„Během 27 let jsem vybudovala stabilní a silnou firmu“

Je to už 73 let, co francouzská profesionální kosmetika SOTHYS Paris odhalila tajemství mladistvé pleti. Dnes má tato značka obchodní zastoupení ve více než 120 zemích světa. Od roku 1993 do této rodiny patří i Česká republika.

Výhradním dovozcem luxusní francouzské kosmetické značky SOTHYS Paris pro ČR je společnost Elegance. S její majitelkou Mgr. Taťánou Zajarošovou jsme hovořili nejen o tom, jak zastoupení pro Českou republiku před 27 lety získala, ale hlavně o obchodní politice značky, o překonání koronavirové krize a o plánech do budoucna.

Můžete přiblížit, jak došlo k tomu, že jste získala pro Českou republiku zastoupení francouzské profesionální kosmetické firmy SOTHYS Paris?

V roce 1993 jsem se ve Francii zúčastnila konkurzu a ve velké konkurenci jsem ho vyhrála. Dnes české zastoupení kosmetické firmy SOTHYS Paris spolupracuje s více než 180 kosmetickými salony v České republice.

Doslechla jsem se, že rozhodnutí, aby vám zastoupení bylo svěřeno, posvětil i francouzský prezident?

Ano, vybral si mě majitel SOTHYS pan Bernard Mas, protože moje filozofie podnikání odpovídala i filozofii jeho firmy. Jeho rozhodnutí pak posvětil i tehdejší budoucí prezident Francie Jacques Chirac.

Mohla byste značku SOTHYS představit čtenářkám, které ji třeba zatím neznají?

SOTHYS je luxusní francouzská profesionální kosmetika, která je na světovém trhu přítomná od roku 1947. Řadí se k exkluzivním salonním kosmetickým značkám nejen díky kvalitě a účinkům produktů, ale především díky systému několika úrovní ošetření v kosmetické kabině.

Používá se k nim materiál s vysokou koncentrací účinných látek, který je určen pouze do rukou profesionálů. Jednotlivá ošetření se od sebe liší počtem i skladbou jednotlivých kroků, proto u nich nehrozí pracovní stereotyp u kosmetiček a pro klienty jsou vždy novým zážitkem. Nabízíme cílené programy krásy včetně sofistikovaných salonních kúr, účinná a specifická řešení jakýchkoliv potřeb pleti, exkluzivní patentované manuální techniky a inovativní myšlení.

Výrobky SOTHYS se neprodávají v parfumeriích, v lékárnách, v drogeriích ani na internetu. Jakým způsobem je možné je získat?

Obchodní politiku máme založenou na profesionálním poradenství, protože věříme, že jen tak lze dosáhnout maximálních účinků. Proto je možné produkty SOTHYS zakoupit výhradně v partnerských salonech značky, kde klientům s výběrem vhodné kosmetiky speciálně pro konkrétní typ pleti poradí vyškolené kosmetičky.

Jak probíhá vaše spolupráce s partnerskými salony?

Jsme pro ně rádcem i partnerem v jejich podnikání. Jako jediná firma nabízíme spolupracujícím salonům vyzkoušený marketingový systém. Poskytujeme jim konkrétní a přesné návody pro hledání nových klientů, komunikaci a fungující pravidla pro úspěšné podnikání v salonech krásy. Předvedeme jim, jak se produkty používají a jak zajistit klientům špičkový servis a péči.

Motivujete je nějakým způsobem?

Ano, pro spolupracující partnery připravuji každý rok hodnotné motivační programy a odměny. Trávíme je společně s VIP klienty v České republice a také v Paříži, kde se nejen kosmetičky proškolují ve školicím centru Sothys, ale poznávají i toto nádherné město. Neklademe jim žádné překážky a omezení v podobě povinných měsíčních odběrů nebo nákladných startovacích balíčků materiálů či produktů. Naopak, snažíme se jim vytvářet takové podmínky, aby se jim maximálně dařilo, a tím si zajišťujeme odbyt našich produktů.

O které vaše produkty je největší zájem?

Zaměřujeme se na nejnáročnější klientelu, pro niž je důležité, aby byly výsledky kosmetických ošetření, ale i přípravků na domácí péči jasně viditelné v co nejkratším čase. Těší mě, že se nám to opravdu daří i díky neustálým inovacím výrobků a vývoji zcela nových procedur i produktů podle nejnovějších trendů a požadavků trhu. A o co je konkrétně největší zájem?

Jsou to stále produkty nabízející dokonalou hydrataci, bez které nemůže žádná pleť dobře fungovat. Následuje anti-agingová péče pro zmírnění vrásek a zpevnění pleti a v současné době také péče nabízející barevné sjednocení pleti a odstranění pigmentových nedokonalostí. V nejnovější nabídce máme také detoxikační řadu produktů s kosmetickým ošetřením.

Zavzpomínejte, jaká byla vaše cesta do oblasti kosmetiky?

Byla velmi přirozená, asi jako u každé ženy: Jsme země, kde o sebe ženy vždy pečovaly, naše ženy jsou pěstěné. Já jsem od dětství sledovala, jak o sebe moje maminka pečuje, pravidelně navštěvovala svou kosmetičku v salonu krásy a já dnes pokračuji ve stejné tradici. Jsem šťastná, že se dnes podílím na tom, že pomáháme dělat ženy krásné a šťastné.

Určitě máte pro letošní podzim připravené nějaké novinky. Na co se můžeme těšit?

Nových ošetření i produktů bude hodně, zmíním jich jen pár. Hlavní novinkou pro období podzim/zima je nová řada oční péče Prescription JeunesseTM, která byla speciálně vyvinuta pro specifickou péči o oční kontury. V salonech čeká na klienty nové profesionální kryo ošetření očního okolí, které redukuje vrásky a odstraňuje tmavé kruhy pod očima.

K tomuto ošetření jsou k dispozici produkty domácí péče, jako je například expresní oční maska nebo kryo roll-on proti otokům očí. Značka SOTHYS má v portfoliu i dekorativní kosmetiku, tady je novinkou například limitovaná kolekce líčení „Útěk do Benátek“, inspirovaná barokním charakterem tohoto krásného města.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *