„Dnes se hlavně líčí kvůli fotkám“

To je názor vizážistky Ester Tesaříkové z Brna, která studovala make-up v Londýně. Jednou z jejích specialit, na které se zaměřuje, je svatební líčení. Cesta k její kariéře byla dlouhá a klikatá.

Malování mě bavilo od malička, říká Ester Tesaříková. Myslím si, že jsem výtvarný typ. Jako malá holka jsem ráda tancovala disko dance. Vystupovaly jsme hodně nalíčené, nagelované a samé třpytky.

I když jsem se malovala na soutěže, zpětně vidím, že to bylo šílené, ale byla jsem puberťák. Ve třinácti letech jsem měla už svoje šminky, tehdy mě to začalo bavit.

Přesto jste šla studovat něco jiného?

Měla jsem touhu vystudovat na NEWTON College, mezinárodní obchod a management v Brně. Výhodou bylo, že mě bavily jazyky a zároveň make-up. Oslovila mě fotografka, která měla tohle jako svůj koníček, stejně jako já. Společně jsme se vypracovaly, ona se zlepšila ve focení a já zase v líčení. Potom přišly nabídky na svatební líčení a já jsem ho dělala jako koníček ke studiu. Neplánovala jsem s jistotou, že u toho zůstanu, nejdříve bylo nutné dodělat toho „inženýra“.

Co vám dalo studium v Londýně?

Přemýšlela jsem, co dál, věděla jsem už přesně, že mě nebude bavit sedět v kanceláři. Chtěla jsem dělat make-up. Byl to tvrdý měsíc a půl. Intenzivní kurz probíhal od pondělí do soboty. Pro mě to byla víc škola života. V Londýně jsem se setkávala se studenty z celého světa, z Asie, Východu a Afriky.

Díky škole AOFM – Academy of Freelance Makeup – jsem dostala možnost líčit Fashion week v Paříži a Londýně. Vrátila jsem se do Česka, už ne do Brna, ale rovnou do Prahy. Zkusila jsem štěstí jako make-up artist v prodejně Estée Lauder. Bylo to náročné, ale dalo mi to do budoucna hodně zkušeností.

Spolupracovala jste s nějakou „celebritou“?

Jako make-up artist u značky Estée Lauder jsem líčila na akci TOP ŽEN Česka ředitelky z bank a firem a dostala jsem možnost líčit Terezu Maxovou. Setkání s ní bylo pro mě asi největší překvapení. Je to pokorná, normální žena, být nervózní je zbytečné. Také jsem měla příležitost líčit Lucii Borhyovou na focení s Nikolou Bílkovou a návrhářkou Petrou Brzkovou.

Proč mít na svatbě vizážistku?

Dokáže vystihnout charakter nevěsty. Setkáváme se na zkoušku třeba i dva měsíce předem. Zjistíme, jestli si sedneme naladěním. Líčíme podle toho, jaký je barevný typ, jaké má oči, jestli chce výrazné rty a k tomu jen jemně nalíčené oči, nikoliv podle šatů. Také se ujímáme česání a je potřeba zjistit kvalitu vlasů.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *