Roztřepené konečky, rychle se mastící vlasy, lupy. To je jen několik málo nejčastějších problémů s vlasy. I těm se ale dá předejít. Poradíme, jak na to.
Náš celkový fyzický a psychický stav se odráží nejen na našem zdraví, ale i na vzhledu. Většinou jsou to vlasy a pokožka, které signalizují, že je něco v nepořádku. A jelikož se může zdát, že navodit psychický klid v období stresu je nesnadné, začněte s nápravou jinde. Základem všeho je správný a nutričně vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné makro i mikroživiny. Vyřaďte ze stravy smažená a tučná jídla, cukrovinky a další produkty moderní doby, a začněte si doma vařit z kvalitních surovin. Dopřejte si dostatek zeleniny, obilovin, luštěnin a libového masa. Do jídelníčku nezapomeňte zařadit ryby, ořechy a semínka. Touto cestou jednoznačně dosáhnete zlepšení vaší celkové kondice, jedná se však o cestu trnitou a poměrně dlouhou, chce to tedy pevnou vůli.
Zbavte se poničených konečků
Vykazují-li vlasy letité chemické zásahy a hrubé zacházení, ani nejlepší vlasová kosmetika nedokáže zcela napravit napáchané škody. Neotálejte tedy s návštěvou kadeřnického salonu a poničených konců se zbavte. Taktéž zvažte alespoň částečné omezení chemie, kterou na vlasy aplikujete. Volte raději šetrnou kosmetiku, která vlasy a pokožku jemně čistí a zároveň nezatěžuje.
Nechte si poradit vhodnou kosmetiku
Vlasové kosmetiky je v současné době na trhu nepřeberné množství. To ovšem přináší i spoustu negativ. Jedním z nich je i to, že se lidé ve výběru vlasových produktů ztrácejí a často volí pro ně nevhodnou či nekvalitní kosmetiku. Zásadní je vybrat si takové produkty, které sedí vašemu typu vlasů. Proto je vhodné poradit se s odborníkem.
Vlasové přípravky nepřekombinujte
Mnohé ženy při každodenním mytí používají šampon, kondicionér, masku na vlasy, ochranné sérum na konečky, stylingový gel a na závěr ještě většinou lak, který celý účes zafixuje. Takové množství kosmetiky ovšem vlasy nesmírně zatěžuje a pozitivní účinky jednotlivých přípravků se navzájem ruší. Naučte se kosmetické rituály naplánovat tak, abyste vždy použily maximálně tři přípravky najednou.
Volte šetrný způsob úpravy
Vlasům nepřidává ani každodenní foukání, žehlení, natáčení, svazování do copů a používání nejrůznějších sponek. Když už musíte fénovat, vždy fénujte už trochu proschlé vlasy a na vysoušeči nikdy nenastavujte nejvyšší teplotu. To samé platí u žehličky či kulmy. Co se nejrůznějších spon a gumiček týče, volte takové materiály, které vlasy netrhají a nelámou. Záležet si dejte i na výběru správného hřebenu. Vhodné jsou kartáče z přírodních materiálů, jako je dřevo či kančí štětiny. Naopak se obloukem vyhněte kartáčům kovovým, které vlasy trhají.