Celulitidu lze porazit

Někdy máme pocit, že se s celulitidou nedá dělat vůbec nic. Když ale pochopíme, jak vzniká, můžeme se také celkem účinně bránit. „Částečně za jejím vznikem stojí dědičné předpoklady. Ale mnohem větším problémem je špatná strava, nedostatečný pitný režim, kouření, alkohol, sedavé zaměstnání, a nedostatek pohybu. To vše má vliv na hromadění toxinů v těle, které se pak projeví na těle v podobě takzvané pomerančové kůže,“ popisuje fitness trenérka Marcela Blechtová (na obr.).

Vliv podle ní mají také hormonální změny, ať už přirozené nebo například způsobené hormonální antikoncepcí, ale také nadváha a věk, protože kůže časem přirozeně ochabuje. Pozor si dejte také na výkyvy váhy, ale i stravy, což je rovněž jedna z nejčastějších příčin vzniku celulitidy. Váš zdravý životní styl by měl být konstantní a dlouhodobý.

Boj s celulitidou by nikdy neměl začínat používáním krému, protože jak upozorňuje Marcela Blechtová, žádný krém sám o sobě nefunguje. Přesto i ona každý den po koupeli maže celé tělo kokosovým olejem. Je však dobré vědět, že zpevňující krém ideálně s obsahem kofeinu může být účinným doplňkem, ale soustředit se je třeba spíš na změnu životního stylu.

„Začnete se hýbat, dbejte na stravu a pitný režim. Zařaďte do svého života co nejvíce přirozeného pohybu. Každý krok se počítá. Hlavně pokud máte sedavé zaměstnání. Protahujte se, choďte víc pěšky, vyměňte výtah za chůzi po schodech do práce. Uvidíte, jaký i tohle bude mít vliv na vaši postavu,“ radí trenérka, jak snadno pohyb začlenit do běžného života.

Ideální ale je zařadit i trochu intenzivnější pohyb, a to několikrát týdně. „Choďte plavat, zařaďte strečink či jógu. Lehký běh do přírody, jízdu na kole či in-line brusle jsou také ideálním pohybem, který zvládne každý. Aerobní aktivity můžete střídat se silovým tréninkem v posilovně na zpevnění postavy, perfektně funkční jsou dřepy i výpady, které navíc můžete provozovat kdykoli a kdekoli. Zařadit můžete i nějaký intervalový nebo kruhový trénink,“ nabízí trenérka spoustu různých alternativ s tím, že ideální je pohyb střídat a naplánovat si na každý den nějakou aktivitu.

„Já sama jsem nedostala dar krásné postavy, ale vidím, co vše se dá změnit rozumným plánováním. Čtyřikrát až pětkrát týdně mám silový trénink na každou svalovou partii pro zpevnění tvarů, třikrát až čtyřikrát týdně si jdu před prací lehce zaběhat, zhruba pět až šest kilometrů. I kdyby se vám podařilo dát si dvakrát týdně dva nebo tři kilometry pro začátek, výsledky uvidíte,“ popisuje Marcela.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *