S důsledky pandemie koronaviru se bude potýkat nejen naše ekonomika, ale především jednotlivci. Pokud mezi ně patříte i vy a nemáte tak štědrý rozpočet na beauty procedury jako před vypuknutím virové nákazy, nezoufejte. Poradíme vám, jak se obejít bez drahých služeb manikérek a postarat se o zdravé a dokonale upravené nehty. Právě ruce jsou nedílnou součástí vaší sebeprezentace a nevyplatí se je šidit.
Upravené ruce jsou vizitkou každé ženy. Je to právě tato část našeho zevnějšku, která upoutává pozornost okolí a pomáhá vytvářet dojem o naší osobě. Proto nic nepodceňte a vyhraďte si na péči o vaše ruce čas alespoň jednou týdně. Nemusíte to brát jako povinnost – udělejte si z toho příjemný relaxační rituál, na který se budete těšit. Uvařte si k tomu kávu, nalaďte uklidňující hudbu, připravte si všechny pomůcky na domácí manikúru a užívejte si každou minutu rozmazlující péče.
Co budete potřebovat na domácí manikúru?
Budou to nůžky na nehty či pilník s vhodnou hrubostí, leštidlo, olejíček na nehtové lůžko a pomerančové dřívko či tyčinku na zatlačení kůžičky. Dejte pozor zvláště na výběr pilníku. „Na přírodní nehty doporučujeme vybrat pilník s minimální hrubostí. Často bývá označena číslem – tady platí, že čím vyšší číslo, tím menší hrubost. Méně hrubé pilníky jsou šetrné k nehtům a nepropilují se tak hluboko, na což je třeba dávat pozor. Kovové ani skleněné pilníky nejsou vhodný materiál pro práci s nehty,“ radí Alexander Krajňák, odborník z kosmetické společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na zachování blahodárných účinků Mrtvého moře v kosmetických přípravcích na pleť, tělo i ruce a nohy.
Až si vypilujete nehty do požadovaného tvaru, přichází na řadu péče o nehtové lůžko. Použít můžete např. avokádový olej, který změkčuje a zvláčňuje ztvrdlou kůži kolem nehtů, uklidňuje svědivou pokožku a působí protizánětlivě. Mandlový olej je zase bohatý zejména na vitamin E, minerály a nenasycené mastné kyseliny, které pomáhají při obnově a regeneraci pokožky, zatímco olivový olej urychluje léčení ranek a oděrek. Pečující olejíček doporučujeme vmasírovat do kůže a nechat působit deset až dvacet minut, aby se kůže hezky zregenerovala.
Pak přichází na řadu zjemnění povrchu nehtu a jeho leštění. I tady platí, že hrubý pilník s drsným povrchem nadělá spíše škodu než užitek. Vhodné je použít leštítko z přírodních materiálů. To vytvoří zahlazený lesklý povrch, který pomáhá nehet chránit proti vysychání a poškrábání. Domácí péči o nehty nezapomeňte zakončit aplikací krému na ruce, který nezanechává mastný film.