Jak důležité je líčení pro dnešní ženy?

„Když pomineme umělecké líčení, které vídáme na sociálních sítích, tak v dnešní době kladou ženy důraz hlavně na přirozené a rychlé líčení. Ráno vstanou, rychle se chtějí nalíčit a běží do práce,“ říká Karin Salúsová, která k nám z USA dováží make-up Dinair airbrush.

V čem je Dinair airbrush tak výjimečný a čím se liší od klasické metody líčení?

Hlavní předností je právě jeho rychlost. Pár „šplíchnutí“ a máte kompletní make-up i s líčením očí do deseti minut hotový. Díky airbrushi (= vzdušnému štětci) máte vše v jednom. Přičemž velikost nástřiku pro konkrétní oblast snadno ovládáte prstem pohybem páčky na airbrushi. Další výhodou je, že nalíčení vydrží celý den od rána až do večera bez jakýchkoliv úprav a přepudrovávání. A určitě nejde nezmínit úžasný pocit lehké pleti jakoby bez make-upu. To znamená žádná maska a nánosy korektorů, make-upů a pudrů.

Karin Salúsová

Jaké jsou další výhody Airbrush make-upu?

Aairbrush make-up ušetří pleť, čas a peníze ve srovnání s klasickým líčením. Nastříkaný make-up se nedostává do pórů a neucpává je. Pigmenty zasychají pouze na povrchu pleti. Je to bezdotyková metoda nanášení, takže použití je velmi hygienické. Úžasnou výhodnou je jeho minimální spotřeba. Make up lze nanášet v ultratenké vrstvě, to znamená, že s použitím pár kapek Dinair airbrush make upu docílíte dokonalého, ale zároveň přirozeného HD líčení.

Airbrush make-up vždy vytvoří bezchybnou, rozzářenou, krásnou a hlavně: přirozenou pleť. A my ženy přece spíše chceme slyšet komplimenty typu: „máš krásnou pleť“, nežli: „máš krásný make-up“.

Kolik profesionálů v dnešní době už přechází kompletně na airbrush?

V současnosti spolupracujeme s Českou televizí, která Dinair airbrush make-upy pravidelně odebírá a která si u nás v Dinair Academy nechala vyškolit už přes 30 svých maskérů. Televizní nebo filmové produkce jsou skvělým příkladem, kde se právě airbrushing osvědčil, protože nalíčení několika osob v krátkém sledu za sebou je opravdu rychlé, na HD kamerách neviditelné a líčení vydrží i nápor světel. Úplně původně totiž k airbrush make-upu měli přístup pouze filmoví a televizní make-up artisté. Nyní je ale dostupný ve všech oblastech. V poslední době k největšímu nárůstu zájmu došlo v oblasti svatebního líčení. Odebírají od nás i jednotliví make-up artisté, kosmetické salony, ale např. divadla, dokonce i barber shopy.

Kde si dnes může zájemkyně airbrush vyzkoušet?

V kosmetických salonech v různých krajích České republiky a Slovenska, jejichž seznam najdete na našich webových stránkách, dále v Dinair centrále – v showroomu v pražském Karlíně, Thámova 9. Je možné se přihlásit na airbrush make-up kurzy s Pavlem Bauerem do Dinair Academy, které na výše zmíněné adrese probíhají pro velký zájem pravidelně každý měsíc. Pro první seznámení s produktem také doporučujeme shlédnout některé z mnoha videí, ať už přímo na www.dinair.cz nebo např. na YouTube, kde je videí o airbrush líčení skutečně velké množství.

Existují nějaké kontraindikace, kdy metodu Airbrush make-upu nelze aplikovat?

S kontraindikacemi jsem se nesetkala. Make-upy jsou hypoalergenní, bez parabenů a silikonů, tuků a parfémů a jako bonus není žádný z přípravků testovaný na zvířatech. Airbrush make-up je naopak vhodný a doporučovaný pro lidi s problematickou pletí a různými kožními vadami. Osvědčuje se především v případě akné. Oproti tradičnímu make-upu neucpává póry, a tak se lidé netočí v začarovaném kruhu. Krycí funkci plní perfektně i u dalších problémů s pletí, jako třeba u rosacey, vitiliga, pigmentových skvrn, modřinek po různých estetických zákrocích, zakrytí jizev.

Je opravdu snadné naučit se airbrush používat i doma?

Lenka Smejkalová

Samozřejmě. Naše klientky se dokáží hravě samy doma nalíčit. Přibližně po jednom týdnu si celý proces zcela zautomatizují a zvládnou v pohodě nalíčit i oční stíny. Celé používání je hodně intuitivní, ale v případě potřeby máme na webových stránkách spoustu výukových videí „krok po kroku“. Pro vizážisty, make-up artisty a kosmetičky, kteří se potřebují naučit airbrushing na opravdu profesionální úrovni a potřebují znát různé triky a kouzla s airbrushem, aby mohli rozšířit své služby, nabízíme naše 2- nebo 3denní kurzy s odborníky v rámci Dinair Academy. Kurzy jsou velmi oblíbené, k čemuž přispívá i fakt, že našim Dinair lektorem je mj. jeden z neuznávanějších profesionálů, oblíbený vizážista Pavel Bauer, mistr ČR v make-upu.

Na odborné otázky z praxe kosmetičky/vizážistky odpovídá Lenka Smejkalová, majitelka brněnského kosmetického studia LS Visage, ve kterém se používá airbrush líčení.

Máte informace o tom, jak často ženy využívají službu líčení po kosmetickém ošetření?  Nebo se „spokojí“ pouze s kosmetikou a líčení už neřeší?

Airbrush make up hezky sedí na povrchu, nezanáší póry, takže nezkazí efekt po kosmetickém ošetření, a naopak pleť vypadá „tip top“.

A pokud si přejí nalíčit, splní jim kosmetička tento požadavek nebo klientku odkáže k vizážistce nebo vizážistovi?

Osobně, pokud bych chtěla nalíčit po kosmetice, tak bych zašla do studia, kde poskytují obě tyto služby. Ušetříte čas, cestování, a hlavně líčení aibrushem po kosmetice je záležitost pěti minut, a to už opravdu poznáte rozdíl.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *