje můžete použít jako účinné regenerační bezoplachové kúry. Vzhledem k tomu, že se olej z vlasů neoplachuje, neměli byste na vlasy nanést víc než dvě, tři kapky. Olej je lepší nanášet na suché vlasy. Pokud jsou vaše vlasy vlnité, opatrně olej vmasírujte do celých vlasů. Pro rovné vlasy platí, že byste měli olej nejprve rozetřít v obou rukách a potom s ním opatrně pohladit vnější plochy a konečky vlasů, přičemž olej neaplikujte ke kořínkům.
Olej můžete také použít jako běžnou kúru na vlasy, kterou po uplynutí doby působení opláchnete. V takovém případě naneste olej po celé délce vlasů. Pro větší efekt můžete vlasy zabalit do horkého ručníku a nechat olej působit po dobu cca 20 minut. Olej následně odstraníte tak, že nejprve nanesete trochu šamponu do ošetřených suchých vlasů a opláchnete. To opakujte minimálně ještě jednou.
S kterými tipy olejů se setkáte?
Arganový olej
Vyrábí se z jader stromu Argánie trnité rostoucího v africkém Maroku. Jeho olej je vysoce ceněn pro své výživné, kosmetické a léčivé vlastnosti. V oblasti péče o vlasy je známý tím, že dodává vlasům lesk a hebkost, obzvláště těm suchým a poškozeným. Jeho efekt na zdravých vlasech spočívá v ochraně před ztrátou zdravé vlhkosti a možným třepením. Arganový olej zůstává kvůli malému a velice specifickému výskytu jedním z nejvzácnějších olejů na světě.
Jojobový olej
Pochází ze stromů, které rostou na Středním východě a Jižní Asii. Jemný, lehký olej je dobrý pro pokožku jako prostředek zjemňující a zvyšující hebkost. Tradičně je používán maséry. Jojobový olej dokonale řeší problém křehkých a suchých konečků vlasů.
Mandlový olej
Mandlový olej je jedním z nejkvalitnějších olejů v kosmetickém průmyslu. Získává se lisováním mandlových jader za studena a je vhodný i pro citlivou pleť. Na vlasy má posilující účinek, činí je vzdušnější a lépe upravitelné. Barvené vlasy, vlasy po trvalé, nebo dehydrované a suché vlasy mohou díky péči mandlového oleje získat á rovněž vysoký obsah nenasycených mastných kyselin (hlavně olejové a linolové). Dobře se vstřebává a přispívá k regeneraci pokožky a vlasů.
Marulový olej
Tento olej se získává z plodů vzácného afrického marulového stromu, který je
i v těchto zeměpisných šířkách velmi vzácný. Lidé si ho cení a také ho dokonce uctívají. Získává se za studena, lisování malých jadérek plodů (ty mají mimochodem vysoké množství vitaminů C – dokonce 8x větší množství než citrony).Marulový olej dodává pokožce i vlasům nebeskou jemnost, je velmi bohatý na mastné kyseliny, jež zaručují mimořádné hydratační vlastnosti.